Skocz do zawartości
bbc20000

Samsung 172x 12ms LCD wrazenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj w koncu odwiedzilem MM Wawa Marki.

 

Na jednej scianie bylo naprawde sporo monitorkow, niestety bez Soniacza i Viewsonica.

Na drugiej sciania byly tylko i wylacznie EIZO L557 z zapuszczona jakas strzelanka.

 

Nigdy nie widzialem LCD i nie znam sie zbytnio na nich ale w tym wypadku z czystym sumieniem moge polecic tego EIZO.

Troszke wyglad mi sie nie podobal ale za to obraz byl ladniutki a i zadnego smuzenia nie zauwazylem.

No i najwiekszy plus: GWARANCJA.

 

Zbieram kaske i kupuje wlasnie ten model lub ewentualnie L550.

 

PS. Najgorzej dla mnie sie prezentowaly monitorki BENQ i niektore Samsungi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena byla chyba 2869 albo 2899, cos takiego.

 

Co do katow to prawie sie kladlem na podlodze a i tak bylo calkiem niezle, ale kto patrzy sie pod takim katem :lol:

 

Ogolnie monitorek jest po prostu super, ciekaw jestem tylko jak sobie radzi z tym nieszczesnym dla LCDkow UT2004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie.... ale niestety w MM raczej nie da rady potestowac.

Sluchaj, skoro z Wawy jestes to moze podjedz do siedziby

www.alstor.com.pl

 

oni tam umozliwiaja testowanie LCDka wg uznania, moze wykonal;bys jakies testy, czy cosik ?

 

(napewno dostaniesz kupon rabat 5% jak sie ladnie przylizesz super sympatycznym Paniom, co tam pracuja - sprawdzone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie wiem co brac 172X czy E431S-B ...

 

chce 172x ale powiedzcie mi te opinie ze sie nie nadaje do gier to jest mowa NIE o 12ms matrycy TN ??? bo sa 2 rodzaje w recenzjach i stad chyba bledne opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sony to ten z efektem lustra? gdzies czytalem taki test ale nie wiem czy o tą matryce chodzi, to jak lustro sie zachowywała.

Pozatym ten sony ma dlamnie 3 wady: ma grube ramki jak (jak crt normalnie), ma glosniki i wiadomo cena  

Sam mam teraz sony crt i jest spoko. Nie przekreslam tego soniaka całkiem, jeżeli bede miał mozliwosc porownania go do viewsonica i okaże sie dużo lepszy w grach to pomyśle..  :)

To nie ten,ja też taki test czytałem,ale to nie była 17' tylko 19" i z innej serii.A czytałem to na Tom's Hardware :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj we wszystkich sklepach komputerowych i... znalazlem gowno :? Niestety bede zmuszony kupic monitorek bez testowania. Na dzien dzisiejszy na 95% kupuje Viewsonica. Teraz jedno pytania. Pradwopodobnie kupie go w prolin'ie w katowicach (osobiscie tam pojade)Cena wynosi 2410 zl. Musza mi go jednak sciagnac bo ich magazyny sie wyczerpaly:/ Chca zaliczke w wysokosci 100 zl. Teraz moje pytanie. Jezeli sciagniety monitor bedzie mial jakas usterke lub bad pixel(e) Moge zarzadac wymiany monitora bez straty zaliczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze tak .. chcesz kupic sprawny monitor tak ? i na to dajesz zaliczke a to ich problem jak sciagna uszkodzony zanim go nie kupisz to oni sa wlascicielem wiec niech sie uzeraja z producentem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sądę że nie. Powiedza że dwa martwe subpiksele mieszcza się w granicach normy a w/g niej monitor jest sprawny. Możesz stracic zaliczkę. Zapytaj sie wcześniej o padnięte subpiksele.

w gwarancji Viewsonica pisze: "7 dni na piksele białe. czarne

i kolorowe" Wiec jezeli jest jakis padniety to odraz do wymiany Przynajmniej ja to tak rozumie. Jezeli sie mysle poprawcie mie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ludzie dobrze czytajcie umowy bo moja pierwsza iiyama miała padniety subpiksel na srodku

dobrze ze wymienili od ręki  

ten model juz ok

nie ma smuzenia

Włąsnie zmamowilem iiyame E431S-B za 2430 zł ....

 

mam pare pytań:

czy ten monit przychodzi z kablem DVI-DVI ?

jak w koncu jest z gwarancja na ten 1 subpixel ... wymienili ci bo byli ok czy bo musieli, po jakim czasie pojawil ci sie ten subpixel, od razu ???

gwarancja na podswietenie tez 3 lata ?

zadowolony z monita jestes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy czeka :), a ja w sumie myślę że jak się ma dać powiedzmy 2900zł za dobrą 17" LCD to lepiej chyba dołożyć z 400zł i kupić 19" LCD dobrą.Oczywiście zależy co komu potrzebne ale już za 2800zł można mieć 19" z DVI i pełnym wyposażeniem np.Miro TD49.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy czeka :), a ja w sumie myślę że jak się ma dać powiedzmy 2900zł za dobrą 17" LCD to lepiej chyba dołożyć z 400zł i kupić 19" LCD dobrą.Oczywiście zależy co komu potrzebne ale już za 2800zł można mieć 19" z DVI i pełnym wyposażeniem np.Miro TD49.

Racja tylko ta 19 ' bedzie dobra tylko do filmow i neta a gry... heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy czeka :), a ja w sumie myślę że jak się ma dać powiedzmy 2900zł za dobrą 17" LCD to lepiej chyba dołożyć z 400zł i kupić 19" LCD dobrą.Oczywiście zależy co komu potrzebne ale już za 2800zł można mieć 19" z DVI i pełnym wyposażeniem np.Miro TD49.

Racja tylko ta 19 ' bedzie dobra tylko do filmow i neta a gry... heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...