Skocz do zawartości
zielony_I

Gainward 5900XT Ultra GS @ 5950

Rekomendowane odpowiedzi

CZy ktoś może próbował wgrywać bios do kart Gainward GF FX 5900XT 128MB DDR Ultra/1100XT TV/DVI GS od 5900 ultra lub 5950 ultra?? Czy to zadziała?? Ten 5900xt ma taktowania standardowe 450/780 - przynajmniej tak ty napisali - http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=9237&sid=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta karte. Bez dodatkowego chlodzenia osiagnalem nastepujace zegary 480/920. Bez krzaczenia, artefaktow i zmrozen. Testowalem na gaiwardowych dentkach 56.72 a podkrecalem expertoolem. Wynik w 3dmarku2k3 wynosi 6353 przy ustawieniach sterownika na jakosc. Procek mam wykrecony na 2.63, magistrala 220. Zmienialem bios na 5950 ultra z gainwarda, ale niestety na standardowym chlodzeniu i przy nominalnych ustawieniach karta krzaczyla, miala za cieplo. Dla niekumatych wyjasniam, ze bios modyfikuje takze napiecia, podnosi je srednio o 0,8v na rdzeniu i pamieciach.

 

MarcinX -> jezeli ta karta ma pamieci 2.8 to niezle sie kreca, nie wiem nie sciagalem radiatorow...

 

Jednym zdaniem, po zastosowaniu lepszego chlodzenia karta wysciga 5950 ultra w wydajnosci i w cenie, taki zakup sie oplaca napewno dla fanow fxow, atiowcy beda i tak krecic nosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ta karta moze bic FX5950?

 

1. FX5950 ma pamieci z dostepem 2.0 ns

2. Dwa razy wiecej pamieci (przyda sie do gier typu DoomIII)

3. Mozna go wykrecic powyzej 500/1000 a tu juz FX5900XT wysiada

 

Co do ceny to masz racje ale ja mojego FX5950 mam za +- 1500 zl :D.

------

Co do tematu: BIOS powinien wgrac sie bez problemu a nawet jesli cos sie zwali to pozyczasz sobie karte PCI od kumpla (jezeli nie masz takiej) albo kombinujesz skad chcesz ;) i wgrywasz stary BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszac, ze ta karta wysciga 5950 Ultra mialem na mysli jej standardowe taktowania. Wiadomo ze jak sie trafi na dobry model, to mozna ja krecic grubo ponad standardowe taktowania 5950, a wtedy w wydajnosci bedzie ja przewyzszala. 256mb pamieci na wydajnosc juz w znaczacym stopniu nie wplywa, pozwala na ladowanie wiekszych tekstur, pomaga w AA, ale nie ma to juz takiego znaczenia jak dobre czasy dostepu i taktowanie. Takie jest moje zdanie, niekoniecznie sluszne, wnioskuje tylko z wydajnosci modeli 64mb a 128mb o jednakowych gpu.

 

Jezeli ktos ma ochote i mozliwosc kupienia tego gainwarda lub innego fx5900xt doskonale modowalnego to niech kupuje i to szybko. Te karty znikna z rynku niebawem, tak szybko jak sie pojawily. wiadomosc nie potwierdzona a zaslyszana tu i uwdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ta karta moze bic FX5950?

 

1. FX5950 ma pamieci z dostepem 2.0 ns

2. Dwa razy wiecej pamieci (przyda sie do gier typu DoomIII)

3. Mozna go wykrecic powyzej 500/1000 a tu juz FX5900XT wysiada

 

Co do ceny to masz racje ale ja mojego FX5950 mam za +- 1500 zl :D.

------

Co do tematu: BIOS powinien wgrac sie bez problemu a nawet jesli cos sie zwali to pozyczasz sobie karte PCI od kumpla (jezeli nie masz takiej) albo kombinujesz skad chcesz ;) i wgrywasz stary BIOS.

Jesli trafi na dobry model, to slyszalem, ze przy odrobinie szczescia mozna uzyskac zegary wyzsze niz w 5950Ultra. Fakt, ze na pamieciach 2,2ns, no ale zawsze. Poza tym jesli chodzi o tego Gainwarda, to watpie, zeby to byly pamieci 2,8ns, bo takowe sie tak nie kreca (920 - marzenie!). Ja tam za nic nie kupilbym 5950Ultra. Szkoda by mi kasy bylo. Moj 5900xt w zupelnosci mi wystarcza (roznica miedzy nim a 5950Ultra naprawde jest niezbyt duza). Jesli bede wymienial, to juz napewno na szesnastopotokowca - nv40, lub r420. Ale jak ktos bardzo lubi benchmarki, i da (w Twoim przypadku) 500zl wiecej za kilka klatek, to jego indywidualna sprawa/strata. Jak dla mnie idiotyzm i zwykla mania wielkosci, hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kendzior ty sie nie boisz ze ten sprzet na codegenie ci wybuchnie?? bo fx5900xt + antek+nf2 to pradu ciagnie a ty to masz na codegenie 400  :lol:

Hehe. Nie Ty pierwszy o to pytasz :) Wiesz narazie jakos ciagnie i nie widze z nim zadnych problemow. Slyszalem, ze ten moj Codegen to nie taki zwykly Codegen, ponoc one sa lepsze. To nie model jaki standardowo instaluja w tych swoich dupiatych obudowach. Ma tego duzego wentyla i jest Ultracichy ;) W kazdym badz razie nie narzekam chwilowo, ale i tak mam w planach Chiefteca (tylko po to, bo chce bardziej proca wykrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...