Skocz do zawartości
Beerman

Bzyczący FORTON FSP300-60BT z aktywnym PFC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnią rzeczą przy moim wyciszaniu kompa była zamiana jedynego wiatraka który pozostał w obudowie, czyli wentyla z zasiłki. Mam Fortona FSP300-60BT 300W z aktywnym PFC. Wrzuciłem tam papsta i ni cholery go nie słychać. Nie słychać nawet szumu powietrza po wycięciu kratki.

 

Niestety, sam zasilacz coś straszliwie bzyczy (bardzo wysoki, jednostajny dźwięk podobny do pracy linii wysokiego napięcia przy mrozie). Bzyczało tak od samego początku, do tej pory mi to nie przeszkadzało, ale teraz jest to mocno wkurzające.

 

Coś obiło mi się o uszy że to bzyczy ten układzik aktywnego PFC przymocowany do zdejmowanej częsci obudowy. Czy można to jakoś wyciszyć, a jeśli tak to jak najlepiej ? :)

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zasilaczu jest coś takiego jak dławik PFC (czy FPC, nie pamiętam), który w przypadku brzęczenia należy odciąć od zasilacza, a pozostałe po nim kabeli połączyć. Ten dławik to takie wielkie coś przykręcone do pokrywy zasilacza.

W każdym razie sprawdź to jeszcze tu na forum. Ktoś o tym na pewno tu już pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyczytałem że to może być ten dławik. Można go podobno zalać gumą arabską, ale o odcinaniu nie czytałem.

 

Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach i nie chciałbym się pożegnać ze sprzętem, ale wiem co to za dławik, bo już tego fortona rozkręcałem, wymieniałem my wentyl, wycinałem kratkę i odkurzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyczytałem że to może być ten dławik. Można go podobno zalać gumą arabską, ale o odcinaniu nie czytałem.

 

Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach i nie chciałbym się pożegnać ze sprzętem :)

taki urok jest fortronow nieraz piszcza a nie raz nie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do wniosku że nie ma cichych zasilaczy - są ciche egzemplarze :)

 

Znajomy ma huntkeya 400w (taki złoty z wentylem bodajże 120mm). Miał być niesłyszalny a piszczy jak cholera i starsznie przenosi wibracje na obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to FSP300-60BT ma PASYWNE, a nie aktywne PFC i odcinając ten dławik pozbawiasz się PFC na zasilaczu. Jeżeli chodzi o moc zasilacza, to rzeczywiście nic nie daje, ale zmniejsza pobór prądu w przypadku mniejszego zapotrzebowania na energię przez system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...