Skocz do zawartości
Crusio

Duron@Athlon XP Mobile i wszystko jasne

Rekomendowane odpowiedzi

Na prosbe jednego z forumowiczow SWEGO zamieszczam zdjecia polaczonych mostkow L2 oraz L5 mojego procka.

http://crusio.webpark.pl/Mostki.JPG
Jak widac powyzej oba mostki sa polaczone lakierem, choc przedostatni mostek L5 jest polaczony w tej drobnej szczelince, co zupelnie wystarcza. Wszystko dziala jak nalezy juz od dluzszego czasu. Nie ma zadnych problemow. A zdjecia zamieszczam dla tych ktorzy nie wiedza jak przerobic swojego Durona na Athlona, badz tez na Athlona Mobile. Wiec teraz juz wszyskto bedzie jasne. A na koniec caly procesor w swojej okazalosci.

http://crusio.webpark.pl/Caly.JPG
Przepraszam za niezbyt piekny wyglad Duronka ale nie mialem czasu go wyczyscic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy też tytaj nadmienić że Mobile Mod (L5) daje możliwość softwarowej zmiany mnożnika "w locie", tzn. w windows (programem CPUMSR). Nie da się tegozrobić z biosu.

 

I jeszcze jedno. Ten program nie działa na chipsetach nForce2!!!!

 

Tak poprostu chciałem uprzedzić wiele pytań, które mogą się pojawić, i które ciągle tu i ówdzie się pojawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie pci rozwin temat, bo w tym cio napisales to troszke namieszales i za bardzio nie wiadomo o cio chodzi...Jezeli przerobisz swojego Athlona na wersje Mobile to bedziesz mogl tak jak kolega kazik2000 wspomnial zmieniac mnoznik softwareowo - wylaczajac NForce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie pci rozwin temat, bo w tym cio napisales to troszke namieszales i za bardzio nie wiadomo o cio chodzi...Jezeli przerobisz swojego Athlona na wersje Mobile to bedziesz mogl tak jak kolega kazik2000 wspomnial zmieniac mnoznik softwareowo - wylaczajac NForce.

No wlasnie pci rozumiesz slowo "programowo zmieniac" ? bo drutmod to chyba raczej nie pasuje do tego okreslenia :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to programowo!!.

Ale czy jak przerobie mojego procka na mobile to czy bede tesz mógł zmieniać monożnik za pomoca drut moda, czy tylko programowo??

I czy jak zmienie programowo to czy ten program będzie musial się uruchamiać razem z win. żeby wprowadzac zmjany, czy też moge przenieść procka do innego kompa i mnożnik będzie nadal zmieniony ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE, NIE i jeszcze raz NIE!

 

Zmieniając drutmodem mnożnik zmieniasz jego defaultowe ustawienia! A proc odpala się na mnożniku default i dopiero wtedy zmieniasz go programowo pod windows.

 

Ja już nie wiem który raz ja to piszę!!! To się do FAQ nadaje :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE, NIE i jeszcze raz NIE!

 

Zmieniając drutmodem mnożnik zmieniasz jego defaultowe ustawienia! A proc odpala się na mnożniku default i dopiero wtedy zmieniasz go programowo pod windows.

 

Ja już nie wiem który raz ja to piszę!!! To się do FAQ nadaje :evil:

swoją droga moznaby napisać do faka....ale moja wiedza niestey na ten temat jest za bardzo uboga..więc moze znajdzie sie odważny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wprzypadkiem po przerobce na mobile proc nie podkreca sie lepiej?

Tak wlasnie masz racje. Ja po przerobce na Mobile zauwazylem ze procek sie lepiej kreci i jest ogolnie super.

 

Crusio, kwasem traktujesz tego porca ? :D

To nie jest kwas tylko nie do konca doczyszczony sticker, ktory pozostal po zdarciu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programowa zmiana mnoznika w tym przypadku dotyczy jedynie duronow 1400, 1600 i 1800. Pozostale modele ze starszym jadrem - "fioletowe"  sie w ten sposob NIE PRZERABIAJA.

Ale mój duron to 1.6Ghz na fioletowym laminacie. Napisałem tylko, ze kiedyś też miałem d800 na fioletowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 mam 1.57V (overcore na asrocku), bez zmiany napiecia 1.9 chodzi stabilnie. 2.1 szedł, więcej nie ruszałem. Seria procka to

 

dhd1600dlv1c

mixib 0347xpmw LUB MIXIB 0405RPMW

 

Któraś z tych dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...