Skocz do zawartości
5M@I_3[

Da radę zrobić radiówkę ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Sprawa jest taka, że raczej nie ma dużych szans, żeby w najbliższej przyszłości była u mnie dostępna Neo, DSL albo nawet SDI. Mieszkam na wsi i Tepsie nie opłaca się zakładać u mnie stałego na centrali... Jednak znajomi mieszkający 1,5 km ode mnie mają Neo. Na infolinii i w Telepunkcie też kiwają głowami, że nie wiedzą, że może będzie, żeby zadzwonić za miesiąc itd. (jak to oni).

Jedynym wyjściem jest dla mnie spróbwać połączyć się radiowo z tymi znajomymi. Nie mam jednak za dużego pojęcia o sieciach, dlatego proszę was o pomoc ! Co i za ile trzeba kupić ? Jaką mam gwarancję, że zadziała ? Jaki ma byc schemat...? :(

Pomóżcie, bo już szlag człowieka trafia na tym pakiecie !!

Z góry dzięki za odpowiedzi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze da rade :)

Karta ~150zl

Antena ~70zl

Okablowanie, zlaczki do 40zl

 

Jesli rutuje im komp po drugiej stornie tak samo jesli nie to jest potrzebny access point 300-400zl :) Ceny z Allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chciałbym postawić Access Pointa, bo nie może tam cały czas u nich komp chodzić...

NEO

I

I

V

AP-->sieciówka 1

I

I

V

Antena 1--> - - - <--Antena 2-->sieciówka 2

 

Tak to ma mniej wiecej wygladac ? :D ( 1 sieciówka może być zwykła kablem, czy musi być specjalna z antenką ? :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo

|

|

Hub lub Switch <--> AC <-----> Antena <--> Siecowka <--> komp1 :)

|

|

komp2

 

Prawdopodobnie bedzie trzeba kupic antena do AC bo na standardowym 'druciku' nie ma sznas dzilac na 1,5km. Czyli kolejne 70+40zl :) Atenny winny sie widziec wzgledem siebie. Jakis masz na dachu etc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten AP ma wbudowany router ? karty chyba też kupie D-Linka 510 albo 520... a Antena paraboliczna, np. Yagi o zysku mniej więcej 22dB może być ?

 

PS. Muszę skombinować jakiś maszt albo postawić antenę gdzie indziej u znajomego bo ma taki dość wysoki lasek za domem z mojej strony... :/

 

Chcę zrobić tak :

 

NEO

I

I

AP--Antena1------Antena2--Sieciówka1

I

I

Sieciówka2 (bezprzewodowo!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz kupic Ac z router nie ma problemu. Antena paraboliczna nie jest ci potrzbena poniewaz to bedzie zwykly link p2p. Chodzi o to aby antena mial duza kierunkowosc, anteny Yagi takowa maja, ale nie widzialem anten yagi o chakterystyce parabolicnej... Rozumiem ze ten drugi komp tez bedzie podloczony do neo bezprzewodowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak będzie bezprzewodowo... chodzi o to żeby nie inwestować w switcha i od razy wszystko pod AP podpiąć, a jak mu zrobie bezprzewodowo to to będzie bardziej praktyczne dla niego... no i oszczędzi się na tym switchu !

A możesz zapodać linka do jakiegoś AP z routerem wbudowanym ?

Antene chce paraboliczna, np. taka jak to, bo moze być jakieś drzewo albo coś... Chodzi o jak najmocniejszy sygnał i gwarancję, że będzie działać ! Poza tym chce to zrobić na maszcie, to też paraboliczna łatwiej przymocować...

cholera mam jeszcze problem z tym laskiem u niego bo jest dosyć wysoki i chyba nie da rady go masztem ominąć :( a jak będę chciał za drzewami postawić to w huk kabla trzeba a to osłabia sygnał !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

switch to kwestia 80zl. Jak cala siec bedzie bezprzewodowo bedzie wieksza cyna :D AP z routerem pierwszy lepszy :D http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23736405 Najlepiej jakby anteny byly na dachu + ewentualnie nie duzy maszt do tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo podlaczasz do routera, router do switcha... Dalej juz wiesz :) To dla tego integruje sie je razem. Poiczytaj jakas storne o Wifi jesli powaznie myslisz o rozwiazniu bezprzewodowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz juz nie kapuje... router-switch-AP-antena itd. ? przeciez to wyjdzie 2 razy drożej ! wg mnie taniej jak jest neo-AP(router) i dalej 1 sieciowka bezprzewodowo i druga antena do mnie ! A tak dochodzi mi router oddzielnie i switch jeszcze !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byl tylko przyklad :wink: Od Ap-Router ma jedna antene... Jesli komp1 bedzie w jej poblizu to wystarczy antena kirunkowa (druga taka bedzie u ciebie skierowana w strone anteny od AP) a jesli nie to do AP trzbea kupic antene o chakterystyce dookolnej aby dzialalo do 'okola'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie można zrobić tak, żeby od tego AP nadawały i wbudowana antena i ta podłączona kablem ? wtedy komp1 stałby u znajomego obok AP (i łapał sygnał z wbudowanej anteny), a komp2 (mój) łapał sygnał z kierunkowej... tak nie może być ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, u siebie napewno jakiś maszt skombinuje, nawet jeden jest, to go przedłuże i tam postawie swoja antene.... ale pewno z 10m kabla będzie trzeba :/ problem jest u niego, bo ten lasek u niego jest za*ebi*cie wysoki ! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel to jeszcze nie taki problem. Mocniejsza antene dasz i bedzie wporzadku ale ten las to nie jest na reke! :) Moze w promocji beda pily motorowe to moza by zrobic z tym porzadek! :) Najlepiej jak bys mial od kogos pozyc sprzet i to przetestowac. Zawsze jest mozliwosc ze pojdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...