Skocz do zawartości
MeHow

Czy można ciąć radiatory?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można ciąć radiatory? Bo chciałbym sobie pociąć duży radiator (chyba z durnia) i chcialbym go pociac na male radiatorki na pamieci na karcie graficznej. Czy to ma w ogole sens? I czy mozna pociac zeberka jeszcze troche tzn zamiast zeberka --------------- zrobic takie z przerwami - - - - - - - - - bedzie wieksza powierzchnia chyba? Wiec co o tym sadzicie? I czym to najlepiej poprzecinac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czy to ma w ogole sens? I czy mozna pociac zeberka jeszcze troche tzn zamiast zeberka --------------- zrobic takie z przerwami - - - - - - - - - bedzie wieksza powierzchnia chyba? ...

raczej mniejsza bo to "zeberko" (mniam :wink: ) tez oddaje cieplo

jak chcesz gotowe radiatorki to fajne (i troche za drogie :( ) sa takie jak stosuje sie do tranzystorow/stabilizatorow w obudowie TO220 - np takie "cus"

___

Dołączona grafika

___

bez tranzystora oczywiscie - wymiary idealnie pasuja do kostek pamieci - wiem bo mam przed soba takie radiatorki - czekaja na Radeona 9000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąć można! Ja do tego użyłem DREMELA, ale jeśli nie masz to dobra piłka do metalu też się nadaje.

Takie robione nawet czsem lepiej spełniaja swoje zadanie niz te kupione,tylko trzba je osadzic na porzdnym kleju np.thermopox,chociaz kiedys slyszalem ze ktos to lepil kropelka???? :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można ciąć radiatory? Bo chciałbym sobie pociąć duży radiator (chyba z durnia) i chcialbym go pociac na male radiatorki na pamieci na karcie graficznej. Czy to ma w ogole sens? I czy mozna pociac zeberka jeszcze troche tzn zamiast zeberka --------------- zrobic takie z przerwami - - - - - - - - - bedzie wieksza powierzchnia chyba? Wiec co o tym sadzicie? I czym to najlepiej poprzecinac?

Pewnie, ze warto. Ja chlasnalem i przykleilem na Poxipolu przezroczystym, rewelacja. Pamieci sie podkrecily ze 150 na 195... MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie robione nawet czsem lepiej spełniaja swoje zadanie niz te kupione,tylko trzba je osadzic na porzdnym kleju np.thermopox,chociaz kiedys slyszalem ze ktos to lepil kropelka???? :D  :D  :D

Nie wiem co w tym takiego smiesznego? Wielokrotnie na forum bylo opisywane jak to zrobic i jakos nikt sie z tego nie nabijal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde już amm troche dosyć tych twoich topiców, niemógłbyś kiedyś w końcu skożystać z wyszukiwarki? no chyab że nie umiesz. i są pewne rzeczy, które nie wymagają odpowiedzi innych. po cholere sie pytać czy można ciąć radiatory? wszystko można!!! najwyżej bedziesz pierwszą osobą która to zrobiła. pomyśl zanim napiszesz topic jakiś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można ciąć radiatory? Bo chciałbym sobie pociąć duży radiator (chyba z durnia) i chcialbym go pociac na male radiatorki na pamieci na karcie graficznej. Czy to ma w ogole sens? I czy mozna pociac zeberka jeszcze troche tzn zamiast zeberka --------------- zrobic takie z przerwami - - - - - - - - - bedzie wieksza powierzchnia chyba? Wiec co o tym sadzicie? I czym to najlepiej poprzecinac?

najprosciej brzeszczotem na imadelku tylko uwazaj bo aluminium jest miekie-kleic klejem termoprzewodzacy o jak najwyzszej przewodnosci-9 bedzie super -tylko ze bedziesz mial problem potem to odkleic-chyba ze schlodzis do -15 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...