Skocz do zawartości
kga1

SL 75DRV5

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam: Soltek SL75DRV5,XP 2200.DDR 256 x 333,Gainward 3 TI200 128 mb.Baracuda IV 60,DVD NEC,LG 32x10x40.Jestem całkowicie zielony w temacie overlockingu.Czy ktoś może mnie uśwqiadomić co mogę teoretycznie osiągnąć z tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz napisac co to dokladnie za proc. Mam te sama plyte tylko razem z palomino 2000 i nic ponad 2200xp sie z tego nie wycisnie. Podbno płyta nie ma pelnego wsparcia dla fsb 166 i czestotliwosci pci i agp przy ustawieniu tej szyny sa b. wysokie. Na tej plycie sa tez jakies mikroprzelaczniki wiec mozna kombinowac. Wszystko zalezy od procka ( najlepiej jakis z odblokowanym mnożnikiem) . Jakies 2-3 lata temu plyta nie była zła, nawet do o/c. Zreszta masz tam system Redstorm wiec sam mozesz latwo sprawdzic na ile pojdzie twoj proc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jakie to XP 2200 to musiałbym sprawdzić ale Redstorm działa chyba nie prawidłowo gdyż po uruchomieniu go dochodzi do pewnej określonej wartości a następnie wisi.Tylko reset zworką daje uruchomić kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redstorm tak działa :D Po zwisie robisz restart potem wchodzisz do biosa zniejszasz troche fsb (pewnie zawisnął na 146mhz) , ewentualnie podnosisz napiecie na procu (tylko pilnuj temperatur). Po pierwsze sprawdz na jakim rdzeniu jest twoj proc (najlepiej programem aida lub sandra) jesli to palomino to zapomnij o podkrecaniu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbno płyta nie ma pelnego wsparcia dla fsb 166 i czestotliwosci pci i agp przy ustawieniu tej szyny sa b. wysokie

Rev C tej plyty ma pelne wsparcie dla magistrali 166 i przytakich ustawieniach nie rpzetaktowywuje pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez słyszałem ze wersja c ma wsparcie pelne dla 166, ciekawe czy aktualizacja biosu w wersjach bez c cos nowego wniesie  w tym zakresie.

potwierdzam wersja C oraz E ma pelne wsparcie dla magisterki 166. spokojnie lata tak do 185-188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktoś podpowie jak sprawdzić jaki to rev tej płyty?? dzięki

Rev plyty najczesciej znajduje sie w lewym dolnym rogu plyty, miedzy slotami PCI, czasami na naklejkach. Musisz po prostu poszukac, a na pewno znajdziesz. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wersja płyty to Y5 z srebrnym radiatorem bez wentylatora na mostku ale mam niestety problem z FSB 166 - płyta oczywiście nie wstaje (stara wersja)

proszę o podanie linka do najnowszego biosu (teraz mam t1.5) a na stronie Solteka już tej płyty w ogóle nie ma nawet w discontinued...

moja płyta to rev 1.0 bez rzadnych c,e itp

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wesji bez literesk jak i do C idzie taki sam bios, jednak skoro na starym nie działa Ci Fsb 166 to nowy też nie poprawi sytuacji, miałem DRV5 jeszcze tą z wiatraczkiem na NB, mimo najnowszego biosu FSB 150 to było maksimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rev plyty najczesciej znajduje sie w lewym dolnym rogu plyty

Czesciej chyba na naklejce na ostatnim slocie PCI lub CNR

 

Tez słyszałem ze wersja c ma wsparcie pelne dla 166, ciekawe czy aktualizacja biosu w wersjach bez c cos nowego wniesie  w tym zakresie.

potwierdzam wersja C oraz E ma pelne wsparcie dla magisterki 166. spokojnie lata tak do 185-188

204 tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zwykla wersja C bez wentylatora na chipie i z radiatorami na mofsetach. Bios T1.8. Co ciekawe wlasnie skladam kumplowi kompa na tej samej plycie i procu i ona tez chodzi na 200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bawilem sie w podkrecanie na moim solteku (pokaralo mnie duronem1200) ale planuje wymiane procka na cos w okolicy bartona2600. dam rade? nie wiem ktora rev mam, ale jest wiatraczek na NB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie wlaczyc pamieci asychronicznie i jechac magistrala. Ja akurat mam pamieci Elixir 400mhz wiec poszlo synchro.

Ciekawostka: po kupnie plyty sprawdzilem tylko raz czy pujdzie na 200mhz i nie poszla, max to bylo 175 chyba. Miesiac temu wzialem do siebie procesor wlasnie tego kumpla ktoremu skladam kompa, zeby go przetestowac. I co? komp tez nie ruszyl na 200...

A tera znajlepsze. Po wlozeniu z powrotem mojego proca 204mhz zaczelo latac bez mrugniecia (podobnie z procem kumpla) :o

Powyzej 204 tez odpala, ale w biosie pojawiaja sie buraki, typu kolorowe kwadraciki i dziwne literki ;)

 

julas: twja plyta to prawdopodobnie zwykla wersja bez C, ale najnowsza wersja E tez ma wiatrak na chipsecie wiec moze jednak.

Zreszta _Vip_ mial chyba drv5 z wiatrakiem bez C i jemu tez 200 chodzilo.

 

PS

Jesli ktos bylby zainteresowany ta plyta i procem z mojego podpisu to zapraszam tutaj http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=76906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...