Skocz do zawartości
a12

Zawieszka + niebieski ekran + "kernel_stack_interal err

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przeglądnąłem kilkanaście topiców na forum dotyczących podobnych problemów, jednak wciąż nie mam pomysłu jak rozwiązać problem. Mianowicie. Po jakimś czasie pracy (nie ważne czy idle czy w stresie) komp się wiesza (częściej idle), wyskakuje niebieski ekran z błędem jak w temacie + "następuje zrzucanie pamięci fizycznej....." (raz się zrzuca i zawiesza, a raz po prostu się zawiesza). Po restarcie, od razu zwiecha przy obliczaniu pamięci, lub wykrywaniu napędów IDE. (kolejne restarty nie przynoszą zmian) dopiero po odczekaniu godziny, włączam ponownie kompa i działa. Wnioskuję z tego, że coś się grzeje. Oto moja konfiguracja:

- Athlon XP 1700+ (ok. 63 stopni C) - wiem że wysoka temp, ale od 2 lat pracuje w tej temperaturze i nigdy nie było z tym problemów. Pracował stabilnie, przez te lata.

- płyta: Soltek 75DRV-5 - na mostku standardowy wentyl, zastąpiłem radiatorem Zalman NB-47 (47mm) (temp. ok 43-46 stopni C)

- 2 napędy: CD i CDRW

- 2 dyski: Maxtor Diamond 9+ 120GB (35 stopni) + Seagate Barracuda V 80GB (27 stopni C) - Maxtor siedzi w radiatorach aluminiowych by allegro (taka tańsza wersja a'la Heatpipe Zalmana.... Polecam;), a barracuda chłodzona jest 2 wentylami 5000obr od dołu, mocowanymi do hdd).

- Grafa: GeForce 2 MX 400 64mb (wentylator wymieniałem na nowy miesiąc temu)

- Ram DDR 256 mb

- Zasiłka Codegen 300W

 

temp. w budzie = 28 stopni C. Zamówiłem już 2 wentyle do budy, ale jeszcze nie przyszły.

 

System XP - po reinstalce problem znowu występował - bo na początku myślałem, że to może jakiś wirus, czy cuś.

 

Nie mam totalnie pomysłu, co to może być. Robiłem test na zapotrzebowanie mocy zasiłki (bo ostatnio widzę, że ludzie z tym mają najwięcej problemów i to zasiłka jest tego przyczyną) z http://www.jscustompcs.com/power_supply/ wynik: 290W

 

 

Co to takiego może być ? A może jednak zasilacz ?, Na początku obstawiałem grafikę... ale przecież wentyl był wymieniany, poza tym, w NFS Underground mogę żyłować pół dnia bez zwiechy, a czasem zawiesza się przy próbie otworzenia notatnika ;)

 

Proszę o wasze diagnozy. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym tu stawial na COdshita 300w . Naprawde to desperatka jechac z dwoma napedami , dwoma dyskami i jeszcze paroma wentylami (nie wiem czy paroma ale tak wywnioskowalem z tekstu , popraw mnie jesli sie myle) na takiej zasilce , wiec jak dla mnie to jej wina . Mozesz jeszcze sprawdzic Memorki ale to raczej nie ich wina . A tak poza tym to zastanowilbym sie nad jakims lepszym chlodzeniem proca bo ponad 60 st. to juz duzo i bardzo nie zdrowo dla procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zasilke to nie masz najlepsza, ale po tym co piszesz to raczej bym nie bral jej narazie pod uwage. Jesli by zasilka nie wyrabiala to bys mial wiecej restartow niz zwiech, poza tym piszesz ze w czesciej sie wiesza w Idle niz w Load wiec zasilke narazie pomin :wink:

Nie bardzi mi przychodzi do glowy co by moglo powodowac taki blad, ale jesli by sie cos przegrzewalo to bys mial wiecej problemow w Load niz w Idle.

Na Twoim miejscu zastosowalbym chyba najprostrzy sposob wykrycia bledu... rozebral kompa na czesci pierwsze i powoli skladal testujac kiedy zaczyna sie wieszac. Moze to ktorys naped lub dysk powoduje bledy. Przeczysc przy okazji pamieci, podociskaj karty w zlaczach, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...