Skocz do zawartości
piotr182

Możecie coś poradzić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra najpierw konfiguracja :

- Athlon 1700+ bez podkręcania

- Wiatrak na procku : Arctic Cooling Copper Silent 2TC (ten co ma zmienną szybkość)

- oprócz tego malutki wiatraczek na karcie graficznej i zmieniony bardzo cichy z tyły obudowy

 

No i sprawa jest taka że jak miałem stary wiatrak to temperature procka miałem około 48-49 stopni , raczej powyżej 50 to nie wskakiwała , wiatrak około 2900 ,ale był głośny i go zmieniłem.

 

No i teraz zaczynam się troche niepokoić bo temperaturka się powiększa

Teraz pare pomiarów :

aktualnie jak to pisze -> 51 -> 1939 obrotów

grałem w gierke i po wyłączeniu miałem absolutny rekord temp.56 przy prawie 2200 obrotów.

Chodzi o to że ten wiatrak jest jak pewnie wiecie cichy ,ale ma zadużą temp. maks. i obroty są niskie wmiare. (max 2800)

A przy 55 miałem właśnie 2200.

 

No i nie wiem bo wcześniej miałem około 51, czasami zaczeło mi wskakiwać na 53 ,ale tylko na chwile ,a teraz 56.

 

No i chodzi mi o to że może powinienem go wyjąć i kupić jakąś dobrą paste i jeszcze raz przymocowac.

No bo procek nie jest podkręcony i jeszcze się cieplej zrobi to nie wiem.

 

Pozdrawiam i czekam na jakieś porady.

Dodam jeszcze że podniesiona temp. związana jest też pewnie z tym że wiatrak na tyle obudowy mam bardzo słaby (cichy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tej chwili nie masz pasty? Oszalałeś? :D Ja proponuję Arctic Cooling Ceramique... nie jets to najlepsza pasta, ale na 100% nie przewodzi prądu (co w srebrnych pastach jest bardzo wątpliwe) więc nawet jak nią przez przypadek coś upaprzesz, to niczego nie zewrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście mam paste taką jak dostałem z wentylatorem tylko sobie pomyślałem że może jakaś taka najlepsza by coś dała.

A co tego że może pracować na maxa to właśnie nie chce tak robić , nie po to jest to żeby wyłączać a pozatym cały czas to nie musi pracować na 2800 bo po co mi ma chodzić w nocy przy takich obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra najpierw konfiguracja : 

- Athlon 1700+ bez podkręcania

- Wiatrak na procku : Arctic Cooling Copper Silent 2TC (ten co ma zmienną szybkość)

- oprócz tego malutki wiatraczek na karcie graficznej i zmieniony bardzo cichy z tyły obudowy 

 

No i sprawa jest taka że jak miałem stary wiatrak to temperature procka miałem około 48-49 stopni , raczej powyżej 50 to nie wskakiwała , wiatrak około 2900 ,ale był głośny i go zmieniłem.

 

No i teraz zaczynam się troche niepokoić bo temperaturka się powiększa

Teraz pare pomiarów :

aktualnie jak to pisze ->  51 -> 1939 obrotów

grałem w gierke i po wyłączeniu miałem absolutny rekord temp.56 przy prawie 2200 obrotów.

Chodzi o to że ten wiatrak jest jak pewnie wiecie cichy ,ale ma zadużą temp. maks. i obroty są niskie wmiare. (max 2800)

A przy 55 miałem właśnie 2200.

 

No i nie wiem bo wcześniej miałem około 51, czasami zaczeło mi wskakiwać na 53 ,ale tylko na chwile ,a teraz 56.

 

No i chodzi mi o to że może powinienem go wyjąć i kupić jakąś dobrą paste i jeszcze raz przymocowac.

No bo procek nie jest podkręcony i jeszcze się cieplej zrobi to nie wiem.

 

Pozdrawiam i czekam na jakieś porady.

Dodam jeszcze że podniesiona temp. związana jest też pewnie z tym że wiatrak na tyle obudowy mam bardzo słaby (cichy).

 

1. Zmień pastę na lepszą (np AS 5)

2. czemu uważasz że temp 56 C jest za duża ?

athlony całkiem dobrze znoszą takie temp (nawet do 60C)

3. też miałem ten cooler i naprawdę jest cichutki (ja wolę by procek miał trochę wyższą temp, ale za to aby była cisza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to Arctic ma regulacje prędkości aby być cichy a jednocześnie nie przegrzać procka. Reaguje wzrostem obrotów na wzrost temp. Jak procka podkręcisz to po prostu wentyl będzie miał większe obroty ale utrzyma przyzwoitą temp. A jeśli utrzymuje poniżej 60~65st to wszystko w porządku.

Reasumując nie mając wc albo zalmana 7000 lub czegoś thermalrighta to albo ciszej i cieplej albo zimniej i głośniej :-( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki o takie informacje mi w sumie chodziło.

Też wole żeby było ciszej ....

Poprostu jak zobaczyłem że mam w sumie cały czas więcej niż 50 stopni to się troche zdziwiłem bo wcześniej miałem 48-49.

Ale skoro tak może być to git.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi :) nie masz się co przejmować. Ja też wybrałem ciszę (zmodowałem mojego Arctic Coolera Slim TC żeby zawsze chodził około 1200 obr) i na duronie 1200 zdarzało się latem, że temperatura przekraczała 60*C, ale dla procesora to jeszcze nic groźnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...