Skocz do zawartości
jam

Stary athlon na slot-A a mocowanie bloku wodnego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam komputer z athlonem 750MHz na slot-a

idealnie nadaje sie na serwer, ale jest glosny co przeszkadza w zostawianiu go na noc w tym samym pokoju w ktorym sie spi.

Wyciszylbym go woda. I tu pytanie:

 

Czy ktorys z producentow blokow wodnych posiada mocowanie do tego typu procesorow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ma byc tylko cisza. Tyle tylko ze jesli bede mial WC to bede mogl tez wymienic glosny zalilacz na WC (chyba ze sa jakies nieslyszalne albo prawie nieslyszalne AC - jesli tak to prosze o namiary)

Druga sprawa jest taka ze ten athlon sie strasznie grzeje.

Przy chodzeniu radiatorem z dwoma wiadrakami jego srednia temperatura to okolo 62-67 stopni (po wylaczeniu jednego wiatraka podchodzi pod 75). Wiec WC wydaje mi sie dobrym pomyslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

62-67 stopni ? musisz miec albo zle zamontowany radiator, zle polozona paste (jesli wogole :P) albo wyjatkowy model proca :D

mialem podobnego athlona i nie grzal mi sie az tak (moze temp. ci przeklamuje ?)

 

spider2000 ma racje - zamiast pakowac WC do serwera kup jakis duzy radiator, wentyl 80/92/120(?), pusc go na 5V-7V i bedziesz mial cisze.

zasilacza tez nie polecam przerabiac na chlodzenie WC bo sa tam elementy ktore sie gzreja a nie schlodzisz ich woda. dasz wentyl tez na 5-7V i bedziesz mial cisze. albo wytnij dziure pod zasilczaem i tam umiesc wentylator, zamiast wyciagajacego bedziesz mial dmuchajacy - wydajniejszy i tez cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jesli smiga na tych 70'C ,a jest stabilny to niema sie co martwic :D

 

moj P3 450 chodzi tylko na skromnym radiatorku i podczas SETI nagrzewa sie do 75'C (malutka buda,bez jakiegokolwiek wentyla :arrow: Fujitsu ErgoPro e267 )Jesli procek nie jest krecony to jest w stanie utrzymywac stabilnosc przy takich temperaturach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zasilacze HuntKey z cichej serii... Ja mam takowy z wentylatorem od spodu 120 mm chyba... Jest praktycznie niesłyszalny... Ciesze sie że go kupiłem wcześniej miałem 3 inne ATX (noname) i próbowałem je wyciszyć... Bez skutku- dla mnie i tak było zawsze za głośno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa co do bloku.

Ja mam zamocowany radiator Spire na celeronie slotowym... Najpierw 2 druty żeby uchwyty zrobić a później prezerwatywą bo niczego innego pod ręką nie miałem. Unimilek trzyma jak trza!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...