Skocz do zawartości
dogzz

monitor 19 cali CRT pod moje wymagania :)

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam teraz okazje kupić sobie monitor . Chciałem kupić panel LCD ale się rozmyśliłem ,bo mnie nie stać :) ,a zależy mi na rozmiarze ekranu . Mam pieniądze na 19 calowy monitor CRT czyli 1400 zł . Jakoś nie widzę żadnych testów w gazetkach bo już wszyscy o LCD gadają i mam problem ,bo jest kilka monitorków kilku znanych firm SMASUNG , LG i PHILIPS ,no może jeszcze SONY i wszystkie one mają podobne parametry . Nie wiem który byłby odpowiedni do moich wymagań ,bo potrzebuje monitora po pierwsze z możliwością nastawienia dużej rozdzielczości ,a po drugie z bardzo dobrą jasnoscią ,bo chce też sobie na tym filmy oglądać .

 

Czy moglibyście mi powiedzieć czym muszę się kierować przy kupnie monitora pod te wymagana ??? Czy warto jest dopłacić dwie stówy i kupić CRT z "szerszym" pasmem przenoszenia ???

 

Czym się różnią kineskopy Dyna Flat (SAMSUNG) od Real Flat (PHILIPS) jakie są jeszcze typy kineskopów i jak one mają się do wyświetlania obrazu ???

 

Czy najdroższy chyba w tej chwili (sprawdziłem to - chyba jednak nie :) ) na rynku PHILIPS 109P40 to najlepszy monitor w tej klasie ??? Jest najdroższy ale wszyscy wiemy że często cena nie idzie w parze z jakością .

 

Znacie jakieś profesjonalnie napisane testy monitorów CRT z ostatnich kilku miesięcy ??? Jeżeli tak to w jakim czasopiśmie i który numer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam dylemat co ty ...

postanowiłem kupić jakąkolwiek 19" z BNC/dSUB, jednak żaden z dystrybutorów nie był wstanie powiedzieć czy jest wyposazony w takowy

 

wahałem sie miedzy 957MB a 959NF (ten podobno miał podwójne wyjścia) ... kupiłem jednak ten tańszy o 300,- i nie żałuje ma zadowalające wyświetlanie a co najważniejsze dla mnie (dystrybutor nic na ten temat nie wiedział) BNC/dSUB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto jest dopłacić dwie stówy i kupić CRT z "szerszym" pasmem przenoszenia ???

Warto, od tego zalezy ostrosc w wyzszych rozdzielczosciach (w 1280x1024 tez zapewne ma wplyw). Zwroc uwage na odswiezanie przy zalecanej rozdzielczosci, (tj. 1280x1024) musi byc conajmniej 100Hz (najlepiej sie przy takim odswiezaniu pracuje)!! Odrzuc na starcie neca991sb - w 1280x1024 tylko 85Hz, a u niektorych przy tej rozdzielczosci ma rozmyte rogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Lg Flatron 900p przy 1600-1200 - 85hz !! przy 1074-786- 130hz ,

przy 1280-1024 -100hz . Aj jestem posiadacze mLF 915 FT+ przy 118x-8xx ma 100hz i przy takiej pracuje przy 1280-960 tez 100hz ale przu 1280-1024 jest 85 moim zdaniem Flatrony nie jakiez Z S czy cos tam tylko 900b(1100zł) i 900p(1250zł) to bdb montiory a jesli chcesz bdb odsiweuzanie to 900p no czhyba ze pracujesz przy 11xx-8xx to 900b juz 100hz ma .

 

ja tez mam ten problem bo zmieniam monitor ze swojego jestem bardzo zadowolony ake gwara sie konczy i mam dobrego kupca NEC odradzam co do samsunga to słyszałem bdb opinie ale od jest na diamotronie i ma 2 paski na grubosc 1piksela przez monitor ok 5 cm od kazdej stony co mnie denerwuje i to bardzo daltego chyba biore LG i sa naprawde super płaskei nie ja NEC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią kineskopy Dyna Flat (SAMSUNG) od Real Flat (PHILIPS) jakie są jeszcze typy kineskopów i jak one mają się do wyświetlania obrazu ???

Różnią się tym że Dyna Flat to kieskop wypukły, oblany jedynie płaskim szkłem, natomiast Philips ma kineskop "prawdziwie płaski". Nie zmienia to faktu że dyna flat mimo iż jest wypukły ma lepszą jakość niż philipsowski (jak dla mnie). A to że nie jest płaski jest nie odczuwalne, nie słuchaj tych co piszą że jak coś ma "nie płaski kineskop" to ma kłopoty z geometrią, bo na moim SyncMasterze 957DF geometria jest idealnie dostosowana do ram monitora, nie ma "zawiniętych rogów"

 

PS. W sumie o tym że mój monitor nie jest płaski dowiedziałem się jakieś 2 tygodnie po zakupie, poprostu jest to nie zauważalne. Aczkolwiek jeżeli masz kase, możesz się pokusić o 957NF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nec ci polecam fajne kolory,jakosc obrazu ( no przynajmniej ten ktorego mam ) i wogole tylko przed podbiciem gwaracncji sprawdz ostrość i geometrie jak coś będzie nie tak to ci wymienią na nowy. Jak wszystko bedzie ok to będziesz w 100 % zadowolony.

 

Mam małe pytanie do osób co sie wczesniej wypowiadały czy wy widzicie jakąś różnice pomiędzy 100 Hza 85 ? bo jak ja na swoim wlanczam 100 Hz to za zadnego bata nie widzie roznicy wiec po co kupowac moitor ktory ma 100 Hz w jakiejs tam nie wiadomo jakiej rozd. jak i tak tego nie widac. A i jescze jedno przy 100 Hz to cos mi sie wydaje ze monitorek sie bardziej grzeje co skraca jego zywotność (nie mowiąc juz o rozd 1600x1200 85 Hz ).

 

Odnośnie plaskiego ekranu to fakt LG produkuje naprawde plaskie monitory ( reszta koryguje nadlewaniem szkła ) , nawet nec na swojej stronce to potwierdza. I moje kolejne pytanie czy widac roznice pod względem plaskiego ekranu pomiedzy dajmy na to samsungiem-lg-nec-itd odpowiem nie wiec nie piszcie głupot ze ten ma plaski a ten nie płaski, bo po prostu tego nie widac.

 

Wiec przy wyborze monitora dawajcie jakies rosadne argumenty a nie ze ten jest bardzie plaski od tego a ten mniej, atamten to ma rozdzielczosc 1600x1200 i 85 Hz ( no ale nikt nie powie jakiej jakosci jest obraz ). Wiec podawał bym raczej takie argumenty jak ostrosc,odwzorowanie kolorow,geometria,jakosc obrazu,osd,mnogosc funkcji ustawien kolorow,ustawienia korekcji obrazu (choc tego nie powinnismy uzywac jak jest monitorek dobry ) pobor mocy ( choc penwie wszystkie maja podobny )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostrość i odwzorowanie kolorów mam super na philipsie, z tych co oglądałem jest najlepszy i dlatego kupiłem. z geometrią też problemów brak, OSD czytelne i łatwe ale można dużo rzeczy poustawiać, dla mnie wypas.

ewentualnie NEC, Samsung.

co do pasma przenoszenia to miro ma jakieś podwójne, zwykły monit ma np 100 a tamten ma napisane 200 i nic z tego nie wynika, marketing. LG tradycyjnie odradzę, może są tańsze ale te 50zł warto dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ,a jeszcze jedno ... po co są jakieś koncetratory USB ,albo te D BNC sRGB i takie tam inne ??? Co to sa wogóle za wyjścia ??? Czy warto np. kupić monitor troszkę droższy ale z tymi wyjściami ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncentrator to po to ze jak masz duzo uzadzen na usb to sobie je wpinasz do monitorka i nie musisz za kazdym razem z tylu kompa wpinac ( np. memory stick ).

 

D-bnc to troche inny kabelek sygnalowy daje najlepsza jaksoc obrazu, małe straty jakosci ale to w połączeniu z naprawde wysokiej jakosci kartą graficzną/monitorem w zasadzie to stosowane tylko w grafice/poligrafii.

 

sRGB .

A monitor can display many colors that a printer can’t produce. For example, when cyan, or RGB 0,255,255 is displayed on a monitor a very light bright color is produced. The cyan colorants used by printers are not this light. If they were, deep blues and greens could not be produced. Printers must “gamut map” the sRGB colors into the best printer color to produce the best prints they can.

>>> To znaczy ze nie zawsze to co wyswietlane było na monitorku moze zostac tak samo odwzorowane podczas druku. I sRGB rozwiązuje ten problem.

 

http://www.w3.org/Graphics/Color/sRGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na poczatek odpowiedz dla Shiz'a odnosnie odswiezania obrazu. To chyba rzeczywiscie zalezy od idywidualnego odczucia. Ja, jako osoba noszaca okulary widze roznice pomiedzy 85 i 100 Hz. Dla mnie np.: odswiezanie 75 (72) Hz w zasadzie dyskwalifikuje taki monitor (rozdzielczosc) do wielogodzinnej pracy.

Niestety Dogzz, za 1400 zl nie kupisz monitora, ktory bedzie mial zadawalajace parametry przy duzych rozdzielczosciach (powyzej 1280x1024). Mimo iz producenci pisza o odswiezaniu 85 Hz w 1600x1200 to w zasadzie nie jest mozliwe ustawienie zadawalajacej geometrii, a o dobrej jakosci obrazu moze mowic tylko szczesciarz w tej rozdzielczosci. Ja obecnie uzytkuje w pracy model LG FLATRON 995FT Plus (juz nie ma go w sprzedazy). W rozdzielczosci nominalnej, a wiec 1280x1024 nie da sie w zasadzie ustawic dobrej geometrii, a obraz jest lekko zamazany. Kolega obok ma monitor LG FLATRON 900P i ten moge Ci polecic (kosztuje ponizej 1400 zl). W domu uzytkuje monitor 17'' LG FLATRON 774 i niestety musze przyznac, ze 900P, ani 995FT Plus nie moga poszczycic sie taka ostroscia obrazu. W akcji widzialem tez modele NEC (oczywiscie z dolnego przedzialu cenowego). Niestety obraz w tych monitorach bardzo "pompuje". Ogladalem kilka identycznych modeli i efekt jest powtarzalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym odświeżaniem to jest fakt . Też noszę okulary i też widzę różnicę między 75 a 85 . Widać takie migotanie ekranu . Dlatego chciałbym kupić monitor jeżeli nie w takich dużych rozdzielczościach to niech przynajmniej w tym 1280x1024 wyświetla z odświeżaniem powyżej 100 . To chyba da się osiągnąć ? (przynajmniej tak wynika z wcześniejszych wypowiedzi )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze philips podał dla mojego monitora max 120Hz przy 1024x768 a za nic nie mogę takiego odświeżania ustawić.

ale jeśli nie ma 100Hz to nie warto nawet spoglądać na taki monitor, za niewielkie pieniądze można kupić miro, który parametrami i jakością nie odstaje od czołówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym odświeżaniem to jest fakt . Też noszę okulary i też widzę różnicę między 75 a 85 . Widać takie migotanie ekranu . Dlatego chciałbym kupić monitor jeżeli nie w takich dużych rozdzielczościach to niech przynajmniej w tym 1280x1024 wyświetla z odświeżaniem powyżej 100 . To chyba da się osiągnąć ? (przynajmniej tak wynika z wcześniejszych wypowiedzi )

Zgadza sie roznice pomiedzy 75 a 85 to ja tez widze a nie mam pingli ale pom 85 a 100 to nie widze. Ja pisalem o roznicy pomiedzy 85 a 100 wiec prosze nie odwracac kota ogonem i nie pisac mi o 75 bo nie o tym mowa to normalne ze widac pom 75 a 85 a juz napewno 60 ( takie odswiezanie jest nie do przyjecia tak jak i 75 ).

 

I prosze jakies rozsadne argumenty na to ze 100 lepsze od 85 .

 

Amd Rulezz co ci niby daje to 120 ? I dlaczego nie warto kupowac monitorka co nie w kazdej rozd pociagnie 100 Hz a np. tylko 85 ? Mozesz mi to rozsadnie wyjasnic bo nie wiem oso chodzi :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym odświeżaniem to jest fakt . Też noszę okulary i też widzę różnicę między 75 a 85 . Widać takie migotanie ekranu . Dlatego chciałbym kupić monitor jeżeli nie w takich dużych rozdzielczościach to niech przynajmniej w tym 1280x1024 wyświetla z odświeżaniem powyżej 100 . To chyba da się osiągnąć ? (przynajmniej tak wynika z wcześniejszych wypowiedzi )

Zgadza sie roznice pomiedzy 75 a 85 to ja tez widze a nie mam pingli ale pom 85 a 100 to nie widze. Ja pisalem o roznicy pomiedzy 85 a 100 wiec prosze nie odwracac kota ogonem i nie pisac mi o 75 bo nie o tym mowa to normalne ze widac pom 75 a 85 a juz napewno 60 ( takie odswiezanie jest nie do przyjecia tak jak i 75 ).

 

I prosze jakies rozsadne argumenty na to ze 100 lepsze od 85 .

 

Amd Rulezz co ci niby daje to 120 ? I dlaczego nie warto kupowac monitorka co nie w kazdej rozd pociagnie 100 Hz a np. tylko 85 ? Mozesz mi to rozsadnie wyjasnic bo nie wiem oso chodzi :?

nikt nie mowi ze 85 jest lepsze od 100, bo oczywiscie im wyzsze odswiezanie tym lepiej. niestety za dobre parametry trzeba slono placic - wiec nalezy rozwazyc mozliwosc kupna monitora ktory w rozsadnej rozdzielczosci wyciaga 100 a wyzej ma mniej, bo nie ma sensu placic za cos czego sie nawet nie wykorzysta (chyba ze jestes tym szczesliwcem z wawy co wczoraj wygral troszke $ ;) )

troche OT - co myslicie o uzywce G400? zastanawiam sie czy nie kupic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ten swoje dobra to wiec czemu kupowac monitorek co wyciska 100 Hz "bo oczywiscie im wyzsze odswiezanie tym lepiej" moze mi to jakos wytłumacz pokaz bo dalej nie widze róznicy pomiędzy 100 a 85 wiec dlaczego przepłacac gdzie spokojnie mozna sobie pracowac przy 85 Hz i miec w kieszeni kilka stow.

 

""wiec nalezy rozwazyc mozliwosc kupna monitora ktory w rozsadnej rozdzielczosci wyciaga 100 a wyzej ma mniej, bo nie ma sensu placic za cos czego sie nawet nie wykorzysta"" - to gdzie to 100 Hz mozna wykozystac i jak mozna zobaczyc roznice ew. ja sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie roznice pomiedzy 75 a 85 to ja tez widze a nie mam pingli ale pom 85 a 100 to nie widze. Ja pisalem o roznicy pomiedzy 85 a 100 wiec prosze nie odwracac kota ogonem i nie pisac mi o 75 bo nie o tym mowa to normalne ze widac pom 75 a 85 a juz napewno 60 ( takie odswiezanie jest nie do przyjecia tak jak i 75 ). (...)

Amd Rulezz co ci niby daje to 120 ? I dlaczego nie warto kupowac monitorka co nie w kazdej rozd pociagnie 100 Hz a np. tylko 85 ?

zauwazyc roznice najlepiej jak popracujesz na 100Hz z miesiac i ustawisz pozniej na 85Hz... zapewniam Cie, tez myslalem, ze nie ma to roznicy, czy 100, czy 85 i od paru miesiecy na 100 pracuje i roznica jest - moze nie kolosalna, ale jest :!: Monitor w rozdzielczosci domyslnej (dla 19" 1280x1024, a 17" 1024x768) powinien miec takie odswiezanie i zobacz na nec 991sb, gdzie masz 1280x1024x85Hz i rozmazane rogi. Nakrecilem tez z ojcem kamera maly filmik, gdzie porownujemy stary monitor na 85Hz i nowy na 100Hz i tez roznica byla - obraz na nowym byl znacznie STABILNIEJSZY. Poza tym Amd Rulezz - Philips pisze o 115Hz, a nie 120Hz!! A co ew. daje te 120Hz?? Nie wiem - nie sprawdzalem dokladniej, ale jest to alternatywa i ciekawostka, ktorej nie masz w jakis tanich monitorach. I tak BTW. - u mnie monitor czasami dziala w 120Hz dziala w windows, a czasami nie... ale i tak korzystam ze 100Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamere to se mozna o kant d**y poczaskac. Takiego to farmazona w zyciu nie widzialem. Czy sadzisz ze ci kamera odda idealnie obraz z monitora ? I to szczególnie crt ? ( penwie napiszesz ze to kamera z milon pesos i jest super i wogole ). Ta stabilnosc to pewnie złudzienie wynikajace ze zmiany odswiezania. Bo nagrywajac obraz na kamerce leci taki pas a jak zwiekszysz odsw monitorka to zwalnia.

 

Tak sie składa ze działam na 85 Hz miałem przez tyg 100 i tak jak mowie nie zauwazyłem jakiejs poprawy/roznicy w ostrosci w stabilnosci obrazu ( cokolwiek to znaczy to co obraz na 85 Hz ci pływa jest "niestabilny" ? Bo u mnie jest na odsw 85 czy tez 100 taki sam. )

 

Ps. Jak bym miał dzies rozmazany obraz to od razu reklamacja !! Albo bym zwyczajnie nie kupił Nec'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shiz@ ... zgadzam sie z toba mialem przez kilka lat ViewSonic'a ktory pracowal na 100 i bylo zajebiscie ... latajac po kumplach czy w pracy po setce kompow (biurowe LG, Samsung'i) widac bylo roznice 65/75 ...

teraz mam monitor na ktorym mam 85 przez jakis czas plakalem - "czemu nie sto :(" ... mowie wam nie ma widocznej/kolosalnej roznicy miedzy 85 a 100 ...

 

... ale z kamerka to se niezle koles wymyslil :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamere to se mozna o kant d**y poczaskac. Takiego to farmazona w zyciu nie widzialem. Czy sadzisz ze ci kamera odda idealnie obraz z monitora ? I to szczególnie crt ? ( penwie napiszesz ze to kamera z milon pesos i jest super i wogole ). Ta stabilnosc to pewnie złudzienie wynikajace ze zmiany odswiezania. Bo nagrywajac obraz na kamerce leci taki pas a jak zwiekszysz odsw monitorka to zwalnia.

napisalem jakie sa moje odczucia i ze na 100Hz jest stabilniejszy - na 85Hz widze, ze wolniej migocze i dobrze widac, ze na 100Hz jest lepiej. JA WIDZE ROZNICE...

Lepiej mi sie pracuje na 100Hz i to jest moje subiektywne odczucie i wcale nie musisz sie z nim zgadzac... klient z mojej klasy pracuje na 15" w 1024x768x60Hz i mowi, ze nie widzi roznicy pomiedzy ta rozdzielczoscia, a 800x600x85Hz, wiec moze ty jestes osoba, ktora nie widzi roznicy pomiedzy 85, a 100? Juz sie przyzwyczailem do 100Hz i nie nastapilo to w jeden tydzien... napisalem, ze conajmniej miesiac!! Ja pracuje od okolo 3 miesiecy.

... ale z kamerka to se niezle koles wymyslil  :lol:

ale "se" problem stwarzasz :? ... chcialem zrobic male porowanie i zobaczyc, na czym polega roznica pomiedzy 60>85>100 (oprocz doswiadczen wzrokowych). A tu juz od razu jakies uwagi w moja strone leca. Nie napisalem, ze to jakies profesjonalne nagranie etc. czy majace pokazac, ze 85Hz BLE, 100 YEAH... opanujcie sie...

updated:zmienilem troche tresc, gdyz mnie ponioslo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swego czasu odwiedzilem kolege ktory siedzial na 1024x768 przy 60Hz. spojrzalem i... spytalem czy jemu to nie przeszkadza - powiedzial ze siedzi tak od dawna i dla niego jest ok. z troski o jego oczy zmienilem mu odswiezanie na 85Hz (o ile pamietam) i powiedzialem zeby sobie posiedzial przynajmniej tydzien i potem przelaczyl na 60Hz aby zobaczyc roznice. byc moze roznicy miedzy 85Hz a 100Hz nie ma duzej, ale jesli monitor daje taka mozliwosc to czemu nie ustawic? dla oczu powinno byc lepiej, zakladajac oczywiscie ze geometria sie nie popsuje. z drugiej strony nie ma sensu pakowac $ w monitor ktory przy 1800x1440 daje 100Hz bo zadko (nigdy) pracuje sie na 19" monitorze w takiej rozdzielczosci.

 

ps. ponawiam pytanie o G400

pps. czemu na wszelkich grupach dyskusyjnych/forach ludzie sa tacy agresywni? gdy czytam tu rozne watki - przypomina mi sie 'wlochaty' - "(...)a gdy brak jakichkolwiek argumentow najlepiej sila narzucic swoje przekonania, a gdy brak jakichkolwiek przekonan pozostaje juz tylko sila(...)"

 

update: caly dzien siedze przed monitorem i chyba juz mi cos padlo - albo ja nie potrafie niektorych zrozumiec, albo sam sie wypowiedziec nie umiem. krotko - @Shiz moze to ze nie widzisz roznicy miedzy 85 a 100Hz a inni widza jest kwestia:

a. autosugestii tych drugich,

b. roznej 'czulosci' oczu - zupelnie jak z audiofilami. tacy mp3 nawet w bitrate 192 nie zniosa, a dla mnie bedzie to ok bo mi slon na ucho nadepnal (na szczescie :) ). moze Tobie slon nadepnal na oko a komus innemu nie i dlatego widzi on roznice? 8)

dobranoc, w koncu spaaaaac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec tematu z odsw. bo widze ze niektore osoby to n/c.

 

Wako@ to normalne ze ci mniej migocze jak to nagrasz ale wrokowo nic nie widzac. I nie pisz o 60 Hz bo na tym to sie nie da pracowac na 75 Hz to samo. Mowa jest o 85 i 100 a nie róznicy miedzy 60>85>100 bo to to widac gołym okiem ( no przynajmniej 60>75>85 ).

 

I dziwne bo znajomy co pracuje w drukarni i gadalem z nim na gg potwierdzil ze nie widzi różnicy. Ale jak do mnie przyszedł to zaraz cos mi zaczol przestawiac w kolorach i stwierdził ze lepiej jest choc ja za zadne pieniadze nie widze róznicy no ale to takie male skrzywienie zawodowe grafika.

 

Co do autosugestii to tak zawsze sie znajdzie ktos kto kupi cos co ma wieksze cyferki choc ta roznica jest minimlana lub tez niewidoczna. I pomyslec ze ludzie kupuwali karty z agpx8 choc te z agpX4 byly nadal do kupienia :?

 

G400 jak najbardziej ale pozostaje pytanie ile podziała i w jakim jest stanie,jak swieci, jak jest z ostroscia itd.. Z uzywanymi tak jest ze nie stwierdzisz czy jest wyklepany na maxa albo czy nie jest po serwisie. Moze działac długo a równie dobrze może pasc po 3 miesiacach, a zazwyczaj na uzywki nie ma gwary dłuższej niz 3 miechy.

 

Ja jakos nie mam zaufania do uzywanych a w szczególnosci do allegro, ale to tylko moje subiektywne odczucia.Znam kilkanascie osob bardzo zadowoloncyh z uzywek no i tak ze 3 razy tyle wsciekłych. Moze dlatgo ze nie mialem nigdy uzywanego monitora. Byc moze jest to dobre rozwiązanie kupic uzywke ( w dobrym stanie ) no ale zawsze pozostaje to ale czy nie padnie i kasa pojdzie sie .... Jesli tak to cie wyniesie ta impreza drożej niż nowy monitor. A zaznaczam ze naprawy do tanich nie należą. Mi za 15" lg zaspiewali 250 zł doliczyc paliwo bo musialem go wiesc wychodzi jakies 280 zł. No i jeszcze bez gwary na naprawe. To wolałem dołożyc i kupiłem to co mam w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Shiz ma racje. Kupowanie monitora uzywanego nie jest dobrym pomyslem zwlaszcza jesli ma to byc monitor podstawowy (inaczej rzecz sie ma jesli na gwalt musimy miec monitor, bo stary nam sie zepsul i nie mamy na razie kasy, jesli ma byc to monitor do zastosowan sporadycznych - serwer, itp.). Chyle czola przed taka firma jaka jest np.: EIZO, ale zeby kupic taki monitor w rozsadnej cenie to trzeba sie liczyc z monitorem kilkuletnim. Jak kupowalem monitor to tez zastanawialem nad uzywanym i ogladalem sporo monitorow na gieldzie komputerowej w Katowicach. przekatne ekranu robily wrazenie: 21'' za 999 zl i tym podobne oferty. Niestety jak zobaczylem jak swieci taki monitor to od razu schodzilem na ziemie. Po drugie, sprawa ktora tez poruszyl Shiz to gwarancja (a wlasciwie jej brak). Byle <span style="color:red;">[ciach!]</span>la w takim monitorze tto minimum 150 zl (dwa monitory juz reklamowalem po okresie gwarancji (jeden 150 zl, drugi 200 zl, a padl tylko transformator z kilkoma rezystorami/kondensatorami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odświeżania - 60Hz jest do wytrzymania w maksymalnie niskich rozdzielczościach (800x600 i mniej). W wyższych nie ma juz takiej stabilności i obraz jest męczący (mi np. po godzinie pracy w 60Hz w 1024x760 oczy łzawią, ale mój qzynek w identycznych wrunkach nie widzi różnicy - nie ulega jednak watpliwości, że wyższe odświeżanie jest o wiele zdrowsze dla oczu).

 

Co do używanych - prawda - ja sie nie nadziałem na dwóch używanych monitorach, ale znam takich co mieli pecha. Niemniej Eizo i Vewsonic'i żadko pochodza z rąk zwykłych userów - najczęściej pozbywaja ich sie studia, graficy itd. - tam sie dba o monitory, więc są z reguły w świetnym stanie. Poza tym to piekielnie dobre firmy i robią trwałe zabawki :) ew. można kupic za ok. 1400zł nową 17" Eizo lub Viewsonica i interes będzie chyba niezły :)

 

KOREKTA: nowy Viewsonic 19" kosztuje 1200zł - tutaj oraz parametry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gieldy nigdy nie kupilbym monitora - powod dosyc prozaiczny - widzialem jak oni obchodza sie ze sprzetem, jak na deszczu stoja nieprzykryte monitory w kaluzy zakrywajacej cale podstawki... na sniegu rowniez sobie stoja i nikt tym sie nie przejmuje. nic dziwnego ze taki sprzet dlugo nie chodzi. co do uzywek ja akurat, po swoich doswiadczeniach jak i znajomych, mam dobra opinie - znam tylko 1 przypadek gdzie dell 17" na trinitronie padl po chyba 1 albo 2 miesiacach. planuje zakup g400 od zwyklego usera, nie zadne allegro czy tez studia graficzne czy inne firmy. pare lat temu kupilem samsunga syncmastera wlasnie od takiej osoby i powiem wam jedno - wygladal (nadal wyglada) jakby wyszedl z fabryki - czysciutenki, zero wad zew i zero przeklaman obrazu. na dodatek kupilem go wtedy za smieszne pieniadze i dlatego zastanawiam sie nad zakupem g400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wako@ to normalne ze ci mniej migocze jak to nagrasz ale wrokowo nic nie widzac. I nie pisz o 60 Hz bo na tym to sie nie da pracowac na 75 Hz to samo. Mowa jest o 85 i 100 a nie róznicy miedzy 60>85>100 bo to to widac gołym okiem ( no przynajmniej 60>75>85 ).

:idea: no ok, na nagraniu migotanie wyglada znacznie wyrazniej, a te porownanie to zrobilem, tak jak juz pisalem - tylko i wylacznie z ciekawosci. Osobiscie ostatnio ustawilem ponownie odswiezanie na 85Hz i tak jak juz pisalem - moze sie przyzwyczailem do 100, gdyz roznica byla, ale minimalna... pisalem tez wczesniej, ze kolosalnej roznicy nie ma :!: ...

przyznalem sie, ze tez bylem sceptyczny do 100Hz, ale jezeli monitor obsluguje takie odswiezanie, to nie widze sensu tego nie wyskorzystac... aaa - Shiz - co uwazasz nt. duzego pasma przenoszenia? Pytam bo pojawila sie opinia, ze to chwyt marketingowy... a ja odnosze wrazenie, ze znaczaco lepsza jest ostrosc przy wysokim pasmie przenoszenia.... a Ty co o tym sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wako ...

co to za test z ta kamera? sprawdzasz czy ustawienia systemowe nie klamia? czy kamera dobrze dziala? naogladales sie materialow z biurowca?

 

migotanie/pasy beda zawsze widoczne (wiecej czy mniej) na materiale kreconym kamera z monitora CRT ... fizyka sie klania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...