Skocz do zawartości
bbc20000

Samsung 172x 12ms LCD wrazenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem dzisiaj najnowszego Samsunga 172x i chcialbym sie z wami podzielic swoimi wrazeniami.

 

Dołączona grafika

 

Podlaczylem Samsunga go R9800pro przez wejscie cyfrowe DVI-D i porownalem go z moim Viewsonic GS790 ktory byl jednoczesnie podlaczony przez wejscie analogowe. Co moge powiedziec to roznica pomiedzy 172x a GS790 jest kolosalna. 172x ma zdecydowanie bardziej wyrazny, jasniejszy i bielszy obraz od GS790. Co do gier to gralem na tym LCD w 3 gry. FarCry, Painkiller i Need For Speed/ Underground i co moge powiedzec to jest to ze 172x jest faktycznie 12ms LCD poniewaz w zadnej z gier nie spotkalem sie z ghosting. Kolory sa bardzo wyraznie i w koncu czern jest czarna. Jednym slowem to jest naprawde pierwszy LCD dla graczy. Minusami tego LCD jest stosunkowo niska rozdzielczosc 1280x1024 (dla mnie stacza ale sa tacy co by woleli 1600x1200 :D ), to ze nadal nizsze rozdzielczsci nie wygladaja tak dobrze jak zalecana rozdzielczosc 1280x1024 no i cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszym nie pierwszym bo są jeszcze Sony Hx73b , Acer 1731 i Herculesik ale ciesze się że doszedł kolejny :) Mam do ciebie prośbę czy mógłbyś go sprawdzić w grze UT ?? Gorąco prosze :P i spróbuj zaobserwować jakieś rwania lub snużenie i jakbyś mógł to podziel się refleksjami dzięki z góry

 

----------------

 

http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware...ung_172x/6.html na tym teściku jest tylk o 4/10 dla graczy hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszym nie pierwszym bo są jeszcze Sony Hx73b , Acer 1731 i Herculesik ale ciesze się że doszedł kolejny :) Mam do ciebie prośbę czy mógłbyś go sprawdzić w grze UT ?? Gorąco prosze  :P i spróbuj zaobserwować jakieś rwania lub snużenie i jakbyś mógł to podziel się refleksjami dzięki z góry

 

----------------

 

http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware...ung_172x/6.html  na tym teściku jest tylk o 4/10 dla graczy hmm

Gralem w UT2004 i ogladalem filmy. Co do UT2004 to nie ma ghosting. Jest troche bluring ale nie jest to az tak duza roznica jak pisza w tym review. Bardzo dobry obraz. Kolory sa bardziej wyraziste z pewnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 17" LCD 172 X pytanko co do tego monitorka .pierwsze,czy jest lepszy od iiYama LCD 17" PLE430S-B.drugie ,gdzie sa jakies testy samsunga lub porównanie tych dwóch sztuk.dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzisiaj najnowszego Samsunga 172x i chcialbym sie z wami podzielic swoimi wrazeniami. 

 

Dołączona grafika

 

Podlaczylem Samsunga go R9800pro przez wejscie cyfrowe DVI-D i porownalem go z moim Viewsonic GS790 ktory byl jednoczesnie podlaczony przez wejscie analogowe. Co moge powiedziec to roznica pomiedzy 172x a GS790 jest kolosalna.  172x ma zdecydowanie bardziej wyrazny, jasniejszy i bielszy obraz od GS790.  Co do gier to gralem na tym LCD w 3 gry. FarCry, Painkiller i Need For Speed/ Underground i co moge powiedzec to jest to ze 172x jest faktycznie 12ms LCD poniewaz w zadnej z gier nie spotkalem sie z ghosting. Kolory sa bardzo wyraznie i w koncu czern jest czarna. Jednym slowem to jest naprawde pierwszy LCD dla graczy. Minusami tego LCD jest stosunkowo niska rozdzielczosc 1280x1024 (dla mnie stacza ale sa tacy co by woleli 1600x1200  :D ), to ze nadal nizsze rozdzielczsci nie wygladaja tak dobrze jak zalecana rozdzielczosc 1280x1024 no i cena.

hehe napewno nie 1 dla graczy :P

1 byl Nec1760NX :P

2 byl Hyundai Q17

3 byl Hercules 920 Pro DVI

4 Acer 1731

5 byl Sony HX73S

6 to moze akurat teraz ten Samsung ;)

mi osobiscie podoba sie cholernie design Samsunga zwlaszcza 173P :)

i tak narazie pozycje 2 i 3 sa nie do pobicia jesli chodzi o gry :P

za niedlugo powinny sie ukazac monitory na matrycy BoeHyDis 10ms i podejrzewam, ze zmiota konkurencje i Samsung bedzie musial troszke popracowac jeszcze nad matrycami ;)

ciekawe jak chodza te 12ms nowe NECi :) pewnie tez niczego sobie znajac NECa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile dałeś za ten monitorek?

$800CAN z podatkiem. To jest jakies 2,356.14 PLN.

 

hehe napewno nie 1 dla graczy 

1 byl Nec1760NX 

2 byl Hyundai Q17 

3 byl Hercules 920 Pro DVI 

4 Acer 1731 

5 byl Sony HX73S 

6 to moze akurat teraz ten Samsung 

mi osobiscie podoba sie cholernie design Samsunga zwlaszcza 173P 

i tak narazie pozycje 2 i 3 sa nie do pobicia jesli chodzi o gry 

za niedlugo powinny sie ukazac monitory na matrycy BoeHyDis 10ms i podejrzewam, ze zmiota konkurencje i Samsung bedzie musial troszke popracowac jeszcze nad matrycami 

ciekawe jak chodza te 12ms nowe NECi  pewnie tez niczego sobie znajac NECa

Ten Samsung dziala bardzo dobrze. Nie widze ghosting, jedynie blurring od czasu do czasu. Z tego co wyczytalem to blurring nigdy nie zostanie kompletnie wyeliminowane w przypadku LCDs poniewaz jest to mankament procesu w ktorym produkuje sie matryce do LCD.

 

Testowales te LCDs osobiscie czy ktos ci tylko powiedzial ze sa najlepsze ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ranking najlepszych a raczej taki rys historyczny kolejnych LCD dla graczy, jakie mniej wiecej kolejno wychodzily, zebys nie myslal ze Twoj monitor to kamien milowy w dziedzinie LCD ;P

a ze ten Samsung jest dobry to potwierdziles tylko to co jest w watku na THG Forum (english version) :)

wazne, ze jestes zadowolony :)

wujek mi powiedzial, ze najlepsze ;)

jak poczytasz kilka testow i w kazdym chwala np tego Sonacza z listy a to samo pisze uzytkownik z forum na tweaku i z forum hard forum displays i prad.de, to cos chyba znaczy i nie jest to historia z palca wyssana :)

Przy ocenach uzytkownikow Samsunga 172X chcialbym przestrzec przed omylka w ocenie - bo sa 2 wersje tego monitora - 12ms i 16ms. Jesli wierzyc temu co pisze na tomshardware.com ten 16ms do grania sie nie nadaje i nijak sie nie ma do modelu z 12ms matryca, ktory zakupil kolega :)

Sam mam pozycje 2 z tej listy i tez jestem zadowolony, choc teraz dostrzegam tez pewne slabosci tego monitora - pewne rzeczy bym w nim zmienil :)

Tak czy inaczej matryce BoeHyDis 20ms (czy jak kto woli 25ms max) sa najlepsze w grach , czy tego ktos chce, czy nie.

I nawet te magiczne 12ms Samsungowi nie pomaga ;)

Chłyt makertingowy ;)

 

a co Iiyamek to za ponad 2 tysiace to mozna od monitora wymagac cos wiecej, niz wykonania od siekiery, a odmiana W to juz wyglada gorzej niz plyta sedesowa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Przy ocenach uzytkownikow Samsunga 172X chcialbym przestrzec przed omylka w ocenie - bo sa 2 wersje tego monitora - 12ms i 16ms...

chyba jednak nie 16ms tylko 25ms :P

bo jeszcze nie slyszalem o 16ms matrycy typu xVA a taka stosuje Samsung w monitorku 172X zamist deklarowanej 12ms matrycy TN :P

 

a o tym ze to matryca PVA latwo sie porzekonac po rownomiernym podswietleniu calego panelu (co jest raczej nieosiagalne przy TN)

 

PS zeby nie bylo ze jestem taki madry sam z siebie :P to odnosnik do recki (sa tez pomiary czasu reakcji matrycy) http://www.xbitlabs.com/articles/other/dis...ay/samsung.html

 

:!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sprawa jest bardziej skomplikowana jeszcze - myslalem ze to tylko matryca TN+Film :)

za bardzo mieszaja z tymi matrycami moim zdaniem :/

niby ten sam model a na roznych matrycach :P

a skad biedny klient ma sie w tym wszystkim polapac :/

xbit chyba jako jedyny portal mierzy czas reakcji piksela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tym samsungiem ?

rozmowa sie urwala, a ja jestem b. ciekaw, czy warto go kupowac, glownie do zastosowan filmy/gry

filmy z wiekszej odleglosci, nie w pojedynke, w pozycji nizej niz panel.

gry glownie FPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano czytalem :)

ale w sumie wciaz niego wynika, ze LCD to porazka ;(

no chyba, ze recenzenci sa przewrazliwieni i taki zwykly user jak ja nawet nie zauwazy tych wad o ktorych oni pisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powaznie kupujesz ?

kiedy bedziesz mial ?

zrobisz dokladna recenzje ?

Ad1

Tak kupuje ten model, chyba ze sie pojawi jakis nowy lepszy w tej cenie

ad2

prawdopodobnie 17 czerwca (wtedy sie dowiem czy sie dostalem na politechnike)

ad3

zrobie recenzje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polibuda feeee :)

idz w moje slady i skoncz UJ ;)

 

spoczko ! swietna sprawa, ja juz blizej samsunga jestes 172x, ale chyba bede mogl poczekac jeszcze troche, zobacyzmy, moze pojawi sie cos zblizonego do CRT (oczywiscie nie wielkoscia ;)

a jak nie to kupuje jakiegos CRT z gornej polki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polibuda feeee :)

idz w moje slady i skoncz UJ ;)

 

spoczko ! swietna sprawa, ja juz blizej samsunga jestes 172x, ale chyba bede mogl poczekac jeszcze troche, zobacyzmy, moze pojawi sie cos zblizonego do CRT (oczywiscie nie wielkoscia ;)

a jak nie to kupuje jakiegos CRT z gornej polki.

Crt ? Ja nigdy nie chce miec juz z tym typem monitorow wspolnego :twisted:

Hmm nie wiem co Cie kusi do zakupu samsunga :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu nie wiem, ktorym testom juz wierzyc ;(

wiesz.... na CRT swietnie pograsz, obejrzysz kazdy filmek, nie ma zadnych "katow widzenia", podswietlanie jest rowne (oczywiscie w tych drozszych) etc.

Kupujesz CRT i super, a LCD kupisz i musisz pamietac wciaz o ograniczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie LCD to przedewszystkim wygoda i zdrowie :) A to ze bedzie mi lekko smuzyc wcale mnie nie odstrasza, to samo dotyczy katow, kolorow itd :wink: Czy jestes naprawde maniakiem gier fpp i kinomanem dla ktorego licza sie takie parametry jak katy widzenia i smuzenie (nawet leciutkie) ?

Bo jezeli tak to chyba musisz kupic crt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...