Skocz do zawartości
DnA

Problem z IRDA :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam komore SAMSUNG C100, zakupielm irde. Podlonczylem ja zgodnie z instrukcja i niby wszystko gra. Jesli przyblizymy telefon do irdy laczy sie sam telefon (rysunek w telfoenie), natomiast system wogole nie reaguje 8O . Uzywam programu EasyGprs( jedyny oficialny prgram do samsungow).Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem, sparwdzalem wszystkie szybkosci i nie działa :( cio mam robic. Irda nie jest wadliwa bo przeciez telefon sie laczy. Sprawdzalem na WIN98 i XP i to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem, sparwdzalem wszystkie szybkosci i nie działa  :( cio mam robic. Irda nie jest wadliwa bo przeciez telefon sie laczy. Sprawdzalem na WIN98 i XP i to samo  :(

Jutro sie zapytam co on dokładnie tam robił. spróbuj jeszcze najpierw właczyć program a dopiero pożniej przystaw telefon do portu podczerwieni, aha pamietam też ze jak telefon byl bardzo blisko tego portu (ok2-3cm) to nic sie nie działo, dopiero jak postawił telefon jakieś 15-20cm od portu to sie połaczył. Nie jestem pewien czy to napewno to, ale nie zaszkodzi spróbować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Jesli przyblizymy telefon do irdy laczy sie sam telefon (rysunek w telfoenie)(...)

 

 

A czy na tray'u pojawia ci sie taka ikonka, nie wiem jak ja opisać, ale jak najedziesz ja nią kursorem myszki to wyskakuje opis w stylu: samsung c100 jest w zasiegu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmieniles ustawienia w BIOSie zeby wykrywalo IrDE? jesli tak to tam nizej sa takie ustawienia TxRx czy cos takiego, sprobuj poprzestawiac Hi Lo na Lo Hi czy odwrotnie, sam musisz poprobowac. Jesli IrDA Ci sie nagrzewa to znaczy ze wlasnie to jest zle ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmieniles ustawienia w BIOSie zeby wykrywalo IrDE? jesli tak to tam nizej sa takie ustawienia TxRx czy cos takiego, sprobuj poprzestawiac Hi Lo na Lo Hi czy odwrotnie, sam musisz poprobowac. Jesli IrDA Ci sie nagrzewa to znaczy ze wlasnie to jest zle ustawione.

w biosie trzeba jeszcze ustawic tryb na full duplex. Tx i Rx na HI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciaż jest to samo :(. Sprawdzalem irde na 2 plytach: ECS K7S5A I AsRock K7S8X. Na aobu plytach to samo. telefon sie laczy, a system nic nie pokazuje. W biosie mam tylko opcje zmiane portu na IRDE. Sprawdzalem naet rozne odleglosci, ciagle to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tak ustawione Dołączona grafika i nic sie nie dzieje to masz skopaną IrDE, tak mi sie wydaje. W C100 jak włączysz irde to sie pokazuje że jest wlaczona ale niekoniecznie ze się łączy. A powiedz jeszcze jak się zachowuje dioda w IrDzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podczas normalnej pracy [bez telefonu]nie miga zadna dioda co 2-3s to na 100% IrDA jest sprawna inaczej :(

 

U mnie nic nie miga a wszystko z irdą jest ok. Łączy sie i samsung c100 i siemens s45i....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już nie czaje, to po jaką cholere tam są te diody? Sprawdź na innym fonie może lepiej, najlepiej na SE tam nie trzeba żadbych progsów ani sterów.

po to zeby sygnalizowac czy irda jest dobrze podlaczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli swieci ktoras z diud nalezy odrazy wylaczyc irde.

Mi się wydaje że jedna powinna świecic cały czas kiedy komp jest włączony a 2-ga sygnalizowac stan czyli migac co 2-3s wtedy kiedy sprawdza obecność urządzeń :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jha sie podepne pod temat, mozna sterowac kompem za pomaca pilota przez irde???? Nie piszcioe ze slyszeliscie tylko ze wiecie napewno tak lub nie.

BO wlasnie kupilem irde z mysla o pilocie a przeczytalem gdzies ze nie da sie sterowac.

 

Prosze o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znowu ja, jak sprawdzic czy to ustrojstwo dziala, polutowane mam wszystkochyba ok, ale nie wiem czy dziala, nie mam zadnej komorki zeby sprawdzic, w windowsie wykrywa ze cos jest.

 

Prosze o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie ja też mam irde i nie iwem jak sprawdzić czy wogóle dział bo nie mam diud i nie iwem czy to działa czy nie, czy nie majakiegoś programu pdo winde co aby spradził czy to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z IrDa

ustawiłem w biosie, zainstalowałem sterowniki od koma

mam Abita nf-7 na którym jest zintegrowana IrDa, a telefon to Nokia 6100

Ustanowiłem połaczenie bezprzewodowe na IrDa

właczam by w telefonie nawiazywało połaczenie IrDa, podsuwam do łacza na Płycie głownej i nic sie nie dzieje. Kontrolka na Noki miga (brak połaczenia) na Abicie cały czas swieci ciagłym swiatłem.

nic w trayu sie nie pokazuje, gdy probuje przez programik od Noki wejsc pokazuje ze brak połaczenia.....ktos wie co z tym fantem zrobic?

Nokia jest nowa (2dni) myslez e to wina konfiguracji....ale ja juz probuje i nie moge, teraz prosze o pomoc was :)

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszperałem taka instrukcje w necie, moze wam to cos pomoze.

a) wejść do BIOS'u (klawisz Delete, F1 lub inny)

B) odnaleźć i otworzyć zakładkę INTEGRATED PERIPHERALS lub Advanced Setup itp.

c) zmienić ustawienia opcji UART 2 MODE ze Standard  :arrow:  HPSIR

   lub alternatywnie Serial Port2 Mode z Normal  :arrow:  IRDA (lub 3/16 baud - dot. płyt MSI)

 

Dodatkowo mogą pojawić się opcje:

IR Function Duplex - ustawić na Full

Rx, Tx inverting enable - ustawić na Yes, No (lub Hi, Lo)  - WAŻNE !!!

lub alternatywnie Tx ,Rx Active  :arrow:  No, Yes (lub Lo, Hi)

 

d) zapisać zmiany i uruchomić ponownie komputer

 

1. Jeśli system nie znalazł IRDY wynika to z błędnych ustawień BIOSU lub problemów w  

    systemie.  

2. Jeśli na COM2 podłączone jest jakieś urządzenie, IRDA nie będzie działać - należy  

    zwolnić COM2 odłączając to co jest tam podłączone

3. Jeśli IRDA działa ale zrywa połączenie należy  zmniejszyć prędkość  transmisji w Panelu  

   Sterowania lub  zmienić w Biosie ustawienie IR Function Duplex na Half

 

UWAGA !!!

 

Jeśli po uruchomieniu komputera urządzenie się grzeje lub świeci któraś z diod, należy bezzwłocznie odłączyć IRDE i sprawdzić poprawność podłączenia i konfiguracji (w szczególności ustawienie Tx, Rx inverting enable)

w niektórych telefonach potrzebny jest jeszcze specjalny program by móc przesyłac dzwonki, tapety miedzy komputerem a komórka, dostepny powinien byc na stronie internetowej producenta telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...