Skocz do zawartości
ylither

MSI GForce MX 460 - uszkodzony wiatraczek.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Mam zdziebko problemik z moim GForcem...

 

Zakupilem go dosc nie dawno z uszkodzonym wiatraczkiem, a szczegolowo na troszke nie udolnym rysunku :

 

Dołączona grafika

 

element zaznaczony na czerwono ulegl zmeczeniu materialu i sie rozsypal, zastapilem go plastikowa podkladka aby zapobiec wypadaniu "smigla" z napedzajacego go zwoju magnetycznego.

 

wiatrak dziala...

na GTA Vice City nie bylo zadnych problemow w 800x600 gierka ciela pieknie, klopoty zaczely sie w Counter-Strike 1.6 : co pewien czas na jakies pare sekund (nieraz jedna nieraz wiecej nawet i do 5 sek) mam 1 fps.. ale tylko w przypadku gry na serverze i w momencie pojawienia sie wikszej ilosci graczy w moim polu widzenia :/

 

PIII 773 Mhz, 1 GB Ram, 40 GB Seagate + GFORCE mx 440 nie cielo mi mialem spadki klatek 30fps max ale w 1.5 na 440MX 75-90fps...

 

Zaciaglem MSI PC ALERT 4 (darmowo dokladany przez MSI do tej karty) i oto odczyty jakie mi podaje :

 

Temperatura

CPU TEMP : 78 C

SYS TEMP : 78 C

 

Napiecie :

Vcore : 3.10

3.3 V : zielona linia jest na granicy 4.5 V

+5 V : 6.44

+12 V : brak widocznej zielonej lini...

 

Fan :

CPU FAN : 642

SYS FAN : 32

PS FAN : 642

 

Stan licznikow PC ALERT zczytany w tej chwili....

 

Jakbyscie mogli pomoc mi, co mam zrobic....

 

z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze ten program sie po prostu myli, jezeli nie to radze wylaczyc kompa natychmiast! temperatura 78 to jest o jakies 30 wiecej niz byc powinno a napiecie 6.44 dla lini % to przekroczyles o 30% (a w standardzie mozna przekroczyc o 5%) lepiej kup nowy zasilacz a na procku to albo popraw radioator albo zobacz czy z pasta jest czasem cos nie tak,a w ostatecznosci kup nowe chlodzenie...wiec jesli program sie nie myli to ty dziekuj Bogu ze jeszcze ci sie biurko razem z kompem nie sfajczylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym temu programowi nie wierzył. Sprawdź te same dane w BIOSie płyty głównej (tzn. CPU temp.), a grafikę obadaj "organoleptycznie".

Mimo wszystko, takie "przywisy" mogąbyć spowodowane przegrzewaniem się CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...