Skocz do zawartości
dj_tcj

Sapphire RADEON 9600 PRO ATLANTIS - O co w tym chodzi?

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zakupilem karte Sapphire RADEON 9600 PRO ATLANTIS 256 RAM. W cenniku sklepu opisywali ze pamiec karty jest taktowana na 600 MHZ. Jednak we wszystkich Tweakerach jedynie poprawnie GPU odczytuje (400 MHZ) a pamiec podaje 250 MHZ. W serwisie powiedzieli mi ze wartosc ta mnozy sie ray 2. O co w tym wszystkim chodzi? Czy kupilem w miare dobra karte czy zostalem oszukany?

 

PS. JAk najwyzej mozna podkrecic ta karte przy standardowym jej chlodzeniu, i jak stwierdzic czy nic jej przy takim zabiegu po dluzszym czasie nie bedzie? Narazie Ustawilem GPU na 525 MHZ a ram na 360 MHZ, przeszla pare razy wszystkie testy w 3dmarku 2001 bez zaciecia, ale nie wiem czy na dluzej taki stan rzeczy na dobre jej wyjdzie.

 

Ps2. Na sterownikach Omegi przy przetaktowanych wartosciach zegarow w 3dMarku mialem 10300 punktow na konfiguracji AMD XP 2100 + 256 DDR 333 plycie ECS K7VTA3 i zasilaczu Codegena 300 ;). To duzo czy malo, a moze tak powinno byc? Jezeli malo to co powinienem dokupic/ wymienic by ta karta rozwinela skrzydla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

owszem mnoży się razy 2x, ale jeśli podaje ci 250 MHz x 2 = 500 MHz, więc gdzie jest reszta (100 MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps2. Na sterownikach Omegi przy przetaktowanych wartosciach zegarow w 3dMarku mialem 10300 punktow na konfiguracji AMD XP 2100 + 256 DDR 333  plycie ECS K7VTA3 i zasilaczu Codegena 300 ;). To duzo czy malo, a moze tak powinno byc? Jezeli malo to co powinienem dokupic/ wymienic by ta karta rozwinela skrzydla?

Jak na 3DMark 2001 to taki w normie zwłasza ze masz XP2100+.Odpal 3Dmarka 2003 jesli stuknie ci około 3500-3800pkt to wynik jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. JAk najwyzej mozna podkrecic ta karte przy standardowym jej chlodzeniu, i jak stwierdzic czy nic jej przy takim zabiegu po dluzszym czasie nie bedzie? Narazie Ustawilem GPU na 525 MHZ a ram na 360 MHZ, przeszla pare razy wszystkie testy w 3dmarku 2001 bez zaciecia, ale nie wiem czy na dluzej taki stan rzeczy na dobre jej wyjdzie.

 

Ps2. Na sterownikach Omegi przy przetaktowanych wartosciach zegarow w 3dMarku mialem 10300 punktow na konfiguracji AMD XP 2100 + 256 DDR 333  plycie ECS K7VTA3 i zasilaczu Codegena 300 ;). To duzo czy malo, a moze tak powinno byc? Jezeli malo to co powinienem dokupic/ wymienic by ta karta rozwinela skrzydla?

Przy takich ustawieniach 525/720

Powinieneś mieć lepsze wyniki w 3D Marku 2001

Pamietam jak składałem kompa koledze i robiłem mu testy to na konfiguracji XP2500 FSB166 + 512MB + R9600pro nie krecona (400/600)

było troszke ponad 1100 punktów.

 

 

Jak na 3DMark 2001 to  taki w normie zwłasza ze masz XP2100+.Odpal 3Dmarka 2003 jesli stuknie ci około 3500-3800pkt to wynik jak najbardziej ok.

A nawet ponad 4000 punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupilem karte Sapphire RADEON 9600 PRO ATLANTIS 256 RAM. W cenniku sklepu opisywali ze pamiec karty jest taktowana na 600 MHZ. Jednak we wszystkich Tweakerach jedynie poprawnie GPU odczytuje (400 MHZ) a pamiec podaje 250 MHZ. W serwisie powiedzieli mi ze wartosc ta mnozy sie ray 2. O co w tym wszystkim chodzi? Czy kupilem w miare dobra karte czy zostalem oszukany?

Kupiłeś dobrą kartę ale zostałeś oszukany... możesz domagać się zwrotu pieniędzy - towar niezgodny z opisem ale chyba szkoda fatygi, karta i tak jest dobra.

Niższe taktowanie pamięci związane jest z jej większą ilością, to już takie powszechne zjawisko, nie zawsze uzasadnione możliwościami sprzętu, stąd nie masz problemów po podkręceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troche to malo ja z tego co pamietam miałem 9580 na FX 5200 Ultimate fakt że miałem w tedy proca na 2,28 GHz ale fakt faktem że przy tym GPU procek niewiele pomaga gyż nominalnie miałem właśnie coś koło 8200-8300 na niekręconym procu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te ponad 10000 pnktow w 3dmarku mam dopiero po przetaktowaniu zegarow  GPU na ponad 525 MHZ i RAM 350 MHZ Czy to normalne ? W normalnych ustawieniach mam kolo 8600 punktow

Ja mam 8515 takim radku ale zwyklym a nie PRO , wiec ktosik moze sie walnal i wlozyl zwykla wersje (malo prawdopodobne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...