Skocz do zawartości
Nessay

Z jakich komunikatorow korzystacie? i dlaczego?

no z jakich? :D  

74 użytkowników zagłosowało

  1. 1. no z jakich? :D

    • Gadu-Gadu
      73
    • Tlen.pl
      42
    • Miranda
      38
    • WP-Kontakt
      6
    • RhymBox
      0
    • Konnect
      25
    • Psi
      2
    • Jajc
      0
    • Aqq
      14
    • inny... jaki?(napisz)
      5


Rekomendowane odpowiedzi

GG i tyle miałem Mirande ale coś mi sie kwaczyła moze wróce do Mirandy.

GG wole dlatego że jest popularny darmowy

A Mirande dlatego że moge miec ICQ GG itp w jednym komunikatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich..:) Ja korzystam z Miranda-Im, wspaniałego komunikatora o ogromnych możliwościach rozbudowy. Smiło mogę powiedzić, ze jest to w tej chwili najlepszy komunikator do IM. Masa pluginów, dodatków graficznych i wizualnych na głownej stronie komunikatora, pozwala zobaczyć jak popularny jest tenprogra. Na poczatku miałem Gadu-Gadu i ICQ, moja siostra uzywała Tlena i Gadu-Gadu, po jakimś czasie znajomi zaczeli uzywać Jabbera (firma + dom). Zainstalowałem PSi dla samego Jabera...Tak wiec na kompie miałem klienta Gadu-Gadu, Tlena, ICQ i Jabbera(Psi). Teraz jest inaczej......mam tylko jeden komunikator i wszystko w nim. Siostra ma w Mirandzie GG+Tlen, ja GG+ICQ+Jabber i dodatkowo Pogode, RSS, program TV oraz sprawdzanie poczty na serwerach(ew. usuwanie). Polecam Mirande-Im wszystkim, ktorzy pragna miec coś wiecej niż tylko zwykły komunikator i chcą go mięć takim jakim sobie zapragną (wygląd, funkcjonalność, nieograniczona możliwośc konfiguracji)....można pisać własne wtyczki :) Z wad jakie muszę wymienić, to wspomniany wcześniej brak opisów statusowych pod kontaktami, brak rozmów głosowych ( ja do tego celu używam Skype, jednakże Miranda posiada plugin do kominukacji głosowej ale tylko dla ICQ, który u mnie i tak nie działa). Do tego wczoraj odpaliłem sobie Mirandę w Auroxie z czego podwójnie się cieszę...niemogę narazie korzystać ze wspólnego profilu (chyba wina ntfs).....Tak wiec koledzy ...Instalujcie Mirande i cieszcie się :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam AQQ i jestem z niego bardzo zadowolony. AQQ jest extra, ma bardzo duzo funkcji i wogole jest cool!! No i dzieki niemu mozemy pogadac z osobami z innych sieci: Tlen, GG, ICQ, WPKONTAKT. Wiecej na www.myportal.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

ekg2, brakuje mi porzadnego komunikatora na linuxa. Mogliby Mirande "przerobic" :)

Sorry może się myle ale ale pod Linuxa chyba jest coś takiego jak Kadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry może się myle ale ale pod Linuxa chyba jest coś takiego jak Kadu.

Owszem, jest Kadu, jest Gnu Gadu 2 i pare innych programow, ale zaden nie dorownuje Mirandzie. Ja potrzebuje czegos wtyczkowego z obsluga poprawna gg, tlena i jabbera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tlen.pl z odpowiednimi pluginami.

Sprawdzalem AQQ prawie ideal - zmienilbym tlena dla niego ale...

- Jest duzzzooo wolniejszy od Tlena w dzialaniu (moze dlatego ze mniej ramu pobiera?)

- Łaczenie do sieci AQQ trwa czasamiu dluuuuuuuuugo (kiedy mi sie tlen od sieci rozlaczyl - niepamietam)

- Wtyczka do Tlena jest bardzo ograniczona (i tak juz zostanie, nieliczcie na poprawe tego), wtyczke WP nie sprawdzalem.

 

Do zalet

- Dobrze dziala w GG, ICQ, AQQ.

- zzrzera tylko 2-5MB (Przy wlaczonym odchudzniu ramu, normalnie to 12-16, Tlen 8-16MB, GG rekordzista 16-20 :) )

- ciekawie wyglada.

 

Jednak wady sa dla mnie bardziej istotne i dlatego zostane przy Tlen'ie. (Ale AQQ zostawie na dysku).

 

Edit. Albo mi sie wydaje albo z tym ramem w AQQ to sciema, bo zauwazylem ze ramu mi ubywa tak ok 4-10kb/sec. Tlen takich akcji mi nie robi (no moze czasami zostaje w procesach, ale wiem ze to z mojej winy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanko

jaki komunikator obsługuje giegie, moze przesyłać pliki i może wrzucać obrazki do rozmowy :?: :?: :?: :?:

Konnekt + GGImage + Ktransfer

 

Wszystkie dostepne na centralce konnekta ;) Ogranicza sie do zaznaczenia 1 kliknieciem do pobrania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanko

jaki komunikator obsługuje giegie, moze przesyłać pliki i może wrzucać obrazki do rozmowy :?: :?: :?: :?:

Miranda tez doskonale sobie z tym radzi i moim zdaniem jest stabilniejsza niz Konnekt. Wszystko po polsku ladnie dostepne na http://miranda.kom.pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Rodzina mi sie porozjerzdzała i potrzebuje dobrego komunikatora do wideokonferencji.. co bedzie najlepsze.. chodzi mi o włochy z polską.. na tlenie zawsze gadalismy ale tlen z włoch ma takie błedy ze w okienku wideo widac tylko scramble.. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...