Skocz do zawartości
fresh prince

ABS II a temperatura proca??

Rekomendowane odpowiedzi

kolego - nikt tu nie wyczaruje odpowiedzi bez odpowiednich danych ...

 

1. jaki to proc ?

2. jaki stepping ?

3. co go chlodzi ?

4. ile RPM ?

5. kreciles go ?

6. jakie ma napiecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzilo mi o nic konkretnie, tylko o zasade. Np.czy podawane przez was temp (przykladowo 40stopni itp) sa to temperatury jadra procka czy temp. z czujnika na zewnatrz :? Czy testujac rozne chlodzenia procka nalezy zwracac uwage na jedna czy na druga temperature? Jesli Max temp procka podawana przez producenta jest np 90 stopni to chodzi o ktora temperature? Jesli ktos na forum pisze np. na bartonie nie przechodz pow. 60 stopni to o ktora temperature chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli proc chodzilby ci w temp. 80C to nie wrozylbym mu dlugiej przyszlodsci ;)

 

twoje 52 stopnie to troche wysoko ... podaj odpowiedzi na pytania ktore zadalem bo moze jest sie czym martwic ...

 

doloze jeszcze 7 pytanie: jaka masz paste ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie plyty posiadaja odczyt z diody wiec wiekszosc osob podaje odczyty z socketa.

Producenci podaja oczywiscie maksymalna temp. struktury krzemowej czyli jadra, wiec jesli masz 80* jako odczyt z diody w jadrze to nie dobrze to wrozy. Napisz cos wiecej o chlodzeniu jakie posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Procek to Athlon xp 2000+ thoroughbred

2. AXDA2000DKT3C AIUGA 0241MPM, dosc dziwny bo z 2002r

3 i 4. radiator od volcano 7 a wentyl Smart Fan 2 na ok 2700rpm

5. narazie nie bawie sie w krecenie, bo mam za slaby zasilacz, niedlugo bedzie nowy wiec moze wtedy...

6. standardowe czyli 1.65

7. paste mam arctica ceramique, tylko ostatnio plyta dostalem z serwisu, wiec w zasadzie to nie wiem czy ona eszcze tam jest

 

I mam pytanie czy brak 3 z 4 "gumowych??" nozek w rogach procka moze wplywac na niezbyt dokladnie przyleganie radiatora?? mam cs-a, ale bez nich moze on krzywo lezy na procku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm po mojemu temp. jest za wyskoka ...

 

czasami zdarza sie ze skacze w gore przez cs'a

 

jezeli zostalo ci pasty to przesmaruj na nowo - nie wiadomo co ci na serwisie wlozyli pod proca ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, temperatura, którą wyznacza, jako graniczną AMD, jest to:

 

TEMPERATURA PŁYTKI PROCESORA. Nie jest to moim zdaniem JĄDRO!

Więc, nie piszcie głupot (chyba, że mi ktoś udowodni, że to ja się mylę)!!!

 

Athlon 2000+ ma 90*C (Athlony powyżej 2000+ mają granicę na 85*C), wiec masz jeszcze duuuży zapas. Spokojnie.

 

Ciekawe, ile będzie wynosić temperatura jądra np. przy tych 85*C?

105-110*C! No, to nieźle! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojs co rozumiesz przez pojecie plytki procesora?

Moze nie jestem najlepszy z angielskiego ale wedlug >tego< dokumentu to raczej chodzi o temp. struktury krzemowej gdyz raczej laminat z wyprowadzeniami nie ma powierzchni ~100mm^2 :wink:

Jesli sie myle i zle to rozumie to prosze sprostujcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojs co rozumiesz przez pojecie plytki procesora?

Moze nie jestem najlepszy z angielskiego ale wedlug >tego< dokumentu to raczej chodzi o temp. struktury krzemowej gdyz raczej laminat z wyprowadzeniami nie ma powierzchni ~100mm^2 :wink:

Jesli sie myle i zle to rozumie to prosze sprostujcie.

Wygląda na to, że masz rację! :) Zwracam honor! :oops:

Tylko dlaczgo AMD w polskim dokumencie o specyfikacji procesorów użyło pojęcia PŁYTKA PROCESORA???

Fktycznie, pomiar pod prockiem jest bez sensu. Ja tam mam jakąś naklejkę!

Ona by się spaliła w 90*C!!!

I nną zastanawiającą rzeczą jest to, że w starszych procesorach nie było diody termicznej. Jak oni chcieli mierzyć temperaturę jądra???

 

A, co myślą inni???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tylko dlaczgo AMD w polskim dokumencie o specyfikacji procesorów użyło pojęcia PŁYTKA PROCESORA???...

Taki maly OT: Z tymi tlumaczeniami to roznie bywa... przyklad: ostatnia afera z wypowiedzia Kwasniewskiego :wink:

 

...Inną zastanawiającą rzeczą jest to, że w starszych procesorach nie było diody termicznej. Jak oni chcieli mierzyć temperaturę jądra???...

Kiedys to wogole nie bylo pomiarow temp. i kompy chodzily :P

Starsze procesory nie wydzielaly takich ilosci ciepla i temp. jadra nie zblizala sie tak bardzo do wartosci krytycznej i pomiar z socketa byl wystarczajacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...