Skocz do zawartości
Pucha18

problem z tunerem tv-bardzo dziwna sprawa

Rekomendowane odpowiedzi

tuner: Winfast TV 2000XP Expert chipset:Conexant CX 23881

system: win xp prof (poczatkowo bez sp1) nastepnie +sp1

asus p4p800, ramy(512), radek9700, celek 2,2@3,0 , audigy2, chietftec 360 DF, barka 80gb,

 

wiec problem jest taki: instaluje drivery od tunera z plytki od producenta. wszystko ladnie. nastepnie probuje wlaczyc PVR(programik do obslugi tunera) i sie on wiesza. Myslicie ze reinstalka cos da? najdziwniejsze jest ze jak zainstaluje inny program np chrit TV, avt2000, to sie wlaczaja i nie znajduja stacji- wtedy wlaczam PVR i o dziwo sie wlacza- biore skanowanie programow i programy sie wyszukuja ale w innym programie do odtwarzania jest obraz lecz nie moge nic robic.

*borg nie chce mi sie wlaczyc(moze nie obsluguje tego chipsetu)

*jak zrobic zeby mi dzialal pilot? (probowalem róznych programów)

*moze zmienic system na win98 se?

prosze pomóżcie mi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja kiedys tez mialem podobny problem z tunerem, z tym ze podczas wlaczania oryginalnego programu do obslugi tunera wieszal mi sie caly komp...

 

sprawdzales czy zmiana akceleracji sprzetowej wplywa w jakis sposob na to co sie dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pucha18

 

Z doświadczenia wiem że ten tuner, który Ty posiadasz nie jest taki bezproblemowy jak się mówi.

 

Co do pilota, to czy odłączałeś wtyczkę od czujki gdy komp był włączony ??

Bo jeśli tak to możliwe że przepaliła Ci się ścieżka i karta będzie do wymiany (jeśli jest jeszcze na gwarancji) - mnie tak powiedzieli w serwisie gdy oddawałem ten tuner na gwarancji bo pilot też nie działał

 

Na samym początku był problem z zainstlowaniem sterowników. A to winda nie wykrywała, a to potem stery się nie chciały zainstalowac. Ale po dwóch dniach walki karta ruszyła.

Problem z odbiorem TV też był - tuner zaczynał wyświetlać obraz jakiejś stacji po czym po ok. 3-5 sek. się zawieszał. Kilkukrotne przeinstalowanie windy i sterowników pomogło. Jednak potem pojawił się problem, że obraz przycinał co 3 sek. i tu znowu pomogło kilkukrotne przeinstalowanie windy i sterów. Dodam że karta była 3 razy w serwisie i była raz wymieniona na inny egzemplarz.

Tak więc nie jestem w stanie w 100% powiedzieć czy reinstalacja windy pomogła czy to była kwestia wadliwego egzemplarza.

Niemniej jednak specjaliści z serwisu powiedzieli mi żeby nie odłaczać kabelka od czukji pilota gdy komp jest właczony bo to przepala jkaś ścieżkę na karcie i potem pilot już wcale nie działa. Nie wiem czy jest to prawda, ale wolałem już nie sprawdzac :lol:

 

Teraz tuner działa dobrze na oryginalnym sofcie

 

Moja sugestia jest taka, że jesli masz go na gwarancji to oddaj go do serwisu (a co Ci szkodzi :?: ) może Ci wymienią na inny egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uzywasz czasem K-Lite Codec Pack ?? Jak tak to znajdz faq na stronie leadtkeka i tam pisze co trzeba zrobić bo sie razem gryzą,,,

 

również mam problem z tunerem winfasta - jest to full wersja TV2000 (bez XP) i nie znajduje z kablówki wszystkich programów, znajduje ~30-40 a powinno byc wiecej, co to moze byc ?

 

może jeszcze, juz tak offtopikowo, polecicie mi jakis sofcik zamiast winfastowego - do ogladania tv :-D

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba odlaczalem kabelek :( kurde zobacze jeszcze. odnosnie kazaa lite-codec pack-tez ich uzywam-to wtedy spróbuje je odinstalowac- moze zadziala. jak nic nie pomoze to pojde ja wymienic bo ona ma dopiero 3dni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

tez mam tego Winfasta i wymienialem go 3x, bo niestety nie jest bezproblemowy. Ale już opisuję w skrócie jak rozwiązywać z nim problemy, bo mi już działa idealnie:

 

1. Jeśli wiesza się komp podczas wchodzenia do Win lub do oprogramowania PVR, to jest to najprowdopodobniej konflikt sprzętowy. Ja taki miałem z napędem CD-ROM marki LG. Należy wtedy odłączyć taki napęd i po sprawie (podobny problem jest z tunerami Avera, bo też je miałem i testowałem).

 

2. Problem z pilotem (nie działa lub działa słabo jakby były wyczerpane baterie):

- Należy dobrze poprawić jacka w gniazdku

- Należy odpowiednio umiejscowić odbiornik, bowiem odbiornik jest narażony na zakłócenia niestety, zatem poprawia się jego odbiór jeśli nie jest eksponowany na światło żarówki, czy promieniowanie od kaloryfera. Czyli z dala od kaloryfera i wyłączać światło jak się doniego celuje lub schować go np. pod monitor, aby nie był bezpośrednio widoczny dla lamp (promieniowanie pilota przeniknie obudowę monitora, a odbiornik jest dość czuły). U mnie takie zabiegi pomogły i wszystko działa idealnie.

 

Pozdroowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak specjaliści z serwisu powiedzieli mi żeby nie odłaczać kabelka od czukji pilota gdy komp jest właczony bo to przepala jkaś ścieżkę na karcie i potem pilot już wcale nie działa. Nie wiem czy jest to prawda, ale wolałem już nie sprawdzac :lol:

Niestety to prawda, ja tak zrobilem i teraz moj pilot lezy sobie w szafce i go nie uzywam (bo nie dziala ) :P

 

może jeszcze, juz tak offtopikowo, polecicie mi jakis sofcik zamiast winfastowego - do ogladania tv :-D

Pozdro 8)

Bardzo dobry (wedlug mnie) jest program DScaler i co najlepsze nie musisz instalowac zadnych sterownikow do tunera gdyz on ma juz swoje :) Jest naprawde bardzo dobry program z mnostwem opcji.

Ja musialem zainstalowac inne sterowniki aby tuner dzialal w innym pogramie do nagrywania iuVCR. Sciagnij sobie sterowniki "BtInstaller" i zainstaluj wybierajac oczywiscie swoja karte TV>

Pozdrawiam

Edytowane przez Tekken666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...