Skocz do zawartości
dogzz

monitor 19 cali CRT pod moje wymagania :)

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam teraz okazje kupić sobie monitor ...

niestety wybrales najgorszy mozliwy moment na kupno CRT - obecnie w sklepach zostal sam szrot - wiem bo sam kupowalem nie tak dawno - koniec koncow mam LCD

 

podstawowa rada - nie kupuj monitora ktory ma na stale wbudowany kabel sygnalowy a dodatkowo jak ktos tu trafnie zuwazyl, kup monitor z wejsciem BNC, co prawda w b.dobry kabel D-Sub/BNC trzeba troszke zainwestowac ale warto

 

unikaj NEC'ow FE991SB - maja rozmazny obraz w zalecanej rozdzielczosci - wiem bo kilka przerzucilem i mialem tez watpliwa przyjemnosc obcowania z niby najlepszym egz. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Smsunga 957MB i jest ok w 1280x1024 ma 85 Hz spokojnie wystarcza [przynajmniej ja nie widze prawie żadnej różnicy-niektóży nie przeszkadz 60 hz to by mi chba oczy "odpadły" po tygodniu] Monitor ma bardzo przydatna funkcje MagicBright na pierwsz zuto oka wydawało mi sie mał przydatne a to bardzo fajna opcja[rozjaśnianie ekranu - w grach sie przydaje...]... monitor ma max rozdiziałke 1920x1440 w 2048x1536 też dział :) tak jak już na pozczątku mówłem w 1280x1024 wszystko wyglada ok normalnie gram w gierki w 1024x768[100 Hz] i wszystko ładnie widać no i monitor jest tani kosztuje troszeczkę ponad 1000 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek@ ... co miales na mysli piszac "obecnie w sklepach zostal sam szrot" nie widze problemu z zakupem jakiego kolwiek monitoru w wawie ...

a ja widze problem ... z jakoscia oferowanego towaru :?

jeszcze jakies 1.5 roku temu miales male prawdopodobienstwo ze kupisz skopany fabrycznie monitor, a teraz masz jeszcze mniejsze szanse ze kupisz monitor ktory wyswietla przyzwoity obraz (tylko przyzwoity a nie rewelacyjny) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja Benek, trudno jest kupić coś dobrego, w sensie dobrego egzemplarza. NP. geometria - dwa Samsungi 755dfx, dwa LG 700B, kolory - jeden LG 774FT padaczka, choć inny egzemplarz miał przyzwoite, ostrość - iiyama 704ut. Zadowolony byłem jedynie z taniego LG 773N -niezły jak na swą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek@ ... to chyba jakis zart, nie wiem skad u ciebie tak daleko posuniete wnioski tylko przyzwoity a nie rewelacyjny ... kupuje do biura SM757/FE770 - czasem jakies LCD (co miesiac od 1-3 sztuki), sobie kupilem miesiac temu SM957MB ... null problemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze sam nie wiem czy wymieniac mojego 915ft+ na 900B ub 900P LG bo mam bdb kupca na tego 915ft+ :) a gwara sie skonczyła 1 miech temu :) a max bede miał ok 1200zl i nie chce nic na diamotronie bo te paski mnie zabijaja :) to NEC Samsung odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spookie@ ... masz w swoim SM wejscie BNC?

Tak jest a LG 900P też jest fajny jak kupowałem to właśnie zastanawiałem sie miedzy samsungiem a LG i wybrałem samsunga ... nie wiem czy dobrze... samsung ma magicBrighta a Flatron idealnie płaski kineskop ale samsung jest jaśniejszy i ma lepszy kontrast a LG ma lepszą geometrie,....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak bnc fajna sprawa ale czeba slono płacic ale obraz zyletka-nom w połączeniu z wysokiej kalsy monitorem ( ale raczej do szrota jakiegos to nie zakladaja ). Na monitor nie ma co skapic bo potem mozna plakac.

 

To fakt co benek napisał ze trudno trafic na cos co wyswietla idealnie a jak by juz postawic pare sztuk danej marki to różnica bedzie pewnie na kazdym. To mnie najbaradziej wkurza. Ja miałem szczęscie i trafiłem na dobry egz.

 

Moge polecic Samsunga, no chyba ze dopadniesz jakiegos uzywanego eizo albo soniacza w dobrym stanie. Bo NEC FE991SB to taka smieszna seria ze pewnie bys z 10 monitorow zmienil i by nadal bylo cos nie tak ( z ta seria dali ewidentnie dup.. - a zreszta nec cos ma straszny rorzut raz sie trafi spoko egz. a niekiedy to rence z palcami opadaja )

 

Nom zostaje jeszcze Iiyama Vision Master Pro 455 ( 1200 zł ) Philips 109 P40 Brillance ( 1400 ).

 

Ps. Pasmo przenoszenia. Dla odpowiednej wielkosci kineskopu inne pasmo. Ten parametr zalezy tylko wi wyłącznie od maksymalnej rozdzielczosci i max odswiezania dla danego kineskopu. Im wyzsze odsw i rodzielczosci tym wyzsze wymagane pasmo. Duze rozdz i odsw = duzo danych = wizsze pasmo. ( Heh mam nadzieje ze mi sie nic nie pokopało ale z tego co pam to chyba o to chodziło )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek@ ... to chyba jakis zart, nie wiem skad u ciebie tak daleko posuniete wnioski tylko przyzwoity a nie rewelacyjny ... kupuje do biura SM757/FE770 - czasem jakies LCD (co miesiac od 1-3 sztuki), sobie kupilem miesiac temu SM957MB ... null problemo

nie komentuje bo nie widzialem tych egz. ktore kupowales, powiem tylko ze wiele osob uwaza ze kupuje niezly monitor do momentu kiedy nie postawi sie obok niego na prawde dobgrego monitora (dobrze wyregulowanego) wtedy dopiero okazuje sie ze ten nowy wcale nie jest taki fajny :P

 

wiem jak moga (powinny) byc fabrycznie wyregulowane monitory a jak sa w rzeczywistosci :? dodtakowo duze widelki rozregulowania jakie dopuszczaja producenci (np NEC) to po prostu tragedia - za sprawny moze byc uznany monitor ktory pompuje jak glupi, ma spaprana geometrie, do du...szy zbieznosc kolorow, mydlany obraz i daje po oczach jak lampa halogenowa - po prostu bez komantarza :?

 

w dobie LCD z nie oplaca sie produkowac dobrych CRT dla mas (bo te sa potrzebne na prawde garstce ludzi - takich ktorzy graja w szybkie gry a ci stanowia marginalna grupe odborcow) bo to jest produkcja na granicy oplacalnosci, wiec trzeba ciac koszty a co to znaczy dobrze wiemy - slabsze komponenty zawsze przekaldaja sie na slabsza jakosc produktu - cudow w elektornice nie ma :? niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie komentuje bo nie widzialem tych egz. ktore kupowales, powiem tylko ze wiele osob uwaza ze kupuje niezly monitor do momentu kiedy nie postawi sie obok niego na prawde dobgrego monitora (dobrze wyregulowanego) wtedy dopiero okazuje sie ze ten nowy wcale nie jest taki fajny :P

wszyskie sa popsute ... no comments

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie komentuje bo nie widzialem tych egz. ktore kupowales, powiem tylko ze wiele osob uwaza ze kupuje niezly monitor do momentu kiedy nie postawi sie obok niego na prawde dobgrego monitora (dobrze wyregulowanego) wtedy dopiero okazuje sie ze ten nowy wcale nie jest taki fajny :P

wszyskie sa popsute ... no comments

ale jestes upierdliwy :P

 

cytujesz i nie czytasz a tam stoi jak byk - ze chodzi o zle wyregulowanie (nie mam na mysli ustawien OSD) itp sprawy

 

w tej chwili nie boje sie tego stwierdzic ze 90 % sprzedawanych CRT jest zle wyregulowana, a z serwisem nie ma rozmowy bo oni nie zdejma plomb gwarancyjnych ze "sprawnego" (wg norm producenta) monitora zeby pogmerac w srodku

 

z mojej strony EOT bo dyskusja jest jalowa - Ty wiesz swoje ja wiem swoje i zdania nie zmienie chocby 1000 ludzi twierdzilo ze nie mam racji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ty wiesz swoje ja wiem swoje i zdania nie zmienie chocby 1000 ludzi twierdzilo ze nie mam racji...

nawet nie chce przekonywac ...

nie odzywal bym sie gdzyby nie ilosc monitorow ktora testuje/podlaczam ... na ok 150 stanowisk wymieniam sukcesywnie monitory (z 4-5 letnich) na nowe wyzej wymienionych firm ... btw - w sudiu graficzym mamy 5 monitorow Barco wiec wiem mniej/wiecej co to jakosc ;)

dismiss EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu pewnie bym kupił [znacznie mniej to kosztuje niż 1400 zł] !

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26094057

 

... kineskop SONY FD trinitron koles to super sprzedawca więc tylko brac.... chyba warto ?

czy ktos moglby sie wypowiedziec na temat tego monitora?? bo jestem zainteresowany jego kupnem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz wysłużony monitor 15 cali belinea 105035 i stwierdzam ze ma lepsze kolory od nowych monitorów typu miro , i inne no name!!!!

niestety , do filmów 15 cali to za mało więc qpie nowy monitor i będzie to lg 900p bo za 1300 zeta , mam super monitor ktory ma 130 hz przy 1024x768 (czy jakos tak , ale wiem ze ma super parametry)!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 2 opcje

 

Opcja 1 to dopadł te nokie na wyprzedaży z likwidowanej hurtowni albo sprzedali bo im zwyczajnie nie zeszły.

 

Opcja 2 to są po serwisie i jak gosc daje gware to pewnie jest jakas plomba. Jezeli po serwisie to dopiero fachowiec moze stwierdzic czy były naprawiane hmm ale to pewnie po otwarciu wiec traci sie gware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widze dość znaczną różnice między 85Hz a 100, i nie wiem jak to wytlumaczyć :roll: . Pracowałem dość dlugo na 85Hz (około pół roku) i żeczywiście myślałem że nie mam różnicy ale jak zwiększyłem na 100 (już chyba rok tak pracuje i gram) i teraz znowu zmniejsze na 85 to widze różnice od razu. Najlepiej widzać różnice na białym tle :!: . Wracając do monitora, mam LG F900P i moge ci go polecić bo jest naprawdę dobry. Ma rozbudowane OSD, geometria jest bardzo dobra, kolory zresztą też. Ma jednak maluuuuutką wadę może nawet tylko mój model albo kilka nielicznych, w górnym lewym rogu i w dolnym prawym (samiuśkim rogu) jest leciutko słabsze skupienie wiązki promienia i szczególnie jakieś napisy mają powyżej czerwony a poniżej niebieski cień (np podpis pod ikoną). Ale do tego zupełnie można sie przyzwyczaić, i bardzo go Ci polecam. Uffff nareszcie skończyłem :roll: i dalej uważam że jest różnica miedzy 85 a 100Hz :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...