Skocz do zawartości
monti

Problem podczas kopiowania

Rekomendowane odpowiedzi

HI

 

Mianowicie jak kopiuje cos z dysku na dysk z partycji na parycje(ten sam dysk) czy nagrywam na cd-r to mam efekt taki jakbym niemial wlaczonego UDMA (ale mam).

 

moja konfiguracja:

na ID1 mam tylko jeden dysk WD80GB (czesem podpinam drugi jako slave)i na IDE2 mam CDRW i CD.

 

I jak mam tylko jednego hdd i kupiuje cos z partycji na partycje to jak klikam prawym na moj komputeri wlasciwosci to musze czasaem minute czekac zeby pokazalo mi sie okno.

 

I dodam ze to nie wina plyty gł bo to druga i hdd to samo i nawet pamiec wymienilem.Nawet jak wywale cd i cdrw i proca dam na nominalna predkosc to jest to samo.

 

Tasmy od HDD wymienilem.

 

 

OS-y byly rozne(nie bylo jeszcze linuxa).

 

Jednym slowem jak cos kupiuje to nic innego na kompie niemoge zrobic!!

 

Licze na wasza pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo tak jak w moim przypadku było stery IDE się nie zainstalowały wcale. Dopiero ręcznie się udało. Gdyby to nie pomoglo to wejdz do menagera urzadzen i usun wszystkie urzadzenia IDE. Potem restart kompa i powinno wsio dzialac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie obciążenie proca? Jeżeli małe (czyli DMA działa) to za mało pamięci. System, gdy chcesz coś zrobić, musi skorzystać z pliku wymiany - a dysk masz obciążony kopiowaniem, więc idzie to powoli.

Zoptymalizowanie cacheów (cacheman & O&O Clever Cache rulezz) może trochę pomóc, ale przy 256MB ramu na XP cudów się nie spodziewaj - swap będzie dalej mocno pracował i przy obciążeniu dysku system będzie chodził cieniutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx Wawelski UDMA bedzie wlaczone bo obc CPU na poziomie 7% (jeszcze jakies progsy mma odpalone)

 

Zauwazylem cos takiego ze jak kopiuje film (700 mb) to pierwsze 20 % idze szybko a po 50% zawalnia tak ze procent przeskakuje co 5 sec czasem szybcie a czasem jeszcze wloniej, niesprawdzalem jek sie to ma z malymi plikami (ale z duza ich iloscia podczas kopiowania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam walcze z tym samym problemem ... osobiście nie próbowałem jeszcze ale z tego co się orientuje to chodzi o sterowniki IDE ... przy instalacji sterów od nForce :arrow: nie zgadzaj sie na instalacjie IDE SW

jeśli masz juz je zainstalowane :arrow: odinstaluj w "dodaj usuń progr"

windows powinien atomatycznie sam zaaplikować swoje stery od IDE po restarcie

jeśli w "dodaj usuń ...." ich nie ma to usuń ręcznie z menedżera urządzeń zrestartuj i wtedy powinny się pojawić w "dodaj usuń ...." (troche walnięte ale u mnie tak było)

sprawdź czy coś się poprawiło po restarcie oczywiście

jeśli nie to ściągnij najnowsze stery do IDE ze strony www.nvidia.com

może to coś da

z drugiej strony nie rozumiem czemu są tego rodzaju problemy :arrow: gdzieś na www.nforcershq.com wyczytałem że sterowniki do IDE które daje nvidia są takie same jak te które daje micosoft (tylko jedna starsza wersja była napisana przez nvidie) - chyba że coś źle przeczytałem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaobserwowalem ze podczas kopiowanie zapycha sie pamieci (ram)

i jak zostanie np 10mb wolnej pamieci to kopiowanie bardzo zwalnia i procent przeskakuje co 3 sec (a kopiuje 733 MB)

 

 

uzywam tweakXp do obserwacji zasobow systemowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...