Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kup w miarę samsunga lub w miarę hitachi a będzie w miarę cicho i w miarę szybko :P jak kupisz caviara to będzie w miarę głośno i w miarę szybko panie, poznasz (w miarę oczywiście) kilku panów z serwisu, będziesz ich odwiedzał co kiilka miesiący (ew co kilka dni) :lol:

 

ja bym w miarę kupił w miarę samsunga w miarę jak też w miarę uczyniłem i w miarę nie żałuję. trzymaj się w miarę.

 

p.s. męczyłem od rana [brzydkie określenie na linuksa]a i taki wisielczy humor naszedł .... bo było ze 100 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym ?

 

Model: WD Caviar 7200

Pojemność: 120 GB

Interfejs: ATA/100

Pamięć podręczna: 8 MB

Prędkość obrotowa: 7200 rpm

Głośność pracy: 35 dBA

Transfer wewnętrzny: 602 Mbps

Transfery zewnętrzne

Odczyt: 100 MB/s

Średni czas dostępu: 8,9 ms

Niezawodność: 750 000 godzin

Wytrzymałość w czasie pracy: 65 G

Wytrzymałość w spoczynku: 200 G

S.M.A.R.T.: tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym ?

 

Model: WD Caviar 7200  

Pojemność: 120 GB  

Interfejs: ATA/100  

Pamięć podręczna: 8 MB  

Prędkość obrotowa: 7200 rpm  

Głośność pracy: 35 dBA  

Transfer wewnętrzny: 602 Mbps  

Transfery zewnętrzne  

  Odczyt: 100 MB/s  

Średni czas dostępu: 8,9 ms  

Niezawodność: 750 000 godzin  

Wytrzymałość w czasie pracy: 65 G  

Wytrzymałość w spoczynku: 200 G  

S.M.A.R.T.: tak

cicho to miec nie bedziesz mial :?

tu masz moje testy WDC, Seagate i IBM/Hitachi na SATA

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym ?

 

Model: WD Caviar 7200  

Pojemność: 120 GB  

Interfejs: ATA/100  

Pamięć podręczna: 8 MB  

Prędkość obrotowa: 7200 rpm  

Głośność pracy: 35 dBA  

Transfer wewnętrzny: 602 Mbps  

Transfery zewnętrzne  

  Odczyt: 100 MB/s  

Średni czas dostępu: 8,9 ms  

Niezawodność: 750 000 godzin  

Wytrzymałość w czasie pracy: 65 G  

Wytrzymałość w spoczynku: 200 G  

S.M.A.R.T.: tak

Bardzo dobry dysk,mam taki i sobie chwalę,też miałem taki dylemat z pół roku temu i zdecydowałem się na WD.Nie żałuję.Trochę głośniejszy niż inne dyski ale i tak nie jest przesadnie głośny.Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Rulezz w miarę juz ci sytuację rozjaśnił :-]

 

|Black| "jest cichy albo i nie zalezy jakie masz chlodzenie" normalnie mnie polozyleś człowieku ;-)

te barki na sata to koszmarek strasznie glosne,, za to na ata100 sa ciche,,

 

motofan - """Trochę głośniejszy niż inne dyski ale i tak nie jest przesadnie głośny""" i vide podpis """| CoolerMaster X-Dream |""",

chyba sobie jajca robisz ;-) ten dysk jest glosny, i to nie troche - jak na dysk jest naprawde glosny,

 

a to co napisał grzesu trzeba by chyba przykleic na gorze """innych komponentów""" bo temat ostroo wałkowany ;-]

 

 

IMO samsung lub hitachi only :-D reszta jest na swoj sposob syfiasta,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc, chyba zdecyduję się na:

 

Samsung 160GB 7200rpm 8MB Cache

 

Model: Samsung SP1614N

Pojemność: 160GB

Interfejs: ATA/133

Pamięć podręczna: 8MB

Prędkość obrotowa: 7200 rpm

Głośność pracy: 28 dBa

Transfer wewnętrzny: 741 Mbps

Transfery zewnętrzne

Odczyt: 133 MB/s

Średni czas dostępu: 8,9 ms

Niezawodność: 500 000 godzin

Wytrzymałość w czasie pracy: 63 G

Wytrzymałość w spoczynku: 350 G

S.M.A.R.T.: tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd rulezz!!

odwalcie sie od dysków WDC!!

mam ten dysk 5 miesięcy i pracuje po 12h na dobe i jak dotąd nie reklamowałem go ani razu!!!!

nie zapominaj że dysk samsuga albu maxtora czy seagete też może paść bo to zależy jak sie trafi!!

powiem wam że mialłem wiele dysków w swoim życiu...

i przez całe mojeżycie padły mi 2 seagety ( 2.1 gb i 10 gb) oraz jeden caviar (1.6 gb).

a warto qpic caciara bo ma on 3 miesciące gwarancji!!

a inne tylko 1 rok

 

pozdro

 

aha a co do głośnośći tego wdc to jest on niesłyszalny..

ale dopiero wtedy jak go dałem na 2 pianakach i 3 styropianach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd rulezz!!

odwalcie sie od dysków WDC!!

mam ten dysk 5 miesięcy i pracuje po 12h na dobe i jak dotąd nie reklamowałem go ani razu!!!!

no widzisz, a niektórzy 3 razy po miesiącu wymieniali ażsprzedali i kupili porzadny dysk.

 

nie zapominaj że dysk samsuga albu maxtora czy seagete też może paść bo to zależy jak sie trafi!!

czytałeś o padniętym dysku samsunga z nowej serii ?? ja ani razu, a caviary były na prawdęwiele razy. wszystko zależy jak siętrafi : trafisz na samsunga to masz i masz ten sam, kupisz wdc to masz i masz bo co miesiąc pada więc masz nowy z nową gaarą itp w nieskończoność, ażsklep padnie.

 

powiem wam że mialłem wiele dysków w swoim życiu...

i przez całe mojeżycie padły mi 2 seagety ( 2.1 gb i 10 gb) oraz jeden caviar (1.6 gb).

widzisz, znajomkom padł wdc 1.6GB (od nowości mieli więc nie noszony), mi padł 20GB, seagate padły 2 czy 3 ale używane kupiłem dla kogoś, samsunga mam 2.16GB i 1.6GB i zero badów.

 

a warto qpic caciara bo ma on 3 miesciące gwarancji!!

a inne tylko 1 rok

rozumiem że to pomyłka, 3 miesiące to średni żywot caviara :lol: gwara 3 lata a raptory s-ata chyba nawet 5 lat.

samsung daje ZAWSZE 3 lata, seagate na 8MB cache też 3 lata.

 

pozdro

a tobie też pozdro :)

 

aha a co do głośnośći tego wdc to  jest on niesłyszalny..

ale dopiero wtedy jak go dałem na 2 pianakach i 3 styropianach

a mój jest niesłyszalny nawet gdy wisi regulaminowo w koszyku starego codegena , wdc 20gb wył metalicznie więc nawet pianki by nie pomogły. poza tym przy jakimś volcano 7+ czy innym odrzutowcu może jest niesłyszalny :lol:

porównujesz malucha i poldka to polonez jest dobry samochód, porównasz poldka z passatem to poldek nie jest dobry, a caviar to taki poldek :)

 

acha, kumplowi padł zasilacz, zjarało sięwszystko łacznie z cd, myszką itp, jedyne co przetrwało to dysk samsung :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhe samsung sie wyraznie poprwawil. Dobra wydajnosc i wogole. Ja mam jak najbardziej pozytywne odczucia co do tych dyskow. Mam 30 gb od 3 lat i wymianie podlegala tylko elektronika ( ktora to sie obrazila po tym jak zasilacz codegen sie znudzil swym dzialaniem i powiedzial dowidzenia ) kupiona za 80 zł. Buhhee a ludzie sie ze mnie smiali ze kupilem samsunga. Buhehe a ich barakudy, ibmy padaly jaki muchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ja mam ten "awaryjny " WDC i pomimo ze dysk jest

przenoszony i mordowany po 17 godzin na dobe dziala bez

zarzutu czego nie moglem powiedziec ani o segatach ani

o samsungach, samsung z tej nowej seri to znajomemu padł joz 2 razy

wiec takim cudem nie sa co do szybkosci to czas dostepu

nie jest w tych smsungach taki rewelacyjny, segaty ciche szczegulnie

te nowe ale u mnie sie wylozyl po 7 miesiacach i sie z nim porzegnalem

wczesniej mialem 2 rozne segaty i tez padly. Obecnie w domu

mam Maxtora 60GB 5400 bardzo cichy rowniez bezawaryjny

nie mam z nim najmniejszych klopotow i wlasnie od dlurzszego czasu

WDC 120 8 MB cache rowniez dziala bez zarzutu pomimo ze

jest odrobine glosniejszy od segatow to nie przesadzajmy

jak widze nie ktore wypowiedzi to sie moze wydawac ze

to jakis mlot pneumatyczny a nie dysk co innego jak masz

z 10 dyskow w macierzy a co inego 1 dysk.

 

ja osobiscie jak bym mial kupic jeszcze raz to moj wybor padl

by na wlasnie WDC ew. Maxtor i dopiero Samsung a do segatow

to mam uraz bo za durzo razy mi padaly.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys tez mialem samsunga 30gb, chodzil pieknie przez trzy lata tak samo 40gb U6 seagate. Jezeli ma ktos z 550zl to chyba najlepszym wyjsciem jest dysk hitachi, ponoc sa rewelacyjne...ja wybralem seagate Baracuda VII 7.200 8mb cache i nie narzekam, zreszta jak kupilem nowego za 420zl z 3letnia gwarancja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wd - głośny, dosyć wydajny, awaryjny, grzeje sie jak ch**

seagate - cichy,wydajny,mniej awaryjny,tez sie grzeje ale mniej od wd

samsung - cichszy od baracudy VIII, wydajny, zimny, mało awaryjny

takie wypowiedzi powinny byc z miejsca kasowane, jakis smarkacz wypisuje, ze jeden dysk jest bardziej awaryjny od drugiego; a skad ty to mozesz ..... wiedziec!!! :twisted:

do tego bzdury ze WD grzeje sie bardziej od seagate, pierwsze slysze! 8O

nooo i barracua VIII z tego co wiem seagate skonczyl poki co na VII, moze te twoje osemki rzeczywiscie sa glosniejsze od samsungow, kto wie gdzie mieszkasz i co u ciebie sprzedaja... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

czytałeś o padniętym dysku samsunga z nowej serii ?? ja ani razu, a caviary były na prawdęwiele razy. wszystko zależy jak siętrafi : trafisz na samsunga to masz i masz ten sam, kupisz wdc to masz i masz bo co miesiąc pada więc masz nowy z nową gaarą itp w nieskończoność, ażsklep padnie.

no no madralo, po pojawieniu sie WD tez wszystko bylo ok, przez pierwszy rok nie czytalo sie o padach, potem trafila sie pechowa seria, zobaczymy jak bedzie do konca z tymi samsungami, to dopiero debiut.... :?

 

PS. jesli nie masz kasy samsung, jesli masz za duzo to hitachi, jesli masz w sam raz to seagate, wdc nie polecam, bo dyski te maja juz swoje lata, o maxtorach w ogole nie rozmawiam! :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wd - głośny, dosyć wydajny, awaryjny, grzeje sie jak ch**

seagate - cichy,wydajny,mniej awaryjny,tez sie grzeje ale mniej od wd

samsung - cichszy od baracudy VIII, wydajny, zimny, mało awaryjny

takie wypowiedzi powinny byc z miejsca kasowane, jakis smarkacz wypisuje, ze jeden dysk jest bardziej awaryjny od drugiego; a skad ty to mozesz ..... wiedziec!!! :twisted:

do tego bzdury ze WD grzeje sie bardziej od seagate, pierwsze slysze! 8O

nooo i barracua VIII z tego co wiem seagate skonczyl poki co na VII, moze te twoje osemki rzeczywiscie sa glosniejsze od samsungow, kto wie gdzie mieszkasz i co u ciebie sprzedaja... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

PS. jesli nie masz kasy samsung, jesli masz za duzo to hitachi, jesli masz w sam raz to seagate, wdc nie polecam, bo dyski te maja juz swoje lata, o maxtorach w ogole nie rozmawiam! :roll:

a no stąd może wiedzieć że wdc padały ludziom jeden za drugim, mnóstwo temetów o tym itp, poza tym informacje z serwisów sprzętu, kumpel był u mnie dzisiaj z WDC i był cichszy niż mój na szczęście padnięty WDC ale wyraźnie odstawał od samsunga.

 

o, właśnie znalazłem http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=70292 . kolejny WDC padł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no stąd może wiedzieć że wdc padały ludziom jeden za drugim, mnóstwo temetów o tym itp, poza tym informacje z serwisów sprzętu, kumpel był u mnie dzisiaj z WDC i był cichszy niż mój na szczęście padnięty WDC ale wyraźnie odstawał od samsunga.

 

o, właśnie znalazłem http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=70292 . kolejny WDC padł :)

bez urazy wy i te wasze znajomosci w serwisach, a kazdy pisze cos innego, w zaleznosci od tego jaki dysk ma, lub tez jaki wczesniej sprawial mu problemy i taka jest prawda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: A czego sie spodziewałeś ?? skoro ktoś ma dysk i nie sprawia mu on zadnych problemów to bedzie go polecał wnionsek z tego taki ze bierz to co bedzie najtańsze :] 7200 obr i 8mb cache to to na co warto zwrócić uwage ja sam mam dwa WD'ki po 80 GB i są ciut głośne ale nie sypiam z komputerem takze jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza szukasz ciszy bierz Baracude wydajności WD'ka oszczędności Maxtora.... to moje obserwacje paru kumpli miało maxtora większości padł, barki nie widziałem w akcji jedynie o niej czytałem sam miałem jeszcze samsunga i padł po 2 dniach.... razem z grafą nie wiem co zawiniło... dysk było ok cichy zimny w miare i wydajny ale WD'k nie padł a samsung tak... pozatym skoro tak mocno sie zastanawiasz nad wyborem dysku to znaczy ze go za bardzo nie potrzebujesz dodatkowe gigabajty fajna sprawa ale czy są konieczne ?? nie lepiej zainwestować w wypalare DVD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego co widze to po prostu zalezy jak sie trafi jedni maja fart i nawet tzw. awaryjne dyski dzialaja dlugie lata bez problemow

u innych nawet z dobrych serii padaja np. moj kuzyn ma joz

pare lat segata U6 40 GB i dziala bez problemowo u mnie kupiony

w tym samym czasie i w tym samym sklepie padl po 2 miesiacach.

wyglada na to ze kazdy producent ma jakas felerna serie z ktorej

dyski padaja jak muchy, hmm moze jakis watek o tym ktorych

serii poszaczegolnych producentow nalerzy sie wystrzegac

to by bylo sensowniejsze niz pisanie tamto jest bee a to cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wd - głośny, dosyć wydajny, awaryjny, grzeje sie jak ch**

seagate - cichy,wydajny,mniej awaryjny,tez sie grzeje ale mniej od wd

samsung - cichszy od baracudy VIII, wydajny, zimny, mało awaryjny

takie wypowiedzi powinny byc z miejsca kasowane, jakis smarkacz wypisuje, ze jeden dysk jest bardziej awaryjny od drugiego; a skad ty to mozesz ..... wiedziec!!! :twisted:

do tego bzdury ze WD grzeje sie bardziej od seagate, pierwsze slysze! 8O

nooo i barracua VIII z tego co wiem seagate skonczyl poki co na VII, moze te twoje osemki rzeczywiscie sa glosniejsze od samsungow, kto wie gdzie mieszkasz i co u ciebie sprzedaja... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

czytałeś o padniętym dysku samsunga z nowej serii ?? ja ani razu, a caviary były na prawdęwiele razy. wszystko zależy jak siętrafi : trafisz na samsunga to masz i masz ten sam, kupisz wdc to masz i masz bo co miesiąc pada więc masz nowy z nową gaarą itp w nieskończoność, ażsklep padnie.

no no madralo, po pojawieniu sie WD tez wszystko bylo ok, przez pierwszy rok nie czytalo sie o padach, potem trafila sie pechowa seria, zobaczymy jak bedzie do konca z tymi samsungami, to dopiero debiut.... :?

 

PS. jesli nie masz kasy samsung, jesli masz za duzo to hitachi, jesli masz w sam raz to seagate, wdc nie polecam, bo dyski te maja juz swoje lata, o maxtorach w ogole nie rozmawiam! :roll:

moze grzeczniej troszke co? :evil: o tym ze wd sie grzeje, zdycha itp to wiem z forum bo nie zdazylo sie miesiaca aby jakis temat dotyczacy wd nie powstal...baracuda sie mniej grzeje od wd-ka bo ja mam temperaturke max 41C a sasiad co ma wd 80gb 8mb cache(strasznie mu chrupie :lol: ) ma temp. okolo 48C.... a z ta baracuda VIII to moj bład po prostu sie pomylilem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...