Skocz do zawartości
Pulsar

Niskie napięcie +12V

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś kilka miesięcy miałem płytę główną EPOX K9A i zasilacz Q-TEC 550W. Napięcie +12V było ekstremalnie wysokie. Wynosiło przy obciążeniu 12,6V ! Mój procek (Athlon XP2400+ kręcił się bez problemu na 2.4 GHz). Napięcie +5V było super niskie. Często spadało poniżej 4.5V. Niestety płyta padła (spaliły się mosfety na płycie).

Postanowiłem więc kupić nową płytę główną EPOX RDA3I oraz nowy zasilacz Tracer 550W. Od tego czasu procek kręci się jedynie na 2.2 GHz, napięcie 5V było stabilne jak skała, a 12V spadało poniżej 11,4V !!!

 

Nie dałem za wygraną i oddałem go do serwisu i zarządałem wymiany na coś innego. Dostałem zachwalanego Chiefteca 360W Single Fan. Po podłączeniu go było o niebo lepiej. Napięcie +5V stabilne jak skała, a +12 wynosiło +11.91V. Niestety po podkręceniu napięcie wynosiło już ledwo +11,6V.

 

Tak więc sprzedałem mojego Chiefteca i kupiłem Aspire 520W z 3 UV wentylami (w tym jednym z niebieskimi L.E.D'ami) i kablami UV. Super !!! Po podłączeniu ten sam problem co na Tracerze. Napięcie +12V ciągle mam poniżej 11,5V !!!

 

Czy można coś na to poradzić ??? Czy to wina płyty głównej czy zasilacza ?

 

Pozdrawiam

 

Pulsar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego czym mierzysz napiecia :?:

Jesli faktycznie przy pomiarze miernikiem masz takie napiecia to plyta poprostu bardzo obciaza linie 12V i potrzebujesz dobrego zasilacza, ktory bedzie mial mocna ta linie.

Szkoda ze sprzedales Chief'a, mozna bylo zrobic lekka korekte potencjometrem linii 12V i bylo by ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...