Skocz do zawartości
Puffy

PRACA ZA GRANICĄ po 1 maja.Gdzie najlepiej.Kto jedzie?

Rekomendowane odpowiedzi

cytat...

 

hmmm.... a to coś nowego

Co ty jesteś jakims urzędnikiem z UE ??? że tak mówisz o karach ??? Kogo to wogóle będzie interestowac , przeciez będziesz miał swobode przemieszczania się a to czy będziesz pracować czy nie to już twoja sprawa. Przeicież nikt cię za granicą nie będzie rejestrować , a nawet jak przyjdzie jakas kontrola to możesz powiedzieć że pomagasz wujkowi..

ehhhh....

 

tak sie sklada ze prowadze z ojcem polska firme w BRD i zatrudniamy ponad 70 osob i jestesmy na biezaco ze wszystkimi przepisami a co za tym idzie rowniez ze wszystkimi furtkami jakie sa po 1 maja na zatrudnienie polskich pracownikow na terenie Niemiec i reszty krajow z EU.

 

Ps. Naprawde zycze milego szukania pracy na zachodzie a co za tym idzie poczucia wartosci w podejmowanej jakiejkolwiek pracy . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wy sie pie-prz-cie z przepisami....oficjelami........a ja wam mówie..ze mając troszki osobistego sprytu..zaparcia...i umiejetnosc ang. ( + ew kogos kto tam jest )mozna znależc robote!!!!

 

moze nei u niemców(duzo kontroli w berlinie )..ale ktoby chcial dla szkopów robić ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Naprawde zycze milego szukania pracy na zachodzie a co za tym idzie poczucia wartosci w podejmowanej jakiejkolwiek pracy .  :)

A czy ja mówie o zachodzie ??? od czego mamy północ :lol:

 

Ps. Używaj "[ quote ][ /quote ]" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brahol ma już załatwioną robotę w Londynie na budowie - wyjeżdża z qmplami. Ciekawe, że pracodawca przysłał mu trochę kasy żeby miał za co się komunikować (przecież internet miesięcznie wychodzi całe 30zł i to jeszcze na spółkę płacimy!! :lol: ). Ja tam pojadę z 1 kumplem ze studiów w lipcu, z tym że nie do Londynu, bo tam najciężej coś wydostać, raczej gdzieś "wyżej" ;). Oczywiście obojętne jest mi czy będę pracował legalnie czy nie, chociaż lepiej jak legalnie, bo minimalna stawka jest wtedy 4,5 funciaka za godzinę harówy, a tak to it all depends on... no ale kasa jak się będzie zgadzać to gut. I to wszystko zamiast zapier... u nas za 4zł/h. A tak uzbieram kaskę ehh.. choćby i tylko na te studia, to ile łatwiej będzie mi się żyło (i studiowało ;)), bez obawy, ze jak stracę pracę to studia szlag trafi.

Warto tam wyjechać, oj warto!

A na work&travel radzę uważać, bo wiele firm, które pośredniczą w tym, mimo, że ich nazwy widnieja wraz z adresami, nr tel., itp na stronie rządowej, to są oszuści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie eu zadba o swój rynek pracy.Zachód nie jest głupi coś mi sie o uszy obiło że wszystkie kraje po 1 mają ZAOSTRZYC politykę względem pracujących na czarno (nie chce nikogo obrażać ).zachód jest piękny dla polaków ale jaka to praca ?? wracasz po 3 miechach do polski a apropo czy Polska nic nie oferuje ?? ja myśle że na styku zachód/polska będzie praca (tłumacze,budowlańcy) tak jak ktoś z powyrzszych forumowiczów napisał zachód do nas powoli sie przenosi bo mimo podatków unas jest tańsza i wykaflifikowana siła robocza pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zachód będzie się bronił przed napływem taniej siły roboczej ale co z Polską , przecież do nas będą ściągać goście ze wschodu za poszukiwaniem pracy . Jak polska zamierza się obronić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zachód będzie się bronił przed napływem taniej siły roboczej ale co z Polską , przecież do nas będą ściągać goście ze wschodu za poszukiwaniem pracy . Jak polska zamierza się obronić ??

bedzie beedzie .. i unia nam w tym pomoże... w cholere kasy nam dali na uszczelnienie granicy wschodniej .. to i na tym polu nie mogą być bierni.. więc don't wory be hapy a poki co .. w polsce jest i tak duże bezrobocie wiec pracodawca jak juz na czarno będzie załatwiał ludzi to napewno nie weźmie jakiegoś rusa ale da naszym zarobić .. bo tak czy siak będzie płacił minimum.. a lepiej swojaka <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...