Skocz do zawartości
Immortal

zwichy kompa :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od niedawna jestem posiadaczem płyty gł. ECS L4VXA2 z celeronem 2.0GHz Płytę kupiłem jako uzywaną ale są na nią jeszcze 2 lata gwarancji tak ze jest w miarę nowa, i mam nadzieje ze moje kłopoty nie sa zwiazane z płytą a raczej z czyms innym. Cały problem polega tym ze od momentu założenia nowej płyty cholernie zaczął mi sie wieszac komp. W Windowsie (98' II wydanie) pracuje stabilnie ale np. w grach cały system potrafi sie zaciąć na amen. Pierwszymi krokami zaradczymi była reinstalka windowsa, ale nic nie pomogła.

 

Jedną z rzeczy która została jeszcze ze starego kompa (celeron 433) jest zasilacz (250W). Czy możliwe ze to własnie zasilacz nie wyrabia sie na nowej płycie z 5-krotnie szybszym prockiem, i stad te zwichy?? (zeby "odciążyć" zasilacz próbowałem juz odłączyć sprzet bez którego komp by sie odpalił, np.: dodatkowe wiatraki pozostałe po starym, podkręcanym kompie, cd-rom, itp. - bezskutecznie)

 

A może to jakaś wada płyty głownej??

 

Jeśli ktos miałby jakis pomysł co może byc przyczyną moich kłopotów, bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwie ze to wina PSU jak masz mozliwosc pozycz od kogos jakis lepszy i sprawdz czy problem zniknie

 

BTW masz nieregulaminowa nazwe topica LEPIEJ TO PORPRAW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, dzieki ze zwróciłes uwage, temat juz zmieniłem (dawno nie korzystałem z forum i juz sie zapomniało:)

 

Co do zasilacza, to rzeczywiscie trzeba bedzie poszukac jakiejś 300...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, system przeinstalowałem 3 razy, i to były pierwsze kroki jakie podjąłem, jednak to nic nie pomogło, poza tym wątpie zeby to była wina systemu, bo w windowsie sie nie zawiesza dopiero kiedy zaczynam np. grać.

Sterowniki do płyty gł. dostałem na osobnej płycie cd, i z ich zainstalowaniem zadnej filozofii nie było: jedno klikniecie i instalacja poszła dalej sama. Natomiast sterowniki do karty graf. mam najnowsze ze strony nvidii (ver. 56.64_win9x_international) i z nimi nie miałem zadnych kłopotów, nawet na starym kompie.

 

Tak jak napisałem w poprzednim poście, mój komp pracuje obecnie na dwóch zasilaczach, jeden (250W) obsługuje procesor+płytę gł.+wszystko co do niej podłączone (ram, grafika, itp.), a drugi zasilacz (200W) HDD, FDD, CD-ROM i dodatkowe chłodzenie. Póki co całośc sie nie wiesza, z tym ze jeszcze nie miałem czasu za bardzo pograc, i przetestowac czy obecne rozwiązanie spełniło pokładane w nim nadzieje :wink: Moze jutro znajde chwilke...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...