Skocz do zawartości
Vincent de Marco

Znikajaca AS5

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyslalem ze moze nawalilem za duzo AS5, widac to troche na zdjeciu powyzej. Wyczyscilem CPU i Zalmana i nalozylem AS5 jeszcze raz, znacznie mniej i rowniej. I temp. w stresie skoczyla z 39 C do 45 C. 

 

Wniosek: w moim przypadku im wiecej wladuje AS5 tym lepiej.

 

Albo moze wlasnie trzeba poczekac az pasta sie 'wypali' - ale zeby az tydzien czasu tak jak mowisz :?

No wlasnie - twoj przypadek jest troche beznadziejny :P

Z tego co JA wiem, to warstwa pasty powinna byc cieniutka, plaska. Ja wysmarowuje za pomoca zyletki i daje minimalna warstwe.

Za pierwszym razem kiedy nalozylem paste AS5, dalem jej zbyt duzo, i procek wogole nie chcial sie uruchomic przy fabrycznym taktowaniu, musialem go *podkrecic* do 1250MHz zeby do windowsa wejsc. Potem dalem perfekcyjna warstwe i temp. oczywiscie byla prawidlowa przy fabrycznym taktowaniu.

Niektorzy maja inna technike - robia duza grudke pasty na srodku proca i po prostu nakladaja na to radiator - ale glownie przy pastach bez srebra - np. Arctic Ceramique - zeby nie ryzykowac ze mogla wyplynac poza jadra proca na plyte glowna.

 

Wypalanie proca zajmuje ok. tydzien jesli komputer wlancza sie na gora kilka godzin dziennie. Ale to zalezy od temp. od radiatora itd..

Tutaj znajdziesz oficjalne instrukcje do Arctic Silver:

http://www.arcticsilver.com/arctic_silver_...nstructions.htm

Zauwaz ze tam jest inna metoda do procow z duzym jadrem! Robi sie kropke AS5 na srodku jadra, naklada radiator, obraca dwa razy zgodnie z ruchami wskazuwek zegara i odwrotnie dwa razy. Tego sie doczytalem na tej stronie. Moze sproboj taka metode :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka, zle przetlumaczylem ->

Once the heatsink is properly mounted, grasp the heatsink and very gently wiggle it slightly clockwise and counterclockwise one time each if possible. (Just one or two degrees or so.)

 

Nie obracanie tylko - umm wigglowanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Wigglowanie' juz kiedys probowalem, i jakos mi sie nie spodobalo, bo rezultaty wcale nie byly lepsze. W kazdym razie wczoraj zapodalem nowa warstwe na cala powierzchnie CPU metoda karty-telefonicznej i po calej nocy w Prime95 temp. wahala sie pomiedzy 38-41 C. Poprzednio dochodzila nawet do 47 C (przy naprawde cienkiej warstwie AS5). Widze z tego ze im wiecej AS5 tym lepiej i juz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wkoncu jak lepiej nakladac tą paste ???

Dac kropelke na srodek i do tego przylozyc cooler, zeby sama sie rozprowadzila ? Czy samemu ją rozprowadzic po jadrze procesora ? Co daje lepsze efekty ? :)

 

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) tyle aby za duzo nie wyplynelo na boki i gdzies nie zwarlo oczywiscie. ja wole dac mniej niz wiecej

2) AS5 jest na bazie srebra wiec musi przewodzic prad...

wszedzie pisze ze nie przewodzi pradu :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) tyle aby za duzo nie wyplynelo na boki i gdzies nie zwarlo oczywiscie. ja wole dac mniej niz wiecej

2) AS5 jest na bazie srebra wiec musi przewodzic prad...

Jak jest na stronie producenta ze nie przewodzi pradu to oznacza dla mnie ze nie przewodzi pradu mimo ze jest na bazie srebra ,zwiekszenie przewodnictwa wynika z zabrudzenia pasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...