Skocz do zawartości
gornikfan

Chłodzenie dwustronnej kości RAM DDR, CZYM??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam kość Hynix-a 512 DDR i jest ona dwustronna. Chce założyć jakieś radiatorki i nie wiem co i jak. Wiem tylko, że decyduję się na aluminium bo z tego co słyszałem miedź dobrze odbiera ciepło ale gorzej oddaje. Nom i teraz mam kołopot bo czy mam kupić 2 zestawy po 8 sztuk i zaklejać czy może wybrać jakies inne rozwiązanie? Myślałem też o chłodzeniu aktywnym ale czy potrzebny mi kolejny wentylator? Hynixy ponoć się aż tak nie grzeją. Co do montażu to wiem, że każdy z tych radiatorków ma jakaś tam taśmę samoprzylepną a czy ktoś może dawał jeszcze na RAM pastę? Bo nie wiem czy tak można i czy to coś polepsza. Prosiłbym też o jakieś konkretne rekomendacje radiatorków bo jutro skocze na miasto kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie czy to konieczne...

Zapusc jakiegos marka na godzinke (podkrec RAM) i sprawdz organoleptycznie czy uklady sa gorace (w ogole jesli beda cieple :>). Jesli zechcesz jednak miec radiatorki to lepiej kup sobie klej siakis i kawalek blachy (radiatora starego od pentiumka potnij) i poprzyklejaj.

Radiatorki kupne sa bardzo drogie, lepiej na co innego kase przeznaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hynixy poniżej 3V nie ma sensu zakładać radiatorów, chyba że dla wyglądu. Powyżej 3V juz jest gorzej, radiatory mi sie masakrycznie grzeją. Wejdź na 4max i sobie zobacz, tam mają.

Ja mam czarne aluminiowe kupione na allegro za 26zł sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...