Skocz do zawartości
Willow

Przegladarki i czcionki [lajkonik]mdk9.2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posciagalem sobie z netu Mozille i Firefoxa.

Po instalacji ładnie odpaliły, ale wyświetlane czcionki są do bani - postrzępione jakieś.

W mdk92 jest zainstalowany Konqueror - tutaj czcionki wyswietlane są ładnie i gładko.

Wiec posprawdzałem w ustawieniach przegladarek :

- w konquerorze czcionki które można wybrać, nazywają sie po prostu Arial, Curier, Sans itp

- w mozilli i firefoxie czcionki opisane są mnej wiecej tak:

Arial-adobe-8859-2, czyli wraz z opisem strony kodowej.

 

Czy to jest przyczyna nieładnych czcionek?

jak to poprawic i zmienic?

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem tylko ze dokladnie na odwrot :] czyli w firefox dobrze mi czcionki wyswietla a w konquerorze nie .. w operze tez nie.

 

Nie rozumiem gdzie znalazles tak opisane czcionki w firefox z tego co widze to w Tools->Options General->Fonts & Colors moge wybierac normalne czcionki a nie kodowania ... sprawdz

 

moze poszukaj czegos analogicznego w mdk93 do Centrum Sterowania w KDE i tam sa czcionki i poustawiac jakies inne ewentualnie wlaczyc wygladzanie

 

mam nadzieje ze ten chaos na cos sie przyda

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde pod tym adresem http://mozillapl.org/modules.php?op=modloa...icle&sid=43bylo napisane co zrobic tylko ze polska strona mozilli chyba upadla :roll:

 

z tego co pamietam w katalogu Mozilla Firefoxdefaultspref

(teraz jestem po win i nie wiem czy pod linuxem bylo dokladnie tak samo)

znajduje sie plik unix.js, w tym pliku wszystko co sie nazywa "TrueType" (albo Freetype) ktoras linijka odpowiedzialna jest wlasnie za walczenie obslugi czcionek TrueType - muszisz jej watrosc ustawic na true, pare linijek ponizej jest sa ujete w komentarze sciezki do katalogow z tymi wlasnie czcionkami, odkomentowujesz je i podajesz przynajmniej jedna, uruchamiasz mozille i powinno byc juz dostepnych wiecej czcionek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...