Skocz do zawartości
robirem

prolink5900xt@450/900stabilnie- modować na 5950?

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie od 2 dni pracuje na ustawieniach jak w tytule. Nie wiem jakie mam pamięci ale chyba 2,8 ( ale takie OC!!! ). karta daje czadu i jest super ale zastanawia mnie coś innego. Skoro pamięci wytrzynują 900 to czy nie spróbować moda do 5950. Niestety brak mi karty PCI więc będę wdzięczny za wszystkie porady.

 

config:bartek2500@3200, 2x kingston256 333@400, prolink fx5900xt@450/900, abit nf7, zasiłka huntkey 300w

3dmark03- 6233

pozdrawiam

robirem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

ja bym zaryzykował

z tego co się naczytałem to ten BIOS przemoduje kartę na 5900 Ultra i daje on większe możliwości O/C i u niektórych pamięci poszły nawet na 1070 MHz!!!

 

ryzykuj, masz zawsze kartę PCI by przeflashować potem zły BIOS na dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj ten bios bez zastanowienia, ale zadbaj o dobre chlodzenie, zmieniajac bios na 5950 jednoczesnie zmienisz napiecia, zwiekszysz je i nawet przy taktowaniu takim jakie masz teraz moga wystepowac krzaki z przegrzania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wyobraz sobie co bedzie jak zwiekszysz napiecie o 0,8v przez bios, bedzie syczalo az milo... na moim gainwardzie fx5900xt gs standardowe chlodzenie nie wystarczylo po zmodowaniu, ale testowalem to na zamknietej budzie z temp 44 w srodku, takze moze dlatego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 to byla temperatura systemu, czyli mniemam ze w obudowie, po godzinie stresowania jeszcze gainwarda fx5900xt gs przy zegarach 480/920, w 3dmarku2k3. dlatego jak wgralem biosa z 5950, nieco podniosly mi sie taktowania na pamieci ale i voltarz i niestety 3dmarker zaczal sie mrozic na 2 tescie a na 3 i 4 byly artefakty, mniemam ze to przez cieplo, dlatego po zmianie chlodzenia bede modowal na stale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Prolinka 5900XT@5950Ultra, chodzi bez problemu na 500 - GPU, 950 - MEM na standardowym chłodzeniu :). Przy wyższym taktowaniu pamięci pojawiają się krzaki. Temperatura w 2D - 32 stopnie, w 3D - 56 (otwarta obudowa). Probowałem różnych biosów: MSI, Leadtek, nVidia, wszystko bez problemu się fleszowało, także nie ma obawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mysle o moddingu swojego MSI 5900XT, tylko ze dopiero po zalozeniu radiatorkow. Rdzen kreci sie bardzo ladnie - ze standardowego 390@490, ale pamieci juz nieco gorzej - z 700@800. Dlatego planuje zalozyc radiatorki i dopiero pomodowac. Swoja droga idiotyczne moim zdaniem rozwiazanie MSI - zamontowac takie dobre chlodzenie rdzenia, a pamieci pozostawic samym sobie :/

 

BTW. A nie macie zadnych problemow z wyjsciem telewizyjnym po zmodowaniu karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam takie pytanie moze głupie dzisiaj kupilem karte gainwarda 5900XT

i jak ja krece na 450 i 800 to sie wiesza ;/

Mam zasilacz Codegena 400 w athlona 2,5 2x256 ddr plyte soltek 2 cd romy i 1 hdd czy ma zasilacz wplyw na podkrecanie czy poprostu karta kijowo sie podkreca ;/

Kreca z z zakladki wlasciwosci >karta 5900xt na auto detect mi pokazuje

core 463 memory 829 oczywiscie nie wlacza jak mi sie wysupuje na mniejszym podkrecaniu ;/

CZy ten zasilacz jest do [gluteus maximus] ;/ :(

Z gory dziekuje za odpowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, ten zasilacz to nawet do [gluteus maximus] sie nie nadaje, ma zaslabego kopa. Wymien na cos lepszego. Wystarczy 360 z Chiefteca, ja mam i jest ok. A moj gainwardzik wykrecony jest na 480/920...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei borykam sie z innym problemem..

karta msi po zmianie biosu na 5950u

 

mianowicie w grach wszystko jest ok zadnych artefaktow komputer sie nie wiesza.. jednak jak pracuje na windowsie (i chyba nie jest wykorzystwane dodatkowe zasilanie z wtyczki) to pojawia sie troche artefaktow! :/. da sie temu jakos zaradzic? w koncu jak odpalona jest gra to artefakty znikaja (jak zminimalizuje gre i siedze w windowsie to tez ich nie ma!). Moze ktorys z biosow podaje ciutke wyzsze napiecie niz pozostale? bo pamieci ustawione na 937 nie generuja zadnych smieci na pulpicie. pls help! :P

 

ps karta chlodzona bloczkiem i miedzianymi radiatorkami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie od 2 dni pracuje na ustawieniach jak w tytule. Nie wiem jakie mam pamięci ale chyba 2,8 ( ale takie OC!!! ). 

robirem

jestes pewien ze ten prolik ma pamieci 2.8 ns?? z tego co czytałem na grupach to te prolinki miały 2.2 ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i standardowo podkrecilem do Smart Doctorem.....czyli 425/740 karta dziala pieknie, ma radiatorki na pamieciach wiec nie chce ich zrywac (slicznie wykonane i porzadnie zamocowane) ciekaw jestem czy ktos z Was posiada moze w/w Asusa, chcialbym zrobic mod, ale nie do 5950U tylko do 5900 (400/850)...bawil sie ktos z tym Asusem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja też dysponuje prolinkiem 5900 xt moje max osiągniecia to gpu450 i950 ale z delikatnym krzakiem w naturze na benchmarku 2003 do tego czy warto pyknąć bios no nie wiem na fx ultra to tak ale mogą powstać problemy z tv - outem ponieważ tamte są troszeczke inaczej skonstruowane tam za tv odpowiada jakiś układ. Pasuje zobaczyc co kryje sie pod radiatorem i upewnic sie czy jest warto :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie gra sie ma :)

pozatym ktos wyzej pisal ze wlashowal rozne biosy i bylo ok .. :)

Flasher i do roboty

a jka nie ma sie karty pci to mozna sobie przygotowacdyskietke albo na dysku zrobic gdzies autoexec w ktorym wypisac all komendy do flasha i potem tylko go na slepo odpalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...