Skocz do zawartości
mosciak

hmmm... nowa jakosc - czyli co kupic za 6k

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam okazje dofinansowac kompa. pomijam sensownosc wydania takiej kasy na spzret ale mam ja i tylko na to moge ja wydac ;)

mam wiec maly dylemat bo jak spobie polecze to co naprawde chce to mam ok 9,5k :D a tak w okolisy 5-6K jakos sie nie wyrabiam. szczegolnie ze sprzet ma mi doc naprawde nowa jakosc :D

 

teraz powiem co mam obecnie:

AXP 1,7+ THb

60GBmaxtor SATA

40 GB ibm Pata

256 ram kingston

nf7-s 2.0

asus 9800 deluxe (gf3ti200)

 

slowem sprzet w miare przyzwoity tymbardziej ze proc idzie do 2080MHz na coolerku 2.8k RPM

 

zalozenie jest takie ze ten sprzet (lub jego modyfikacje) zabiera moja panna jako maszyne do pisania ;D wiec za wiele z niego nie sprzedam ale powiedzmy ze drzemie w nim jakies 500-600 zl zapasow gotowkowych

 

co wybrac na nowy komp? myslalem juz o amd 64 ale to jakos mi nie lezy. jakos nie pzrekonuje mnie taka nowinka, dual athlon - to byloby juz cos ale plyta glowna raczej stara do tego ;(. pod zwyklego athlona nic lepszego niz mam w zasadzie nie kupie wiec troszke lipa.

pozostaje intel i jakas dobra plyta i prescot 2.8. ta zmiane pewnie bym poczol ;)

 

jestem wiec w kropce ;)

 

co do innych kawalkow to planuje 2x256DDR ale bez zadnych ekstrawagancji (wlasnie sobie uswiadomilem ze prawie nie gram :D)

grafika to juz dobra i ze sporym zapasem - ma starczyc na kilka lat i sporadyczne granie w Forgotten Battles) planowalem cos kolo radka 9800 ) xt juz sie chyba nie zmiesci w kasie, lub jakis GF naprawde porzadne - ale tu juz nie mam orientacji co warto brac...

 

dysk jakies 2x80sata - w mire dobre (wiecej nie potrzebuje - mieszcze sie w sumie na 40 GB) lol mam nawet 28GB wolne :D:D

 

jakas obudowa - najchetniej big tower jakis dobrze pomyslany. niekoniecznie jakis drogi i z wielka zasilka - raczej cos uszytego pod potrzebe takiego zestawu i funkcjonalne.

 

monitor. no stanowczo crt 19" - pojdzie do kobity bo ja mam juz ibm21 i nie planuje zmieniac. a moze ktos mnie ptrzekona do lcd?

 

puscie wiec prosze wodze fantazji i pomozcie troszeczke ;)

 

zaznaczam jednak ze to nie mam byc zbieranina mozliwie duzej ilosci extrawaganckich podzespolow tylko w miare rozsadny zestaw...

cena max 6k za calosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup se komodore c-64 , i to 3dfx voodo  z 4 procesorami chyba za 1000 usd na ebayu sa

to se kup...

po co ironizujesz? pytanie bylo raczej jasne, jak nie chcesz pomoc to sie nie odzywaj.

 

bardziej mnie interesuje tak naprawde co dobrago da sie upchnac w tej kasie niz dywagacje co w ogole dobrego jest na rynku.

a odraniczenie od gory przyda sie by lekko przyciac fantazjowanie. jakbym sam za to placil to bym sie nie pytal ale poniewaz ten zakup mnie nie boli wiec ...

 

i nie zamierzam wywolywac jakies wojenki serio pytam - wypadlem z rynkowych obserwacji dawno temu i nie wiem co jest dobre a co nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...