Skocz do zawartości
pipes

Athlon 2000XP@2200

Rekomendowane odpowiedzi

Zwiekszylem FSB z 133 na 140 wszystko ok(1666---->1751).Podwyzszylem do 150 i zaczol sie ciac.Teraz jest na 145 i jak naraziejest dobrze.Co robic?Temperatura utrzymuje sie na poziomie 52-3stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no z zasilaczem to ja dokladnie nie wiem.Mam obudowe frym Aton i w niej standardowy zasilacz ATX 300W

pozycz od kogos lepszy (firmowy) zasilacz i sprawdz czy będzie sie dalej wysypywal

podkrecanie zacznij od zmniejszenia mnoznika i zwiekszania FSB i w razie potrzeby Vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazik2000 a tak na chlopski rozum?Dysk mi si emoze spalic na fsb 150?Dobrze rozumie?Jeszcze jedno pytanko temperature sprawdzam na takim programie dostrcoznym do plyty: soltek hm. i sa trzy temperatury: CPU die(43),ABS II(53)i RT II(32).Kotra z nich to temperatura procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zauwazylem ze pojawil mi sie jakis nowy dysk????Bardzo dziwne a wrecz absurdalen!17gb!Nie wiem czy to od tego podrecania(chyba nie mozliwe??)Czy od tego ze po zawieszeniu sie kompa skandisk wykryl jakies skrzyzowane pliki??(ael tez chybanie mozliwe ze to od tego???)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Może niekoniecznie się spalić przy PCI 38MHz, ale koło 40 to za długo Ci nie popracuje

 

2) ABS II jest temperaturą odczytu z diody z rdzenia procka, CPU DIE spod proca (z socketa) a RTII ma czujnik koło AGP.

 

3) Rada ode mnie, używaj przycisku zmień do edycji postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiekszylem FSB z 133 na 140 wszystko ok(1666---->1751).Podwyzszylem do 150 i zaczol sie ciac.Teraz jest na 145 i jak naraziejest dobrze.Co robic?Temperatura utrzymuje sie na poziomie 52-3stopni.

Pamiec - widze ze masz 266Mhz. Jakiej firmy? Moje wyciagaja tez max ~145 :( Mozesz sie jeszcze pobawic napieciem, timingami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU jest 0.13.Czy to mozliwe zeby od tego podkrecania win xpl sie skopla?Tz. wysksuje komunikat ze jest blod w pilku config.ini i nie odpale system i ze moge sprobowac go :"uratowac" przez reinstalke??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zauwazylem ze pojawil mi sie jakis nowy dysk????Bardzo dziwne a wrecz absurdalen!17gb!Nie wiem czy to od tego podrecania(chyba nie mozliwe??)Czy od tego ze po zawieszeniu sie kompa skandisk wykryl jakies skrzyzowane pliki??(ael tez chybanie mozliwe ze to od tego???)

To jak najbardziej mozliwe. Te skrzyzowane pliki takze na 99% sa wynikiem podniesionej magistrali. Wyzsze taktowanie FSB przeklada sie bezposrednio na kontrolery IDE, a co za tym idzie, takze na same dyski

 

Czy to mozliwe zeby od tego podkrecania win xpl sie skopla?Tz. wysksuje komunikat ze jest blod w pilku config.ini i nie odpale system i ze moge sprobowac go :"uratowac" przez reinstalke?

Jak wyzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsystko wszystkim ale co mam teraz z tym zrobic?Scna disk i renistalka xp pomoze?Czy dyk zjeb...?

Jak go dlugo na tym Pci nie katowales to nic mu sie nie powinno stac . Nie wiem czy juz bylo to napisane ale na kt600 krec na "pelne" FSB czyli nastepne po 133 masz 166 . Jak ci proc nie bedzie chcial wstac nawet po zwiekszeniu vcore to zjedz w dol z mnoznikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wlasnie przy 150 cos sie zaczelo dzic z dyskiem.Czy przy 166 ten nic sie nie stnie jezli dzielnik bedzie na 8 lub 9?Tylko jest jeszcze jedna sprawa?Mam tam tylko cpu rotatio(czy cos takiego)to jest mnoznik, a gdzie jest dzielnik?Jak sie to nazywa w bioosie?I jakie FSB wytrzyma pamiec skoro ma ddr256 o magistrali 266 MHz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustwilem FSB166 wszytko fajni odpala sie,temp. w bisoie(ABS II) 51 stopn-czyli nie taka zla bo przy 140 wacha sie miedzy: 51-53 stopnie.Ale jednak na pocztaku laduje sie win(komunikat jeszcze w dosie o bledzie w rejestrze-restart.Po restarcie jakis niebesieki ekran z beldami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...