Skocz do zawartości
adamlog

CO JEST WAZNE W ZASILACZU...... ????

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małw pytanko dot. zasilacza. Otóż chyba musze zmienić swój (stadnardowy od towera - treacer) bo ma strasznie kiepskie trzymanie napięcia np. jak dzialam na Bartonie 2500+ to napiecie +5V ma uwaga..... 4.81-4.83 :evil:

W ogole jak podkrece powyzej niz barton 3200+ zaczynaja sie resetki. Dalej sie juz nie bawie bo boje sie o moj sprzecik 8)

Podam dane z zasilki - moze cos pomoze:

+3.3V -> 28A

+5V -> 30A

+12V -> 15A

-12V -> 0.8A

-5V ->0.3A

+5VSB -> 2A

 

Jakie natezenia powinien miec pożadny, mocny i dobry do podkrecania zasilacz w przystepnej cenie(tzn. do 230zł)

Prosze o pomoc :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małw pytanko dot. zasilacza. Otóż chyba musze zmienić swój (stadnardowy od towera - treacer) bo ma strasznie kiepskie trzymanie napięcia np. jak dzialam na Bartonie 2500+ to napiecie +5V ma uwaga..... 4.81-4.83  :evil:  

W ogole jak podkrece powyzej niz barton 3200+ zaczynaja sie resetki. Dalej sie juz nie bawie bo boje sie o moj sprzecik  8)  

Podam dane z zasilki - moze cos pomoze:

+3.3V -> 28A

+5V -> 30A

+12V -> 15A

-12V -> 0.8A

-5V ->0.3A

+5VSB -> 2A

 

Jakie natezenia powinien miec pożadny, mocny i dobry do podkrecania zasilacz w przystepnej cenie(tzn. do 230zł)

Prosze o pomoc  :?

kup to http://benchmark.pl/artykuly/testy/zasilac...com_350GTF.html 138zl kosztuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małw pytanko dot. zasilacza. Otóż chyba musze zmienić swój (stadnardowy od towera - treacer) bo ma strasznie kiepskie trzymanie napięcia np. jak dzialam na Bartonie 2500+ to napiecie +5V ma uwaga..... 4.81-4.83  :evil:  

W ogole jak podkrece powyzej niz barton 3200+ zaczynaja sie resetki. Dalej sie juz nie bawie bo boje sie o moj sprzecik  8)  

Podam dane z zasilki - moze cos pomoze:

+3.3V -> 28A

+5V -> 30A

+12V -> 15A

-12V -> 0.8A

-5V ->0.3A

+5VSB -> 2A

 

Jakie natezenia powinien miec pożadny, mocny i dobry do podkrecania zasilacz w przystepnej cenie(tzn. do 230zł)

Prosze o pomoc  :?

Modecom 350GTF to w rzeczywistości Fortron 300GTP - nie warto kupować jak masz więcej kasy. W tej cenie to tylko Chieftec 360DF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małw pytanko dot. zasilacza. Otóż chyba musze zmienić swój (stadnardowy od towera - treacer) bo ma strasznie kiepskie trzymanie napięcia np. jak dzialam na Bartonie 2500+ to napiecie +5V ma uwaga..... 4.81-4.83  :evil:  

W ogole jak podkrece powyzej niz barton 3200+ zaczynaja sie resetki. Dalej sie juz nie bawie bo boje sie o moj sprzecik  8)  

Podam dane z zasilki - moze cos pomoze:

+3.3V -> 28A

+5V -> 30A

+12V -> 15A

-12V -> 0.8A

-5V ->0.3A

+5VSB -> 2A

 

Jakie natezenia powinien miec pożadny, mocny i dobry do podkrecania zasilacz w przystepnej cenie(tzn. do 230zł)

Prosze o pomoc  :?

Modecom 350GTF to w rzeczywistości Fortron 300GTP - nie warto kupować jak masz więcej kasy. W tej cenie to tylko Chieftec 360DF

gdyby byl to fortron 300gtp pewnie by go tak nazwali;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Modecom 350GTF to w rzeczywistości Fortron 300GTP - nie warto kupować jak masz więcej kasy. W tej cenie to tylko Chieftec 360DF

gdyby byl to fortron 300gtp pewnie by go tak nazwali;)

Mój drogi - wystarczy poszukać na forum i się dowiesz.

 

Duża ilość producentów kupuje rzeczy od producentów i sprzedaje jako OEM pod swoją marką (Liton i TDK Cyclone/Traxdata to tylko przykłady). Dokładnie tak samo jest z tą 350 - to jedna z najmocniejszych 300W by FSP, a na naklejce Modecom nakleił 350W (metody rodem wzięte z Codegena ;) )

 

I ten Chieftec 360DF da mi gwarancje ze nie bedzie sie resetowac przy podkreceniu np. 2500+@2400mhz ?????????

Bo jak bede zwieszki to nie kupuje ;P

Gwarancji nikt i nic ci nie da.

bo zwiech mogą być spwodowane:

1. Wahaniami napięcia

2. Za małym VCore

3. Za małym VDimm

4. Za małym napięciem na chipsecie

5. Za dużym overclockingiem pamięci

6. za małymi timingami na pamięciach

7. za dużyp przetaktowaniem procesora

8. przegrzewaniem się elementów płyty głównej

...

...

...

i pewnie jeszcze setką innych powodów.

 

Jeśli chcesz mieć 100% gwarancji że sprzęt ci pójdzie na 2400MHz - kupisz sobie Bartona Mobile, NF2, Ramy DDR 500, chłodzenie by Prometeia, FSP 500 W itd itd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem - natezenia takie same jak moje. Wydam tylko kase a bede mial to samo

tracera porownojesz do fortrona widac ze laik jeszcze jestes :lol: :lol: :lol: tracer to najwieksze gowno wsrod zasilaczy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Modecom 350GTF to w rzeczywistości Fortron 300GTP - nie warto kupować jak masz więcej kasy. W tej cenie to tylko Chieftec 360DF

gdyby byl to fortron 300gtp pewnie by go tak nazwali;)

Mój drogi - wystarczy poszukać na forum i się dowiesz.

 

Duża ilość producentów kupuje rzeczy od producentów i sprzedaje jako OEM pod swoją marką (Liton i TDK Cyclone/Traxdata to tylko przykłady). Dokładnie tak samo jest z tą 350 - to jedna z najmocniejszych 300W by FSP, a na naklejce Modecom nakleił 350W (metody rodem wzięte z Codegena ;) )

 

tak uwazasz ze modecom nakleja naklejki to spoj sie na to i co lyso ci :wink: http://www.fsp-group.com.tw/english/02_pro...ctorname=ATX12V i producent mowi ze max udzw 329watt :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem - natezenia takie same jak moje. Wydam tylko kase a bede mial to samo

tracera porownojesz do fortrona widac ze laik jeszcze jestes :lol: :lol: :lol: tracer to najwieksze qpa wsrod zasilaczy :lol:
To ty jesteś lalik największa qupa to Codegen :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[To ty jesteś lalik największa qupa to Codegena  :lol:  :lol:  :lol:

laiku chyba miało być CODEGEN , pozatym sa jeszcze megabajty itp. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Modecom 350GTF to w rzeczywistości Fortron 300GTP - nie warto kupować jak masz więcej kasy. W tej cenie to tylko Chieftec 360DF

gdyby byl to fortron 300gtp pewnie by go tak nazwali;)

Mój drogi - wystarczy poszukać na forum i się dowiesz.

 

Duża ilość producentów kupuje rzeczy od producentów i sprzedaje jako OEM pod swoją marką (Liton i TDK Cyclone/Traxdata to tylko przykłady). Dokładnie tak samo jest z tą 350 - to jedna z najmocniejszych 300W by FSP, a na naklejce Modecom nakleił 350W (metody rodem wzięte z Codegena ;) )

 

tak uwazasz ze modecom nakleja naklejki to spoj sie na to i co lyso ci :wink: http://www.fsp-group.com.tw/english/02_pro...ctorname=ATX12V i producent mowi ze max udzw 329watt :lol:
Podlicz jeszcze 5V podtrzymania i napiecia ujemne a ci wyjdzie 350W. :P

Jak bys zsumowal moce na poszczegolnych napieciach to wyszlo by ci ze zasilacz zamiast 350W ma az 500W. :P

 

Jezeli nie wierzysz to kup tego modecoma i rozkrec go. Zobaczysz ze na laminacie biedzie widniec napis FSP. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Modecom 350GTF to w rzeczywistości Fortron 300GTP - nie warto kupować jak masz więcej kasy. W tej cenie to tylko Chieftec 360DF

gdyby byl to fortron 300gtp pewnie by go tak nazwali;)

Mój drogi - wystarczy poszukać na forum i się dowiesz.

 

Duża ilość producentów kupuje rzeczy od producentów i sprzedaje jako OEM pod swoją marką (Liton i TDK Cyclone/Traxdata to tylko przykłady). Dokładnie tak samo jest z tą 350 - to jedna z najmocniejszych 300W by FSP, a na naklejce Modecom nakleił 350W (metody rodem wzięte z Codegena ;) )

 

tak uwazasz ze modecom nakleja naklejki to spoj sie na to i co lyso ci :wink: http://www.fsp-group.com.tw/english/02_pro...ctorname=ATX12V i producent mowi ze max udzw 329watt :lol:
Podlicz jeszcze 5V podtrzymania i napiecia ujemne a ci wyjdzie 350W. :P

Jak bys zsumowal moce na poszczegolnych napieciach to wyszlo by ci ze zasilacz zamiast 350W ma az 500W. :P

 

Jezeli nie wierzysz to kup tego modecoma i rozkrec go. Zobaczysz ze na laminacie biedzie widniec napis FSP. :twisted:

nie rozumiem przecierz kazdy wie ze ten modecom to fortron??? o co ci chodzi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak uwazasz ze modecom nakleja naklejki to spoj sie na to i co lyso ci  :wink: http://www.fsp-group.com.tw/english/02_pro...ctorname=ATX12V i producent mowi ze max udzw 329watt :lol:

Lolem sam jesteś kolego - zanim coś napiszesz to sprawdź do końca:

http://www.fsp-group.com.tw/english/02_pro...ctorname=ATX12V

 

łyso ci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić ten zasilacz warto - szkoda, aby spalił sprzęt. Czy gorszy Tracer, czy Codegen, czy Megabajt - jakie to ma znaczenie, wszystkie są kiepskie/ryzykowne/dla ludzi z mocnymi nerwami i szukającymi wrażeń.

 

W cenie do 230zł jest do wyboru kilka dobrych zasilaczy:

Chieftec 360-302DF (a pfc) ~ 240zł

ModeCom CWT-350BDP (a pfc) ~ 230zł

Chieftec 360-202 (p pfc) ~ 190zł

Chieftec ATX-1136H (p pfc) ~ 190zł

Chieftec GPS-350BB-101L (p pfc) ~ 190zł

ModeCom 350GTF (p pfc) ~ 140zł

Hiper-pc 350W (p pfc) ~ 130zł.

 

Fortron 300W - dobre zasilacze, ale nowych, w sklepie i z 2-3 letnią gwarancją to ja nigdzie nie widziałem.

Fortron ma zasilacz 350W GTF : http://www.fsp-group.com.tw/english/02_pro...ctorname=ATX12V

:lol: .

No i 300W GTP:

http://www.fsp-group.com.tw/english/02_pro...ctorname=ATX12V

:lol:

Może to jednak fsp robi ludzi w jajo dając na ten sam zasilacz dwie różne naklejki?? A ModeCom nic nikomu nie dodaje naklejką. Biorą oem 350W GTF i tak oznaczane sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak uwazasz ze modecom nakleja naklejki to spoj sie na to i co lyso ci  :wink: http://www.fsp-group.com.tw/english/02_pro...ctorname=ATX12V i producent mowi ze max udzw 329watt :lol:

Lolem sam jesteś kolego - zanim coś napiszesz to sprawdź do końca:

http://www.fsp-group.com.tw/english/02_pro...ctorname=ATX12V

 

łyso ci ?

po pierwsze nie powiedzialem ze jeste lolem po2 sam mowiles ze modecom ten to tak naprawde 300gtp a modecom nakleja swoje naklejki jak widac sie myliles fortron normalnie produkuje model350gtf wiec sie myliles pozdrawiam :wink:

i to nie chodzi o ten zasilacz tylko o ten;)http://www.fsp-group.com.tw/english/02_products/01_pc_power_supply.asp?modelid=77&modelname=FSP300-60GTP&factorname=ATX12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak modecom jest dobry a nawet bardzo dobry Moj np trzyma napiecia dobrze poszczajac proca na 2350MHz mam takie nap

12V - 12,03

5V - 4,96

3,33V - 3.30

to jest dobry wynik jak za te pieniadze i napewno jest cichutki no chyba ze czasmi wrzuci 2 bieg to go mozna uslyszec ale to tylko w trakcie gier jest cichszy niz chif.

Ale jak masz 230zl i chcesz je konicznie wydac to bierz chif. ale nie lepiej modecoma i ta stowke zainwestowac w co innego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak modecom jest dobry a nawet bardzo dobry  Moj np trzyma napiecia dobrze poszczajac proca na 2350MHz mam takie nap  

12V - 12,03

5V - 4,96

3,33V - 3.30

Nie no widzac te wyniki i cene sprzetu chyba tez zakupie ta zasilke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak modecom jest dobry a nawet bardzo dobry  Moj np trzyma napiecia dobrze poszczajac proca na 2350MHz mam takie nap  

12V - 12,03

5V - 4,96

3,33V - 3.30

:wink:

a czym mierzyłes te napiecia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie mowi ze modecom by FSP jest zły - ale ktos zajrzał do srodka i zauwazył ze jest to zasilacz identyczny jak GTP300W :D stefan rozkrecaj swoja zasilke i publikuj zdjecia to sie uwiarygodnisz :D - ja opublikuje zdjecia GTP :D - jezeli okaza sie identyczne to ci ego sie obnizy - a klienci beda zadowoleni bo za 50 zl dostaja 2 lata gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecia mialem mierzone i przez plyte i miernikiem roznicy nie ma :!:

Napewno jest duzo lepiej trzyma nap. od chif. hpc-360-202 i jest znacznie cichszy :!: Ale trzeba sie liczyc z tym ze mozna trafic slabsza wersje lub lepsza ale tak jest z wszystkimi zasilaczami :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie mowi ze modecom by FSP jest zły - ale ktos zajrzał do srodka i zauwazył ze jest to zasilacz identyczny jak GTP300W :D stefan rozkrecaj swoja zasilke  i publikuj zdjecia to sie uwiarygodnisz :D - ja opublikuje zdjecia GTP :D - jezeli okaza sie identyczne to ci ego sie obnizy - a klienci beda zadowoleni bo za 50 zl dostaja 2 lata gwarancji...

http://benchmark.pl/artykuly/testy/zasilac...com_350GTF.html tu sa zdjecia :wink: ale w srodku kazdy jest podobny bdo siebie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie... spokoj ;)

 

nie wiem, ja sie moge mylic, ale moim zdaniem im nizsze natezenie tym lepiej, mniej sie wszystko grzeje, w koncu ilosc wydzielanego ciepla w pradzie stalym jest rowna pracy, wiec Q=W=UIt , im I mniejsze, tym mniejsze cieplo wydalane. Oczywiscie, wtedy musza odpowiednio byc zastosowane inne przewody, zeby zgodnie z wzorem U=RI byly takie same napiecia.

 

To tyle co chcialem nadmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wage swojego zasilacza i tego, ktory masz zamiar kupic. Ciezszy zasilacz bedzie lepszy.

Nie wiem czy twoja plyta ma dodatkowe gniazdo na doprowadzenie napiecia 12V. Mozesz miec tez zabrudzone styki i wieksze spadki napiecia na kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stefaaaan - zrób zdjecia głównym kondensatorom, mostkowi graetza diodom schottkiego i transformatorowi!!! od tych elementow zalezy MOC

Od kondensatorow - LOL :lol: :lol:

Tez jest to wazne ale jeden o mocy 350W zasilacz ma pojemnosc 2x330uF a drugi 2x400uF i powiedz mi ktory jest MOCniejszy. ;)

Mostek to se mozesz o kant [gluteus maximus] rozbic bo wsadze sobie taki ktory ma 80A i co moc mi sie zwiekszy??

 

Moc zalezy od wielkosci transformatora a co za tym idzie i tranzystorow oraz czestotliwosci kluczowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahhah wsadz sobie mostek co ma 1 A i kondensatory 3,3uF :lol: - to jest łańcuch i maxobciazenie zalezy od najsłabszego ogniwa, dasz WIELKI TRANSFORMATOR a diode na wyjsciu na 5A i jak myslisz.... zadziała??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie kupiłem po okazyjnej cenie tego hipera st350 fs

zasiłka ciężka, ładnie wykonana, dłuugie kable, złocone wtyczki i grill :),

napięć wam nie podam bo mi płyta źle pokazuje (ale w testach w necie wypadł zaskakująco dobrze), i było by wszystko ok, tylko mi zaczoł huczeć ostatnio. Nie wiem, czy go rozłożyć i cichszy wentyl wstawić, czy go oddać do sklepu (dałem za niego 90 zł, przyszedł z hurtowni razem z codegenami i wcisnołem gościowi ze to taki kodegen tylko 350W i boxowy). Doradzcie co robić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fit ty wezkitu gadasz od zeczy te diody maja tylko wytrzymac prad plynacy z transformatora a czy one beda 20A czy 100A :lol: To juz nie zmienia zeczy oczywiscie condensatory maja duzy wplyw bo sa filtrami zaklocen :!:

aha WRX ciezar czym wiekszy tym lepszy to ktory bedzie lepszy chif. wazacy 4,53kg czy modecom wazacy 4,54kg jasne ze super kicz nic nie wazy a te lepsze sa ciezsze ale nam chodzi ktory z tych ciezszych jest lepszy a waga tego nie sprawdzimy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...