Skocz do zawartości
Pioterek

Pytanie o TVtoola ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam zainstalowaną wersję 6,8 TVtoola i zauważyłem że obcina mi dość sporo obrazu na bokach, górnej i dolnej krawędzi na telewizorze.

Pytałem kolegi i jemu też tak obcina. Więc pytam Was czy da się to jakoś wyregulować? Ja próbowałem ale nie umię tego ustawić w inny sposób.

Czy miał ktoś podobne problemy :?: :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ta opcja jest zaznaczona. Obraz jest za bardzo powiększony na TV i obcina na około.  Na monitorze jest OK.  Czyli to nie to.

Nalezy odtwarzac np SubEditem i tak ustawic sobie suwaczkami wielkosc obrazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy zawsze przed uruchomieniem TVtoola muszę zaniżyć rozdzielczość na monitorze do 800x600 i częstotliwość do 60Hz. :?: :?: :?:

Jeśli tego nie zrobię to pomimo zaznaczenia opcji dual view mam obraz tylko na TV. Trochę to dla mnie dziwne i za dużo ustawiania jest przy tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. 

Czy zawsze przed uruchomieniem TVtoola muszę zaniżyć rozdzielczość na monitorze do 800x600 i częstotliwość do 60Hz.  :?:  :?:  :?: 

.

co do częstotliwości to komp podaje ten sam obraz na monitor i na telewizor, a większość telewizorów ma odświeżanie 60 Hz - no chyba że masz jakiś nowy (100Hz).

A rozdzielczość, spróbuj sobie dać dużą rozdziałke i dużo wtedy będziesz widział na telewizorze;imho za małe to wszystko wtedy.

spróbuj skorzystać z rozdzielczości 720 na coś tam, wtedy obraz na telewizorze jest o wiele mniej obcięty, ale nie wiem czy w tej wersji tvtool'a ta rozdzielczość jest dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OZON napisał

spróbuj skorzystać z rozdzielczości 720 na coś tam, wtedy obraz na telewizorze jest o wiele mniej obcięty, ale nie wiem czy w tej wersji tvtool'a ta rozdzielczość jest dostępna.

A z jakiej wersji TVtoola ty korzystasz :?:

Do wersji z której ja korzystam - 6.8 mam numery seryjne i jest poprawnie zarejestrowana. Czy jeśli zainstaluję na nią nowszą wersję to będzie to wszystko działało poprawnie :?:

Czy nie będzie potrzebny inny nr seryjny i znowu rejestracja :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja...no cosik 9.xxx

Czy jeśli zainstaluję na nią nowszą wersję  to będzie to wszystko działało poprawnie :?:   

Czy nie będzie potrzebny inny nr seryjny i znowu rejestracja  :?:

jeśli nie spróbujesz to się nie dowiesz :D możesz spróbować; jak się nie uda, to bez problemu można wrócić do starszej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj TVTool wersję z seri 8.x lub 9.x

 

Bedziesz mógł skorzystać z opcji która nazywa się Desktop Extension (powiększony pulpit). Nie będziesz musiał zmieniac rozdzielczości ani odświeżania. Po prostu skonfigurujesz TVtoola tak, żeby wyświetlał na TV obraz np 800x600@60Hz i po sprawie. Pulpit na monitorze pozostaje bez zmian.

 

Nastepnie korzystasz z Allplayera (opcja wyświetl obraz na pulpicie2), lub musisz w sterownikach do grafy ustawić przekierowanie overlay'a (nakładki) na TV (drugi pulpit). Overlay to po prostu ramka z filmem.

 

Całą konfigurację można takze wykonać bez TVToola. Wszystko jest dostępne w nowych sterownikach NVidii.

 

Jeszcze jedno. Klucz do nowego TVToola prawdopodobnie nie będzie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...