Skocz do zawartości
PawelM

Mały problemik z GeForce Ti4200 na Epoxie 8RDA+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Poprosiłbym koleżanki i kolegów o pomoc w jednej kwestii. Ostatnio zamieniłem Radka 9000Pro (bardzo byłem z niego zadowolony) na Mercury GeForce Ti4200 128 8x. Skusiła mnie przyznam szczerze cena (koledze zależało na szybkiej sprzedaży) no i chciałem też pobawić się kartą Nvidii a od zawsze miałem tylko radki. No i wszystko jest OK za małym wyjątkiem - na moim epoxie karta nie chce pracować na agp X8. Wiem, że niewiele to zamieni w wydajności ale wiecie jak to jest - wszystko musi chodzić na maxa i skoro karta ma taką możliwość dlaczego jej nie uaktywnić. Dodam, że mam WinXP Pro +SP1 +wszytkie poprawki do dnia dzisiejszego, DX9, najnowszy bios, najnowsze sterowniki do nforce i oczywiście ogsługę agp x8 uaktywnioną w biosie. Może ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników coś poradzi. Dzięki z góry!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z nvidia ale w ati pod windowsem mozna ustawic agp x8 wlasciwosci wyswietlacza -> ustawiania -> zaawansowane -> smartgart. W nvidii powinno byc cos podobnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz wymusić AGP 8x z Power Strip'a, pytanie tylko czy ma to w sumie jakikolwiek sens, rozumie ze cyferki podnoszą na duchu :D ale skoro po dobroci nie chce to ja bym odpuscił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nieco z innej beczki , ale wazne . zamiast zmieniac agp na 8 to daj sterowniki z seri 43. xx zamiast najnowszych. wynik w 2001 powinien zwiekszyc sie o conajmniej 1000punktow, oczywiscie jesli te twoje najnowsze to sa z seri 45.xx. te i wyzsze sa juz optymalizowane do fx-ow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że na sterownikach 43.45 miałem w 2001 najlepszy wynik tzn. coś ponad 13 000. Na najnowszych dużo mniej. Ale ja nie jestem zapalonym graczem a gry, w które gram np. Call of Duty i tak mogę uruchomić z max bajerów i wysokiej rozdzielczości. Dręczy nie to, że wszystkie programy testujące pokazują, że płyta obsługuje agp ver. 2.0 a to znaczy że max to 4X (a gdzie jest reklamowane ver 3.0 i 8X?). Spróbuję Power Strip'a jak radzi Hipo ale dopiero po pracy. Teraz korzystam z innego kompa. Dzięki. napiszę czy coś wywalczyłem.

 

Narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że na sterownikach 43.45 miałem w 2001 najlepszy wynik tzn. coś ponad 13 000. Na najnowszych dużo mniej. Ale ja nie jestem zapalonym graczem a gry, w które gram np. Call of Duty i tak mogę uruchomić z max bajerów i wysokiej rozdzielczości. Dręczy nie to, że wszystkie programy testujące pokazują, że płyta obsługuje agp ver. 2.0 a to znaczy że max to 4X (a gdzie jest reklamowane ver 3.0 i 8X?). Spróbuję Power Strip'a jak radzi Hipo ale dopiero po pracy. Teraz korzystam z innego kompa. Dzięki. napiszę czy coś wywalczyłem.

 

Narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze się do tego topicu bo temat się zbliżył do mojego problemu

też zauważyłem,że na sterach 43..w 3dmarku są lepsze osiągi,ale jest tam jakiś feler bo jak włączam klonowanie obrazu na telewizor ,to mam wszystko na ekranie oprócz obrazu z playera (czarny)jak włącze format pełnoekranowy to jest film ale nie ma napisów-gdzie jest haczyk?

na nowych sterach wszystko jest ok-to co na pulpicie to na tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...