Skocz do zawartości
ser_visant

S-ATA + NTFS + VIA8237 = BUBEL ROKU ????

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

Prawie jestem pewien że jest w tym jakiś problem...

Pacjent:

Komputer z mostkiem południowym VIA8237 oraz dyskiem podłączonym na S-ATA i systemem plików NTFS na partycji systemowej.

Oprogramowanie:

Windows XP... NIE TESTOWAŁEM na WIN2K

Objawy:

Po tygodniu-dwóch pracy na takim kompie wysypuje się system /ekran stop/ po tym nie ma możliwości uruchomienia systemu, nie działa przywracanie systemu, instalacja naprawcza, a nawet jak zamontujemy na drugim HDD nowy system - nie mamy dostępu do plików na "padniętym" dysku... Choć problemy są widoczne "od razu" po zainstalowaniu windowsa, ale nie powodują jakiś większych problemów.

Leczenie:

Usunięcie partycji, zakładanie nowych FAT32, instalacja na nowo systemu....

------------------------------------

Piszcie swoje spostrzeżenia... uwagi, może ktoś ma sposób aby to działało OK ? Może to wina jednego producenta MB ? Testowałem na płytach tylko jednego producenta, różne modele ale wszystkie z VIA8237... i każda ma ten sam problem.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

S-ATA + NTFS + VIA8237 = Działa za-je-bi-ście :D

 

Dyski: Baracuda20 i Cawiar200 podłaczone przez przejściówki Seriell Abita, to może mieć jakieś znaczenie ale chyba bardziej w odwrotną strone ... (bardziej powinny z tego wynikać problemy).

 

System WXPPro jest w 100% stabilny.

 

Niewiem co ci doradzić żeby działało, może zainstaluj najnowsze sterowniki od SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontroler SATA na KT400A ? jaki to model via8237 + kt400a

 

jak coś to jeszcze możesz zajżeć na strony epoxa i seagate i tam w faq poszukać, może coś tam ciekawego napisali

 

kiedyś były problemy z dyskami cawiar i seagate, niechciały sie odpalać razem w konfiguracji - może podobnie jest z twoim problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to moje było to pewnie bym znalazł "dzurę" - Ja mam już lekko "posiwiałą" 8RDA oraz 2 letnią barracudę 80-tkę ATA-100 (ehh gdzie te czasy jak dawali 3 lata gwarancji) :)

A tamte sprzęty to moich znajomych... a wiadomo jak to ze znajomymi... oststnio zakupili i teraz narzekają :) prawde mówiąc od czasu "przerobienia" na FAT32 to uspkoiło się i działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...