Skocz do zawartości
Lukasss

Abit NF7 (v2_0) czy Soltek 75FRN2-L nVidia nForce2 SPP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !! Mam pytanie ! Prosze o szybkie wpisy bo zostalo mi malo czasu do wyboru!!Wacham sie miedzy kupnem plyt zamieszczonych w temacie!! Czyli Abit NF7 (v2_0) czy Soltek 75FRN2-L nVidia nForce2 SPP ??Wiem ze obie firmy sa przodujace ale jednak chyba ktoras jest lepsza niby Abit ma wiatraczek i jest przez to glosniejszy , ale obie sa stabilne i daja sie dobrze podkrecac (ogólnie dobre O/C) Ale w jednym z tematów czytalem ze ponoc jakies bledy wyrzuca Soltek po podkreceniu Athlona XP 2000+, ja mam zamiar kupic 2600+ i podkrecic go na 3200+ udalo sie wam tak zrobi?? Napiszcie jaki zrobiliscie mnoznik i FSB !!!I czy to chodzi stabilnie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit: ma wyprowdzone wszystkie wyprowadzenia karty dzwiekowej oddzielnie. Stabilnosc, najlepsze mozliwosci FSB (ostatnio z tym gorzej w wersji z fioletowo-niebieskimi gniazdami DIMM, polowa plyt nie chce za bardzo ponad 230 chodzic). ten wentyl nie jest glosny, ale slyszalny - do WC trzeba go zmienic na wieszy radiator (bez WC zreszta tez wypada).

Soltek: musisz wybrac pomiedzy dzwiekiem 5.1 a mozliwoscia nagrywania. tez dobry do OC, ale potrafi zdechnac nie wiadomo czemu po zabawie w podkrecanie.

ogolnie wybralbym abita - z soltekami mialem znacznie wiecej problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Abita to się nie wypowiadam

 

Soltek - największa wada to brak otworów wokół socketa - Zalman 7000 odpada. Poza tym przy ostrym o/c lubi sobie pokaprysić, ale na wszystko są sposoby. Solteki (złoty laminat :-) ) z zielonymi kondensatorami (Sanyo) wokół socketa są chyba najmniej problematyczne.

Barton 2500+ chodzi u mnie bez problemów 11 x 214 - dalej po prostu nie kręce z powodu temp, ja wolę cisze niż pare dodatkowych MHz. Soltek jest bardziej tolerancyjny pod względem współpracy z pamięcią, poza tym ma tzw. ABS - odczytuje temp z rdzenia procesora.

 

Co do procka to lepiej kup 2500+ mobile - powinien być tańszy od 2600+ a dużo lepiej się kręci i ma odblokowany mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóz nie powiem jaki jest Abit bo nie maielm z nim do czynienia, jednak na soltek wcale sie nie zawiodłem wrecz mnie oczarował mozliwosciami OC na zwykłym wiatraczku jak widac w podpisie idzie fajnie bez zmiany napiec. Przymieżam sie do kupna WC i zobaczy sie co bedzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Abita nie wypowiem się zbytnio, ale jest to chwalona płyta na forum.

 

Soltek jest niezły. Bartek którego mam chodzi mi na (10x230) full stable. Powyżej FSB235 jednak przydałoby się chłodzenie na SB. Co do kłopotów o których koledzy wspomnieli, to trzeba się nauczyć postępowania z tą płytą. Po prostu jest inna procedura Clear CMOS i kilka innych niuansów całkowicie do opanowania. Wadą jest 2-fazowe zasilanie (Abit chyba 3) co powoduje troszkę wahania Vcore stąd też mogą być kłopoty na wyższym FSB. Choć osobiście i z czystym sumieniem polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Solteki (rev. D z aktywnym chlodzeniem NB) byly bardzo spoko i sam chcialem takiego kupic, ale potem nasluchalem sie o problemach z niektyorymi plytkami w tym glownie z rev. - E i kupilem Abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy w tym solteku jest tak jak w epoxie,ze po osiagnieciu danej temperatury procesora ktora ustawiamy w biosie zaczyna wyc alarm??I czy cos takiego posiada ten abit

Sory za takie pytanie ale nie znalazlem tego a u kolegi na solteku nie widzialem czegos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy w tym solteku jest tak jak w epoxie,ze po osiagnieciu danej temperatury procesora ktora ustawiamy w biosie zaczyna wyc alarm??I czy cos takiego posiada ten abit

Sory za takie pytanie ale nie znalazlem tego a u kolegi na solteku nie widzialem czegos takiego.

Jest zabezpieczenie ABSII. Po przekroczeniu temperatury (ustawiasz w biosie) wyłącza Ci się komp (albo resetuje). Odczyt temperatury jest bezpośrednio z jądra proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem tylko chodzi mi o ten alarm ktory np ustawiasz 5 stopni nizej niz temp wylaczania sie kompa.Zdziwilo mnie ze tego nie ma bo ja mam to w 3 letnim epoxie w nowych chyba tez jest.Jest to dosc wygodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Solteka rev. E z kondensatorami sanyo i takiego polecam. FSB stabilnie osiągnięte to 243, na 250 wchodzę do windy. Rzeczywiście wadą jest na pewno 2-fazowe zasilanie, napięcie max 1,85V (choć z kolei vmod jest banalnie prosty). Brakuje także otworów wokół socketu - tu Abit wydaje się bardziej kompletny. Jakbym miał zmienić to właśnie na NF7-S, ale na Solteka złego słowa nie powiem i szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...