Skocz do zawartości
ent

Roznica dat w Excelu - potrzebna dokladnosc !! szybko

Rekomendowane odpowiedzi

elo! Jestem nowy na tym dziale, wiec prosze o wybaczenie jesli ten temat byl juz poruszany :wink:.

 

Musze poznac procedure/formule ktora pozwoli mi wyliczac dokladna roznice miedzy dwoma datami, chodzi o to zeby bylo widoczne ile lat, miesiecy i dni uplynelo od jednej daty do drugiej (suma dni, miesiecy i lat ma dawc ten okres). Jest to potrzebne do wyliczania ile dana osoba pracowala w zakladzie. Prosze o szybka pomoc! Jak to zrobic??

 

pozdro

ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość dni możesz wyliczyć odejmując od siebie daty z komórek w formie daty z wynikiem w komórce w formacie liczbowym. Wynik o ile pamiętam uwzględnia lata przestępne, wieć jest to to dokladna liczba dni. Na lata, dni i mies. będziesz chyba musiał sobie to przeliczyć przy użyciu własnej formuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość dni możesz wyliczyć odejmując od siebie daty z komórek w formie daty z wynikiem w komórce w formacie liczbowym. Wynik o ile pamiętam uwzględnia lata przestępne, wieć jest to to dokladna liczba dni. Na lata, dni i mies. będziesz chyba musiał sobie to przeliczyć przy użyciu własnej formuły.

To juz mam, ale chodzi o to ze taki pomiar tez niezbyt mi pasuje, bo:

- nie moge obliczyc liczby miesiecy, bo przeciez kazdy miesiac ma inna ich liczbe,

- musialbym tez przy przeliczeniach uwzgledniac przestepnosc roku,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...