Skocz do zawartości
fuxmen

seagate baracuda 80 gb i piski głowic

Rekomendowane odpowiedzi

od niedawna daja sie we znaki co jakis czas piski glowic z rownoczesnym zapszestaniem czytania danych do poki nie przestana piszczec tzn. chca najechac ale tak jakby nie mogly, ostatnio mi sie to trafilo miesiac temu i znowu dzisiaj ale dzisiaj to juz z 5 razy i tak:

-poczekac az bedzie czesciej i dac na serwis??(naszczescie gwara 3 roczna)

-czy dadza mi na zastepstwo na dwa tygodnie jakis dysk bo jak nie to sie powiesze

-aha i czy ktos mial cos takiego i czy nie ma na to jakiegos sposobu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od niedawna daja sie we znaki co jakis czas piski glowic z rownoczesnym zapszestaniem czytania danych do poki nie przestana piszczec tzn. chca najechac ale tak jakby nie mogly, ostatnio mi sie to trafilo miesiac temu i znowu dzisiaj ale dzisiaj to juz z 5 razy i tak:

-poczekac az bedzie czesciej i dac na serwis??(naszczescie gwara 3 roczna)

-czy dadza mi na zastepstwo na dwa tygodnie jakis dysk bo jak nie to sie powiesze

-aha i czy ktos mial cos takiego i czy nie ma na to jakiegos sposobu??

rób backupa danych szybko padnie dysk czy dadzą dysk zależy tylko od sklepu jak zagadasz i będzie hdd padniety powinni dać od ręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 40 medalista ........i mi sie takie jajaj dzieja ze mam transwer 1,5 Mb/s ..taleze nieraz piszcza od niedawna ....wyminielem tasmy ...patche do plyty glowneej. ...jade pod linuxem i non stoo maly transert. dma wlaczone ...zworki cuda nie wida robilem.......

jednym slowem c h u jowe sa te dyski seagate .. wez go wywal na gwaranceje ....uderz paralizatorem zeby elektonika sie uszkodzila i nowy dysk . pamietaj zeby tych naklejek gwarancji nie dotykacc i nie odrapac uszkodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 40 medalista ........i mi sie takie jajaj dzieja ze mam transwer 1,5 Mb/s ..taleze nieraz piszcza od niedawna ....wyminielem tasmy ...patche do plyty glowneej. ...jade pod linuxem i non stoo maly transert. dma wlaczone ...zworki cuda nie wida robilem.......

jednym slowem c h u jowe  sa te dyski seagate .. wez go wywal na gwaranceje ....uderz paralizatorem zeby elektonika sie uszkodzila  i nowy dysk . pamietaj zeby tych naklejek gwarancji nie dotykacc i nie odrapac uszkodzic

nieprzeczę medalisty są do bani najbardziej awaryjne ale nowe baracudy są dobrymi dyskami ale i tak wolę wd i maxtora:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miales przypadek ze w medaliscie spadl transwer danych ? biorac pod uwahe ze firma technologie unowoczesnie a nie zmienia od podstaw nie zaiwestuje juz w seagete :/ a u gory na biurku mam kumpla samsunga 8 gb i tez sie tak " zacieral" piszczal glowica sciaskala taleze za mocno cuda nie wida

 

 

a miales przypadek ze w medaliscie spadl transwer danych ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miales przypadek ze w medaliscie spadl transwer danych ? biorac pod uwahe ze firma technologie unowoczesnie a nie zmienia od podstaw nie zaiwestuje juz w seagete :/       a u gory na biurku mam kumpla samsunga 8 gb i tez sie tak " zacieral"  piszczal  glowica sciaskala taleze za mocno cuda nie wida  

 

 

a miales przypadek ze w medaliscie spadl transwer danych  ??

widzialem ponad 20 padniętych medalistów z tego 12 osobiście zawozilem na rma i mam teraz na stanie 2 medalisty na jednym xp windowsa niezainstalujesz ale 98 bez problemu i śmiga a drugi aż jedzie do seagatea do holandi w tym drugi transfer jest taki że wolno kopiuje i gubi dane a baracud widzialem dużo nawet mialem w kompie i powiem że są fajne chlodne cichutkie i to inna klasa dysków zastosowano łożyska olejowe i naprawdę porównanie medalista do baracudy jest bez sensu po prostu baracudy są dobre i stabilne cichutkie i zimne a medalisty to seria cieńka najbardziej awaryjna acha zastrzegam mówię o dobrych baracudach mających 7200 rpm seria z 5400 rpmu miala problem z firmware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bo ja mam medalista 40 i mi spadl transwer przy kopiowaniu do okolo 1,5 MB/s ....moja dziewczyna ma niedawno kupionego baracude 40 7200 o ile sie nie myle i m transwer 2 ,5 mb/s ........... cos jest z dyskammi prawda ?? bo one chodzily spoko na poczatku .......wydaje mi sie ze seie przegrzewaha jak komp chodzi > 10 godz dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bo ja mam medalista 40     i mi spadl transwer przy kopiowaniu do okolo 1,5 MB/s ....moja dziewczyna ma niedawno kupionego baracude  40 7200 o ile sie nie myle i m transwer 2 ,5 mb/s ........... cos jest z dyskammi prawda ?? bo one chodzily spoko na poczatku .......wydaje mi sie ze seie przegrzewaha jak komp chodzi  > 10 godz dziennie

Każdy dysk 7200 rpm zalecane jest dodanie chlodzenia oczywiście bez przesadyzmy bo spadek temperatury poniżej 30 stopni jest uważany za szkodliwy bo mogą się zacierać łożyska przy zbyt niskiej temperaturze pracy

pozdro dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=807068#807068

 

zobacz to ....kolesiowi tez spadl tranaser ... dodam ze ja nawet robilem low formata .0 bad sectorow  a o co chodzi z tym calyn HDD smart ...bo mi np wywala blad przy tym "FAN"  programie

format to żalosne sprawdzenie dysku uzyj narzędzia z sekcji diagnostic tools ze strony seagate`a i jeszcze jak masz kilka godzin na testy na bad sectory użyj hdd regeneratora i wyłącz smarta w biosie kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

format byl po to zeby wykluczyc fragmentacje plikow

 

sprawdzalem na sea tools ze strony ale na szybkim tescie nic nie wykazalo ...na dlugim cos mniejakby ze strona rozlanczalo czy cos ..

 

gdzies byl ISO image ale teraz nie moge tam znalesc ....low format byl robiony hdclean i potem werysifkacja 0 badow .....no nic jescze sprawdze sea toolsem

 

nastepny felerny ??? http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=807077#807077

 

objawy te same ..cos chyba siada w tych seagatach ..ja pamietam ze moj mi raz chodzil dobrze raz slabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

format byl po to zeby wykluczyc fragmentacje plikow  

 

sprawdzalem na sea tools ze strony ale na szybkim tescie nic nie wykazalo ...na dlugim cos mniejakby ze strona rozlanczalo czy cos ..

 

gdzies byl ISO image ale teraz nie moge tam znalesc ....low format byl robiony hdclean i potem werysifkacja 0 badow .....no nic jescze sprawdze sea toolsem  

 

nastepny felerny ??? http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=807077#807077

 

objawy te same ..cos chyba siada w tych seagatach ..ja pamietam ze moj mi raz chodzil dobrze raz slabo

hdd regenerator bootuj i testuj on w 100 % wykluczy bad sectory ale potrwa z 4 godzinki do 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o jakim medaliscie gadacie ale ja mam barakudę ata 4 7.200 rpm 80 gb i niesttety tak czasami sie zacina, co do backapu to mam wszyskie mp3 na plytach i pliki ale filmy(z80) pójdą sie jebac bo mi szkoda kasy na plyty

czyli tak poczekac jeszcze chwile i spalic go w pizdu tak??

co do transferu:

film z partycji na partycję kopjuje/prxnosi z 6-7minut :D

jak nagrywam anwet na 16x to sie na kompie nic nie da robic bo tak sie zajerzdża caly system, kiedys tak nie było ale chyba jak jeszcze miałem starą barakę 13 gb , to byly czasy

aha i co dopalenia elektroniki nie mam jej na wierzchu jest płytka na niej metlowa

i jaka gate w skpeie póścić zeby przeszła oczywiscie jak spale ten dysk :twisted: aha i czy moge zebrac o wyzszy model bo wszystko stanialo a ja dalem za niego 570 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robilem sea toolsem pelen test i mi robilo od 0.00 do 8 rano ....i nie skonczylo !!!! bylo 80 % ....musialem przerwac bo rano mi byl potrzebny komputer . Dzis w nocy puszcze hdd regeneratora . Dzisiaj mialem transwer przy przegrywaniu z linuxa (reiserfs ) na fat32 266kb/s . Przegrywalo mi film 70 mb przez chyba 3 minuty ponad . Podlaczylme dysk 640 Mb WD CAVIAR i mialem transwer odczytu na nim 3800 kb/s. Wyglada na to ze Seagate chodzi w PIO 0 mimo ze jest ATA 100 . Sea tool na poziomie sprzetu , electroniki nic nie wykazalo.

W sea tool pokazuje transwery PIO to sa dokladnie takie same jakie ja mam .

 

Chyba sie przejde do jakiegos znajomego zeby mi go sprawdzil.Wyklucze wtedy zasilacz i plyte na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam identyczny problem z moim U6 20GB (medalist) transfery na poziomie 1,5MB/s a czasem nawet spada do 900kb/s 8O problem opisany tutaj co prawda Luk@s odpowiedział mi ale nie wydaje mi się żeby twardy kopiował film 700MB w czasie 6min aha tutaj http://twojepc.pl/artykuly1.php?id=barracuda_vs_u6 taki U6 kopiuje jeden plik 495MB w 1min czyli średni

transfer wynosi 8MB/s a nie 1,5MB/s więc normalnet to to nie jest. W moim przypadku jeszcze twardy wydaje z siebie dosyć głośny metaliczny dźwięk.

 

:arrow: Czy taki dysk można oddać do reklamacji ale u producenta czyli seagata zakładając że nie mam paragonu z datą zakupu a kupowałem go na jesień 2001r czyli wtedy kiedy były jeszce 3-letnie gwarancje.

 

:arrow: czy te objawy które przedstawiłem mogą doprowadzić do zniszczenia twardego :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dole masz wskażnik fitness jest na połowie stanu więc raczej nie najlepiej, a do tego dochodzą te obiawy o ktorych pisałes wcześniej to znaczy, że lepiej nie trzymaj na nim jakiś ważnych danych bo nie wiadomo co sie z nim stanie i kiedy.

Co do dysku zastępczego to raczej nie ma szns znając nasze sklepy :( i jeszcze coś, może przed oddaniem do serwisu sprawdż stan wtyczki zasilającej dysk może napięcie na silniku jest nie takie jak trzeba i takie daje objawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz wtdyczka jest chyba ok ale mam ponad 13 v na 12 v, ale mój szwagier elektronik nie uważa ze to moze byc przyczyną, dzisiaj jeszcze kopiowalłem filmy to też koło 6-7 minut wyszło i co dziwne nie pruł dysk non stop jak powinien tylko jak traktor przerywał czasami stawal na chwile i znowu dalej pruł, co za złom cza go swajcyc i isc na gware,

a co do zastępczego to nie wiem co powiedziec ale muszą mi dać, komputer mi jest potrzebny bardzo do nauki i wogóle, nawet jakąs 10 gb albo mniej byle by chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rork no co Ty on juz tak chodzi z ponad pol roku :D mi sie wydaje ze elektornika odpowidzialna za ULTRA ATA siada :) w dyskach seagate .bo moja dziewczyna ma tez 40Gb kupywaney nie dawno i przedwczoraj amiala 3000 kb/s a dzis juz tylko 900 . Jest jeden problem z jej dyskiem sklep w ktorym kupywala juz nie istenieje ....co z tym fajntem zrobic ?? gdzies go wyslac ?? prosze o wskazowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuxmen na co Ty czekasz dajesz na gwaranceje jak nic ...

mowisz ze dysk wolno chodzi ma transwry jak dyski sprzed 10 lat . z dysku dochodza nieraz metaliczne dzieki . Sprawdzales pod linuxem pod windowsem byl u Ciebie kolega specjalista od linuxow i stwierdzil ze

dysk jest do wymiany bo jego serwer pentium 200 mhz i dysk 6 BG szybciej chodzi i UPIERAJ SIE ZE CHCESZ NOWY albo INNEJ FIRMY bo czytasz forum i ludzie maja z tymi dyskami problemy . POzatym moj znajomyw z sklepu mowi ze na 100 maja 20 zwrotow tych seagatow . A wd caviat na 100 maja 1 . POzdrawiam .

 

ps zbieram na nowy dysk kto mi dozyci do skarbonki ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam sie upierac zeby mi wymienili na nowy a jak na inny to tylko wd caviar ?? a i mam go nie psuc do końca tylko zapodawać taki i puszczać takie gadki jak mówiłeś i powiini dać nowy, z tego co wiem to ten sklep i tak jest jtednym z lepszych w moim mieście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie daj se nic wcisnac ... a co do WD CAVIAR to nie wiem teraz jakie dyski sa najepsze ..popytaj ludzi . Ja przez te wszytkie lata co mam kompa i sie spotykam z kompami to seagate byl zawsze cholernie awaryjny ...ja mam 640 MB WD CAVIAR 0 bad blockow 1995 rok ... koledzy co mieli 2 GB seagete dawno juz ich nie maja bo sa na zlomie . Fakt ze to juz inna technologia ale sam nigdy juz nie kupie seagate

 

Czekam z niercierpliwoscia co tam w serwisie madre glowy orzekna ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sie dowiesz, a co do dysku to zrobulem tes w sandrze i wyszło 5 mb/s a powinno być 30 (wybralem z listy dysk ata 1000 7.200 - czyli odpowiednik mojego) czyli transfer spadł 6 RAZY!!!!!! Ale jak beda dawać seagate to i tak musze chyba <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>

aha i czy nie mógłbyś napisać jakiegoś tekstu na początek rozmowy co aby nie spieprzyć sprawy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekst ze ten dysk chodzi jak wechikul ... robiles testy ........robiles defragmentacje i wychodzi ze cos jest nie tak z nim... kolega byl linuxowiec i wrzucil knoppixa sprawdzil jakis programem (hdparm ,,,wlanczal DMA) i powiedzial ze jego serwer pentium 200 mhz z dyskiem 6,4 gb szybcej chodzi ze dysk jest uszkodzony a windows Ci sie muli .......wgrywa bardzo dlugo .....plyt nie mozesz wypalac bo bufor skacze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...