Skocz do zawartości
hot-dog

brakuje nagłówków netdb.h, netinet/in.h, /sys/socket.h...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam do skompilowania programik który potrzebuje takich plków nagłówkowych:

#include <stdio.h>

#include <string.h>

#include <stdlib.h>

#include <errno.h>

#include <string.h>

#include <netdb.h>

#include <sys/types.h>

#include <netinet/in.h>

#include <sys/socket.h>

#include <sys/wait.h>

#include <unistd.h>

#include <fcntl.h>

nie mam napewno:

netdb.h

netinet/in.h

/sys/socket.h

/sys/wait.h

unistd.h

i tutaj prosba, zeby ktos mi powiedzial, albo wskazal gdzie moge je znalesc. Gdzies przeczytalem ze netdb.h mozna zastapic przez winsock2.h, ale nie wiem jak z reszta. Mam 2 kompilatory MS Visual Studio C++ 6.0 Pro i darmowy konsolowy ze strony microsoftu: Microsoft Visual C++ Toolkit 2003. Teorytycznie to czego szukam jest jednym z projektów na tej stronie, a konkrtenie jest to napisnane tutaj, z tym ze ich ftp'y siadly, jest tylko jeden mirror aktywny: ftp://sunsite.unc.edu. Na tym mirrorze albo tego nie ma albo ja jestem slepy. To chyba ma byc plik wsa_dev.zip (przynajmniej tak sie nazywa na stronie), a kazdy mirror z którego próbowalem go sciagnac nie działa. Bardzo prosze o pomoc.

 

==========================Edit======================

 

znalazłem plik wsa_dev.zpi ale tam nie ma tych plików. Jeszcze raz prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy tak sobie sciagnac plikow .h i "wgrac" to poprostu sie nie da, nie zlinkuje Ci i tak potem. Pliki te to pliki do funkcji systemowych, musisz wykapowac jakie funkcje obsluguja i znalezc takie same na winde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uh, i w windzie sa sciezki do bibliotek w postaci /sys/costam.h? Jestem zaskoczony i sie zamykam bo myslalem ze to na unixa jest... :? Pod winde nigdy systemu nie programowalem wiec lepiej sie nie wypowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad wytrzasnales taki program ??

Jesli to zostalo stworzone pod winde to moze to jest kod pod Borlandowskie srodowiska developerskie ?? (bo jakosc pod VS .NET 2003 nie mam polowy z tych bibliotek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje niesprawne oko jest to perfidnie do line, wszystkie biblioteki sie zgadzaja.

[OT] Ojć, a co Ci się stało? :P Zawsze można używać drugiego, może coś więcej zauważy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...