Skocz do zawartości
qqqwee

wybór podzespołow komputer idealny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam wiele pytań i mam nadzieje ze pomozecie mi w odpowiedzi chocby na czesc z nich.Zakup komputera( kwota 6500zł)

1-procesor p4 2.8-3ghz magistrala 800 hp

ad1-czy przy dobrej płycie wazne jest jaki procesor kupie tzn chodzi mi o to czy sa specjalne oznaczenia serii procesorów które sie dobrze podkrecaja i jakie to serie

ad1-czym róznia sie procesory prescot od zwykłych ht czy te pierwsze sie gorzej krecą

2-płyta głowna microstar ms-875pe neo2-fish2r(ma mozliwośc podkrecenia z poziomu windows 1 miejsce w rankingu chipa)

3-grafika 3 do wyboru prosze o rade

a-geinward fx power pack ultra/1800xp golden sample

b-saphire radeon 9800 pro 256mb ddr 2

c-saphire radeon 9800 xt 256 mb

tu 2 pytania co znaczy ze karta ma dodatkowe zródło zasilania i jak myslicie jaki jest pobór mocy przez te karty

4-pamieci najlepiej dual ddr markowe dobre do podkrecania 2 razy 512 magistrala 400 jaki radzicie

5-cooler zelman cnps 7000 a-cu

6-dysk twardy 200 gb

W szestawie oprócz ww podzespołow bedzie jeszcze jeden dysk,3 napedy cd rom,nagrywarka dvd pionier 107,nagrywarka cd-rw traxdata

Jaki zasilacz do ww zeztawu czy chiewtec 420 watt podoła tej konfiguracji czy potrzeba cos mocniejszego.Naturalnie zestaw bedzie podkrecany,moze nie teraz,ale w przyszłosci.

Za wszelkie rady i pomoc zgóry dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1 serie procka sa bardzo wazne jezeli chodzi o OC

ad.1 HT to nowa technologia intela - warto juz ja miec - bez tego nie bralbym intela jakbym mial go wogule kupic ;)

 

ad.2 do OC polecalbym raczej jakiegos abita (is7, ic7) lub asusa (p4*800)

 

ad.3 9800 pro@xt

 

ad.4 Propozycje PAMIĘCI do ostrego O/C

hinxy lubia wysoko biegac ale z timingami u nich kiepsko

 

ad.5 cooler dobry wybor

 

ad.6 dysk to loteria (seagate = cisza, wd = troszke szybszy niz seagate) - bierz juz z 8mb cash'u

 

chieftec powinien dac rade - jezeli masz wiecej kasy to moze jeszcze antec 550 ...

 

 

PS: zmien tytul tmatu bo nie mowi nic o tym co jest w srodku (przycisk Dołączona grafika)

 

na przyszlosc patrz po przyklejonych tematach - mozna sie duzo ciekawych rzeczy dowiedziec

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=50126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prescott niem HT i to jest najwieksz roznica co do plyty glownej to mojim zdaniem Abit lob asus beda lepsze od tego MSI a rankingi chipa to joz wogule ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie dobre płyty polecacie,w paru sklepach poinformowano mnie ze abity sa zawodne,chodzi o czesci wszystko z korei,natomiast asus i microstar podzespoły z japonii ,wieksza czesc

A świstak siedzi i zawija .... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam wiele pytań i mam nadzieje ze pomozecie mi w odpowiedzi chocby na czesc z nich.Zakup komputera( kwota 6500zł)

1-procesor p4 2.8-3ghz magistrala 800 hp

ad1-czy przy dobrej płycie wazne jest jaki procesor kupie tzn chodzi mi o to czy sa specjalne oznaczenia  serii procesorów które sie dobrze podkrecaja i jakie to serie

ad1-czym róznia sie procesory prescot od zwykłych ht czy te pierwsze sie gorzej krecą

2-płyta głowna microstar ms-875pe neo2-fish2r(ma mozliwośc podkrecenia z poziomu windows 1 miejsce w rankingu chipa)

3-grafika 3 do wyboru prosze o rade

a-geinward fx power pack ultra/1800xp golden sample

b-saphire radeon 9800 pro 256mb ddr 2

c-saphire radeon 9800 xt 256 mb

tu 2 pytania co znaczy ze karta ma dodatkowe zródło zasilania i jak myslicie jaki jest pobór mocy przez te karty

4-pamieci najlepiej dual ddr markowe dobre do podkrecania 2 razy 512 magistrala 400 jaki radzicie

5-cooler zelman cnps 7000 a-cu

6-dysk twardy 200 gb  

W szestawie oprócz ww podzespołow bedzie jeszcze jeden dysk,3 napedy cd rom,nagrywarka dvd pionier 107,nagrywarka cd-rw traxdata

Jaki zasilacz do ww zeztawu czy chiewtec 420 watt podoła tej konfiguracji czy potrzeba cos mocniejszego.Naturalnie zestaw bedzie podkrecany,moze nie teraz,ale w przyszłosci.

Za wszelkie rady i pomoc zgóry dziekuje i pozdrawiam

Ad1 to jush bylo "szukajka nie gryzie" prescotty sie bardziej grzeja :)

Ad2 "ma 1 miejsce w rankingu chipa" (LOL) u nich nawet CPC wygrywa a jak chcesz krecic z poziomu windowsa to moze lepij poczekaj na PS3 i wyszstko ci bedzie fajnie chodzic a nie bedziesz musial krecic :D

Ad3 ja bym wolal 9800 bez pro od Herca i spokojnie nim dojedziesz do Pro i wiecej z poziomu windowza :D a zaoszczedzisz jakis tysiaczek

Ad4 koledzy ci juz odpowiedzieli

Ad5 +- moze byc

Ad6 moze lepiej kup dwa po 80GB i zrob sobie macierz bedzie szybsza niz jeden 200GB

 

nie wiem po co ci ten CD-Rom trzeci bo juz masz nagrywarke DVD + CD-RW no ale to tylko moja sugestia . Zasilka powinna wystarczyc .

 

To tyle i nie kupuj wszystkiego co najdrozsze bo po paru miesiacach mozesz sie rozczarowac :) A to zaoszczedzisz mozesz wsadzic np. w obudowe - bardzo fajny jest antec 1000 amg lub np. dolozyc sobie do LCD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prescott na takich samych ustawach pozwala na spore zwiekszenie przepustowosci pamieci

przykladem moj komp z podpisu - mialem northwooda 3,0HT fsb 800 i zmienilem na prescotta 2,8HT fsb 800

przepustowosc pamieci wzrosla o jakies 15% (sisoft sandra) i teraz przy fsb 230 wynosi 5,5GB/sek

na northwoodzie 3,0HT ten wynik na takim konfigu jaki mam byl nie do osiagniecia - udalo mi sie jedynie na 2,4HT fsb 800 uzyskac 5,6GB/sek ale przy fsb 275

 

a co do temperatury - faktem jest ze prescott sie bardziej grzeje , ale nie sa to znowu jakies kosmiczne wartosci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lanselot

1-procesor p4 2.8-3ghz magistrala 800 hp

ad1-czy przy dobrej płycie wazne jest jaki procesor kupie tzn chodzi mi o to czy sa specjalne oznaczenia  serii procesorów które sie dobrze podkrecaja i jakie to serie

Co do procesora, to polecam bardziej Athlona 2500+ M na dobrej płycie, zje tego P4 żywcem. Oczywiście, jeżeli sprzęt ma być dla szpanu (a tak to wygląda), to P4 góruje... W końcu Athlony to niewydajny syf, który strasznie się grzeje i wiesza programy ;o.

 

ad1-czym róznia sie procesory prescot od zwykłych ht czy te pierwsze sie gorzej krecą

IMHO wszystko zależy tutaj od serii, nie można generalizować.

 

2-płyta głowna microstar ms-875pe neo2-fish2r(ma mozliwośc podkrecenia z poziomu windows 1 miejsce w rankingu chipa)

Microstar to syf, zdecydowanie polecam ABITa, ew. ASUSa. Mogę spytać, do czego oprócz szpanu potrzebna Ci opcja podkręcania z Windowsa?

 

3-grafika 3 do wyboru prosze o rade

a-geinward fx power pack ultra/1800xp golden sample

b-saphire radeon 9800 pro 256mb ddr 2

c-saphire radeon 9800 xt 256 mb

b

 

tu 2 pytania co znaczy ze karta ma dodatkowe zródło zasilania i jak myslicie jaki jest pobór mocy przez te karty

To znaczy, że karta oprócz napięcia z AGP potrzebuje podłączenia dodatkowego kabelka od zasilacza (takiego, jak masz przy FDD). Co do poboru mocy, to bez problemu można znaleźć specyfikacje na necie.

 

4-pamieci najlepiej dual ddr markowe dobre do podkrecania 2 razy 512 magistrala 400 jaki radzicie

Dla mnie bezsprzecznie króluje Geil :>.

 

5-cooler zelman cnps 7000 a-cu

Dobry wybór, nie zapomnij jednak o jego solidnym montażu oraz odpowiedniej paście.

 

6-dysk twardy 200 gb

OMG. Również dla szpanu? Polecam 2x 80 w RAIDzie.

 

W szestawie oprócz ww podzespołow bedzie jeszcze jeden dysk,3 napedy cd rom,nagrywarka dvd pionier 107,nagrywarka cd-rw traxdata

Zaraz... 3 napędy CD-ROM + nagrywarka DVD + nagrywarka CD-R/CD-RW? Tak by wynikało z tej wypowiedzi :o. IMHO wystarczą tutaj dwa napędy zamiast pięciu (lub trzech - zależy, co autor miał na myśli).

 

Jaki zasilacz do ww zeztawu czy chiewtec 420 watt podoła tej konfiguracji czy potrzeba cos mocniejszego.Naturalnie zestaw bedzie podkrecany,moze nie teraz,ale w przyszłosci.

Powinien wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...