Skocz do zawartości
killah

dwie karty graficzne w jednym kompie.

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam 2 karty rive 2 tnt ultra asusa... i s3virge'a na PCI

 

próbuje je odpalić naraz w jednym kompie... na rivie wszsytko ładnie wyświetla na tej drugiej nawet monitor sie nie włącza... system to windows xp "professional" niby ją wykrywa ale:

"Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)"

 

czy ktoś kiedyś próbował zrobić coś takego nawet z innymi kartami ? podobno się da ale ja nigdy czegoś takeigo nie robuiem i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać...

 

reszta sprzętu taka jak w podpisie dodam jeszcze, że zadnych konfliktów na przerwaniach nie ma...

 

Z góry dzięki za wszystkie rady....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna uruchomic 2 karty graficzne na jednym komputerze pod warunkiem, ze jedna bedzie pod agp druga pod pci a ewentualnie nawet trzecia jak mamy slot isa i odpowiednia k. graficzna. W biosie ustawiamy "init vga first" na agp/pci/isa w zaleznosci jaka grafa ma byc podstawowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starym kompie mialem 2x PCI i chodzilo OK wiec nie wiem czemu mowisz ze jezeli sa 3 karty to kazda musi byc na innym zlączu.

Aktualnie mam radka i do niego podpiete 2 monitory wiec nie uzywam drugiej grafiki. Pozatym wstawienie drugiej grafy na PCI (zanim kupilem sobie radka) tak mi zmulilo komputer ze myslalem ze cos mi padlo :)

 

FPS-y w NWN spadly mi o polowe. W unrealala Tournament to prawie nie dalo sie grac. Ale nie mialem zadnych klopotow z odpaleniem.

 

We wlasciwosciach ekranu, przechodze na zakladke USTAWIENIA. Tam mam 2 monitorki. Naciskam prawym klawieszem myszki na ten z numerkiem 2 i wybieram dołącz (Potem Zastosuj i OK). Dopiero wtedy mode na zakladkach ZAAWANSOWANE zmieniac ustawienia.

 

Dokladnie nie pamietam ale wiem ze jak tego nie zronbilem tylko chcialem tam ustawic tryb "duplikuj dekstop" czy cos takiego to tez sypal bledami i nie chcial wlaczyc drugiego monitora, chociaz byla taka opcja. Byc moze to Ci pomoze. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Ale Chyba nie zamierz podlaczyc 2 grafy do tego samego monitora ;)

I to rownocześnie :D

Tak czy inaczej grafika ktora ma dwa wyjscia jak moj rade i tak jest przez system wyjkrywana jako 2 grafika (secondary). (Tez mam XP Pro)

 

Wiec moj opis jest jak najbardzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam 2 karty rive 2 tnt ultra asusa... i s3virge'a na PCI

 

próbuje je odpalić naraz w jednym kompie... na rivie wszsytko ładnie wyświetla na tej drugiej nawet monitor sie nie włącza... system to windows xp "professional" niby ją wykrywa ale:  

"Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)"

(...)

Mam ten sam problem! :(

Czy ktos znalazl juz rozwiazanie?

 

Moj problem opisalem tutaj: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=77512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...