Skocz do zawartości
kowiczek

Jaki dysk 120 GB SATA ??

Rekomendowane odpowiedzi

Już dawno sie nie interesowalem dyskami i wylecialem troche z obiegu.

Z tego co pamietam to dobre i tanie byly dyski Maxtor.

 

Czy tak jest nadal :?:

Czy to sie tyczy rowniez dyskow SATA :?:

 

Prosze o opinie uzytkownikow.

Konkretnie interesuje mnie tan model: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22789101

 

 

PS. szukalem ale na ostanich pieciu stronach nic nie znalazlem jak i w wyszukiwarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem jak jest z SATA ale ja mam Maxtora na ATA133 i dziala zapupiscie . Jest cichy w dodatku szybiki z reszta w testach (nie pamietam jakich) wypadl bardzo dobrze a w stosunku mozliwosci/cena zajal 1 miejsce . Z sata masz ten bajer ze ci sie tasmexy nie plataja i ze go mozesz zawsze odlaczyc jak pracuje a to juz duzo :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz najlepsze dyskie robi samsung : ciche, bezawaryjne i wydajne. nawet, jeśli WDC jest trochę wydajniejszy to jego odgłosy skutecznie zniechęcają. maxtory nie mają słabych serii ale ogólnie padają częściej niż samsung. EDC miały "świetne" serie gdzie 1 na 3-4 padał. seagate na s-ata są głośne, nie wiem jak z ich psuciem się.

acha, samsungi nie grzejąsię, mój ma 34*C bez wentylacji. no i 3 latka gwary są :) w WDC chyba 5 ale to kijowe dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz najlepsze dyskie robi samsung : ciche, bezawaryjne i wydajne. nawet, jeśli WDC jest trochę wydajniejszy to jego odgłosy skutecznie zniechęcają. maxtory nie mają słabych serii ale ogólnie padają częściej niż samsung. EDC miały "świetne" serie gdzie 1 na 3-4 padał. seagate na s-ata są głośne, nie wiem jak z ich psuciem się.

acha, samsungi nie grzejąsię, mój ma 34*C bez wentylacji. no i 3 latka gwary są :) w WDC chyba 5 ale to kijowe dyski.

 

każdy chwali to co ma :D :D ja powiem ze narazie qpowanie dysków serial ata to pomyłka, bo roznica w cenie jest a w wydajnosci jakos nie bardzo :D Ja proponuje qpic baracude VII 7.200 ATA 100, bo jest cicha i wydajna...no i ma 8mb cache :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Grzesiu wierz mi ze swego czasu niewyobrazalem sobie aby w moim kompie pracowal Samsung. Ale czasy sie zmieniaja. Kupilem kilka miechow temu 120/7200/8MB Seagate'a, jako ze mam zaufanie do tej marki. Do dysku niemialem nic, ale czytajac testy doszedlem do wniosku ze wydajniejszy bedzie Samsung. Zamienilem wiec Barke na Samsunga. I wiesz co?? NIezaluje.

Szybki-widac juz podczas instalacji windy,

Chlodny-na Samsungu bez wentylacji mam temp. jak na barce z went.

Cichy-oba dyski siedza w Chieftecu i naprawde musze chciec je uslyszec.

 

Niemam nic do Barracudy ale i zmienilem zdanie na temat Samsunga. Ludzie sie zmieniaja a co dopiero produkty firm.

Z serwisowego doswiadcznia moge Ci powiedziec ze teraz krolem bezawaryjnosci jest wlasnie Samsung. A na dno lecu WDC potem Maxtro a za nimi Seagate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Seagate 7200.2 SATA 120GB i szczerze mowiac nie jestem zadowolony z tego zakupu :evil: Spodziewalem sie chociazby zauwazalnej roznicy w ysdajnosci w stosunku do wczesniejszej Barki IV, ale nic z tego. Jednak najbardziej denerwujacym argumentem przeciw temu dyskowi jest jego glosnosc :evil: - w porownaniu do Barki IV to traktor :!: Przy wszystkich wentylach na 5V i Zalmanku 7000 na LOW slychac go wyraznie - szczegolnie przy zapisie :evil:

Kolejna rzecza, ktora mnie denerwuje (ale juz mniej :wink: ) to kwestia zasilania dysku - nie wiem czemu ale z przejsciowka zasilajaca mialem problemy (dysk wieszal sie w windzie i tylko restart pomagal). Czemu Seagate nie rozwiazal kwestii zasilania tak jak np. Maxtor :?:

Ogolnie nie polecam - oczywiscie to moja opinia i wielu moze sie z tym niezgodzic.

 

Juz niedlugo zamierzam kupic kolejny dysk (niestety 120GB to malutko jak na moje potrzeby) i bedzie to wlasnie Samsung. Teraz tylko mam dylemat czy kupic SATA czy PATA bo moze kiedys mi odbije i kupie druga Barke i RAID-a postawie :lol: Sklaniam sie raczej bardziej do PATA i wielkosci rzedu 160GB lub wiecej - taki magazyn na filmy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i widzisz grzesiu ?? nie każdy chwali co ma tylko ma bo chwali :)

samsungi są super i nie jest to odosobniona opinia. kilku moich kumpli ma samsungi (z tych nowych samsungów) i bardzo chwalą.

może i s-ata jest trochę droższy ale za 5 lat ciężko będzie sprzedać dysk na ata100/133, no i do nowego kompa na pewno da się przełożyć jako dyskietka ;) (tak jak teraz dyski kilka GB robią za dyskietki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, jaki jest obecnie najcichszy dysk 120GB na SATA ? wszyscy zachwalają tak te Samsungi, ale te na SATA są podobno głośniejsze od ATA i mniej udane, może lepiej wybrac Maxtora? Najlepiej gdyby wypowiedzieli sie właściciele Samsungów, Maxtorów czy WD co do ich głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...