Skocz do zawartości
cinos

Czym sie rozni jeden model od drugiego ?

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje podmiec elektronike w dysku, gdyz elektronika sie schajcowała a musze odzyskac dane....

pacjent WD 120GB 8Mb Cache

jest tez dawca taki sam, tylko jest inna data i inne napisy na dysku MDL . DATE . DCM i napisy na elektronice sie roznica

czy ktos wie co WD robil w dyskach ?

czy to po prostu parta inna, ale komponenty te same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz identycznego dawce...

MDL, DATE, DCM wszystko sie zgadza, tego samego dnia zjechały z tasmy w Malezji.

Ale WD napisal tak :

"If you replace the PCB the warranty of the HDD is void.

If you have a HDD from the same family , there is no garantee that the PCB works on the defective HDD, every HDD (PCB) has it own firmware and code, it may accept the firmware but it will never accept the code."

 

Zaraz sie ich spytam czy chodzilo im o kod partii , czy indywidualny kod dysku, jak w przypadku dyskietek, CD , Woluminy jakies czy cos ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie cinos gdzie wymieniles elektronike :?: ,mi padla baracuda 40 i teraz czekam az cos sie znajdzie, moze uda mi sie kupic elektronike do niej i bedzie jeszcze dzialac,nie chce narazie kupowac nowego dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to gdzie?

na biurku... w domu

wzialem torxa (kupilem w Selgrosie za grosze komplet kilkunastu kluczy) odkrecilem 5 srub podmienilem, przykrecilem , przegrałem dane i jestem happy :D

wbrew pozorom to nie jest problme, trzeba tylko powoli odciagac elektronike od tej gumki, jak dysk długo chodzi to potrafi sie lekko przygrzac i powoli z wyczuciem trzeba odciagac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancje można stracić jeśli zauważą że ktoś grzebał. Jak masz dobry śrubokręt (Torx 9x??) to nie widać że śrubki były ruszane.

Z elektorniką w B IV jest troche inny problem. Właśnie wczoraj próbowałem ją podmienić w B IV 60GB i cośnie bardzo poszło. Okazało się, że w dwóch takich samych dyskach jest inna elektronika (inny główny scalak, inna pamięć itp). Prawdopodobnie trzeba zwracać uwagę na P/N i Configuration Code na etykiecie dysku. Spotkał się ktoś z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...