Skocz do zawartości
juni

tną mi się gierki chociaż nie powinny, problem karty graf. ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam taki oto komputer:

 

procesor: Intel Celeron 4A, 2433 MHz (^ x 406)

Płyta głowna: Jetway P4MFA/P4MFM/P4XFA/P4XFB(U)/P4XFM

Mikroukład płyty głównej: VIA VT8753/A/E Apollo P4X266/A/E

Pamięć fizyczna: 256 MB (PC2100 DDR SDRAM)

Typ Biosu: Award (01/18/03)

System: Windows XP

Karta wideo: nVIDIA GeForce FX 5200 (128MB)

Karta dźwiękowa: VIA AC'97

 

 

I mam pewien problem.

Gram sobie w takie gry jak Mafia, Vice City, Medal of Honor, Max Payne 2, ustawiam na najgorsza jakos obrazu i mi sie momentami tną...

Tak ze na przyklad jade w mafii samochodem i niby jest plynnie ale co zalozmy 10 sec na sekunde sie zacina i tak caly czas, tak samo vice city.

Moi koledzy maja nawet celerony 2.0 i karty GeForce 4 64MB, ale u nich wszystko chodzi bez zarzutu nawet na wysokiej jakosci grafiki.

Co moze byc u mnie nie tak? ......

Mam zainstalowanego najnowszego Detonatora jakby co, na starszych jest tak samo.

Co poradzicie? moze cos w ustawieniach karty graficznej?

Kto wie OCB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz juni - tu jest taka kwestia, ze ci Twoi koledzy maja karty o wiele wydajniejsze od Ciebie. Bez urazy, ale fx5200 to wg mnie jeden z najwiekszych bubli wszechczasow :( Osobiscie wolalbym nawet mocnego geforca2 niz tego fx... Pozatym to nie masz karty dzwiekowej tylko jakis oblesny softwareowy kodek. Podsumowujac 2 ostatnie pozycje na Twojej liscie sprzetu to totalna porazka i to tu doszukiwalbym sie winowajcy(ow) rwania w grach. Aczkolwiek fakt faktem, iz w dzisiejszych czasach 512RAMu to powoli, powoli - minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest 128 Bitowy FX to wina w tych pozycjach na bank nie keży po jego stronie. Może to byc ta dźwiekowka, wyłącz ją w BIOS'ie no albo Celereon choć hemm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mialem problem z ta dzwiekowka.

Jak kupilem kompa to przy wylaczaniu gier restartowal sie komputer.

Sciagnalem najnowsze sterowniki do karty dzwiekowej i bylo ok.

W jaki sposob wylaczyc karte dzwiekowa w Biosie?

Bo szukalem takiej opcji ale nie znalazlem.

Jak ja wylacze to wtedy moge sobie dokupic zwykla karte dziwekowa?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mialem problem z ta dzwiekowka.

Jak kupilem kompa to przy wylaczaniu gier restartowal sie komputer.

Sciagnalem najnowsze sterowniki do karty dzwiekowej i bylo ok.

W jaki sposob wylaczyc karte dzwiekowa w Biosie?

Bo szukalem takiej opcji ale nie znalazlem.

Jak ja wylacze to wtedy moge sobie dokupic zwykla karte dziwekowa?

 

pozdro

Szukaj opcji, ktora w nazwie bedzie miala cos z Audio i z domyslnego Enabled zmien na Disabled i zapisz zmiany. Jesli wylaczysz dzwiekowke w biosie bedziesz mogl zamontowac dowolna inna w PCI. Sam mam wylaczony uklad dzwiekowy w biosie, a uzywam Sound Blastera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge znalezc zupelnie zadnej opcji zwiazanej z karta dzwiekowa co wiecej probowalem rozne rzeczy wylaczac ale nic nie odpowiada mojej karcie.

Dzisiaj kumpel wzial mafie odemnie ma najlesza jakos ustawiona i w ogole mu sie nie tnie..... a ma celerona 2 256RAMU i GeForce4...... zabije sie!

co zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge znalezc zupelnie zadnej opcji zwiazanej z karta dzwiekowa co wiecej probowalem rozne rzeczy wylaczac ale nic nie odpowiada mojej karcie.

Dzisiaj kumpel wzial mafie odemnie ma najlesza jakos ustawiona i w ogole mu sie nie tnie..... a ma celerona 2 256RAMU i GeForce4...... zabije sie!

co zrobic?

jak on ma gf4 ti a ty fx5200 64bit .. to sie nie dziw ze mu biega a tobie nie .. imo tez wina dzwięku miałem podobne kretki na starej msi po wlaczeniu dzwieku wszyskto cieło ... po wyłączeniu jak ręką odjoł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem na ma GeForce 4 64 MB a ja mam FX 5200 128MB, mam karte graficzna drozsza i lepsza o klase, to czemu jest gorszA???

To jak wylaczyc ten pieprzony dzwiek.... :( help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem na ma GeForce 4 64 MB a ja mam FX 5200 128MB, mam karte graficzna drozsza i lepsza o klase, to czemu jest gorszA???

ehhh - no niestety GeForce4 jest szybszy i o klase lepszy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...