Skocz do zawartości
adamdial

zasilacze Q-Tec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z Was słyszał coś o zasilaczach firmy Q-tec. W tej chwili mam 350 wattowego megabajta (wg mnie jest shitowy) i chce zmienić na jakiś inny. Powód - zaniżanie napięć 3,3; 5 oraz zawyżanie 12. Nie mieści się w normach +-5%. I tak zastanawiałem się nad tym Q-Teciem - 550wat, dwa wentylatory, PFC, za ok 200zł. Opłaca się?? Bodajrze jescze dwa lata gwarancji!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj tego zasilacza .550 to ma napisane tylko na naklejce ,jak w rzeczywistosci ma 300 to jest dobrze.2xfan to zadna rewelacja,drugi zawsze mozna dorobic.

pfc-jakie?

a 2 lata gwary to zadna rewelka.

 

jak masz 200zl to bierz chiefteka:360W lub tego nowego z fanem 12x12 i 350W.pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze.

Ja mam od prawie roku 450W Q-tec no i jak dla mnie po przejsciu z 350W Megabajta jest naprawde Rewelka :P I zeby nie bylo procek i grafa sa podkrecone np proc 12x166 i napiecia sa naprawde w normie.

Tak wiec jesli chodzi o mnie to jest OK . Jednak czytalem calkiem inne opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auuu ;) Nie, tracery też sobie daruj, człowieku, swojego sprzętu nie cenisz? Jakiś Forton, Chieftec, Delta, Enlight, Enermax, Antec, Hiper-PC, czy coś w tym stylu. Nigdy: Megabajtów, Codegenów, Feeli, Tracerów i innych Ropli czy noname... Jak chcesz jakiś niedrogi zasilacz, to bierz coś takiego: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23280246 , chociaż to zależy od sprzętu. Na pewno wytrzyma więcej, niż jakikolwiek shit, choćby miał i 500W.

Zerknij na maksymalne obciążenie poszczególnych linni tego Q-teca: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23405475 , potem porównaj choćby z tą Deltą, o której napisałem wcześniej. Widzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ale czy ten zasilacz Delta Electronic wystarczy do takiej konfiguracji: Athlon 2000xp, Gigabyte GA-7VAXP, GeForce 2Ti (w przyszłości jakiś radeon 9800), HHD 60GB IB,2xHDD 160GB WDC, Nagrywarka CDrw LG, DVD Toshiba, Nagrywarka DVD LG GSA-8082B?

Na zasiłke chce wydać do 150zł!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta delta to lepsza od tej Qpy :D max obciazenia 28A/30A/15A czyli tyle co ten qtech w PEKU ma !!!! jesli nie ta delta to fortron 300W GTP z allegro od roberta parady one są nowe!! tak jak ta delta!! a takie tanie dlatego ze to są resztki magazynowe z niemiec :) długo w magazynie lezały po prostu

aha nowego szefa (tego z wiatrakiem 120x120x własnie telta dla szefa zribła) i w sumie nie rozni sie niczym oprocz wiekszej ilośći molexów (delta 4x wersja dla szefa 7x) i pasywnym PCF a werja

szefowa ma aktywny ( praktyce różniy nie ma ( max 10 W w wydajnośći )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie zdecydowalem sie juz prawie na Huntkeya 300W za 99 zeta w proline 3 lata gwarancji... jendak ten na aukcji zapodanej przez pandi wyglada naprawde interesujaco... zacytuje:

"Dodano 2004-04-07 13:22

kablami wyprowZasilacz z troszkę zmodyfikowanymi adzającymi zasilanie jest sprzedawany jako CHIEFTEC 350W GPS-350BB-101L. "

W tych warunkach to by byla rewelacja... tlyko czy nie mamy tu doczynienia z przekretem?... czy mogloby sie wiecej osob wypowiedziec na temat tego czy ten zasilacz faktycznie bedzie sobie radzil jak Chieftec 350W GPS-350BB-101L(wg stron www ma pasywne PCF) dostepny w sklepach za 199 zeta?

Czy faktycznie bedzie mocniejszy o te 50W i cichszy od wspomnianego huntkeya?

 

Wygladaja podobnie na ilustracjach:

http://img.allegro.pl/photos/oryginal/23/2...232802/23280246

http://www.cooling.pl/images/GPS-350BB-101L%20.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tej recce widze ze Delta Electronics to wyzszy polap cenowy...

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=trzy_zas...lacze_chiefteca

Mzoe ta cena wynika po czesci z tego ze te zasilacze to stare modele.. nie maja wtyczek serial ata... czy spotkal sie ktos z przejsciowkami umozliwiajacymi podlaczenie dysku w przypadku zaislaczy nie posiadajacych tego rodzaju wtyczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delta Electronics robi część zasiłek dla Chiefteca, a dlatego jest tańszy, bo:

 

- masz tylko 1 miesiąc gwarancji

- nie płacisz za znaczek i pudełko

- masz 2 molexy mniej

- *prawdopodobnie* brak PFC

- allegro - i wszystko jasne ;)

 

Mam nadzieję, że troszkę rozjaśniłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...