Skocz do zawartości
mostom

Problem z COM-em w epoxie.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś rozwiązał problem z Comm-ami w epoxach - chce sobie pod XP podłączyć komórę przez kabel szeregowy i nie chce mi się z nim łącyć. Na innej płycie jest o.k. a na epoxie nie idzie. Ktoś kiedyś pisal, że epoxy mają jakiś problem - tylko nie pamiętam czy zostało to jakoś rozwiązane. Najciekawsze, że niektóre programy mi chodzą przez Comm-y a niektóre nie. Nawet nie da się tego chyba reklamować - płytę mam jeszcze na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa w sindows ustawienia portu com - w menedzerze urzadzen. pobaw sie moze pomoze a na pewno nie zaszkodzisa w sindows ustawienia portu com - w menedzerze urzadzen. pobaw sie moze pomoze a na pewno nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wlasciwosciach progsa do telefonu musisz ustawic dokladnie ktory port pobaw sie numerkami jak podpinalem mojego e365 comem to wystarczylo zmienic numerek z 2 na 5 i ruszylo;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa w sindows ustawienia portu com - w menedzerze urzadzen. pobaw sie moze pomoze a na pewno nie zaszkodzisa w sindows ustawienia portu com - w menedzerze urzadzen. pobaw sie moze pomoze a na pewno nie zaszkodzi

Od dwóch dni się męcze i nic - zmieniam wszystki parametry w menedżerze urządzeń i za diabła nic nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8rda3i i sl45i i nie mam żadnych problemów. Może w biosie cos pogmerałes przy ustawieniach coma :roll:

A co tam można pogmerać oprócz zmiany adresów ? Ustawiłem na Auto. Chyba nic z comma mi w biosie więcej nie da się zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wlasciwosciach progsa do telefonu musisz ustawic dokladnie ktory port pobaw sie numerkami jak podpinalem mojego e365 comem to wystarczylo zmienic numerek z 2 na 5 i ruszylo;]

W programie Siemens Data Suite mogę tylko wybrać porty przy instalacji - comm 1 albo comm 2. Jak potem odpalam to mam komunikat, że połączenie przerwane i nic już nie mogę zmieniać. Sprawdzałem na obu commach i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a np myszka podlaczona na coma dziala ? ja mam epoxa 8rda3i i bez problemu mi lataja nokie na comie ...

 

ps nie pisz 3 postwo jeden pod drugim, uzywaj edycji

Myszka chodzi, tak jak pisałem nawet inne programy od siemensa (innego ) też chodzą. a ten jakoś specyficznie musi się łączyć - diabli wiedzą.

Co do edycji to odpowiadałem na 3 posty dlatego napisałem jeden za drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menedżer urządzeń / usuwasz wszystkie porty COM / odświerz /  

Po tym zabiegu powinno chodzić ;-)

To już na samym początku zrobiłem - zima. Nic nie pomaga. Gdzieś na forum siemensa wyczytałem, że podobno w niektórych płytach jest za niskie napięcie podawane na układ obsługujący comm-y ale nie wiem czy można temu wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gdzieś na forum siemensa wyczytałem, że podobno w niektórych płytach jest za niskie napięcie podawane na układ obsługujący comm-y ale nie wiem czy można temu wierzyć."

 

 

uwierz na slowo ze na tej jest dobre;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde mam ten sam problem z M55 i kabelkiem na COM :/ i tez nie umiem sobie poradzic :(

Jak masz windę 2000 albo XP to trzeba najpierw odpalić programik UserPort - niekiedy pomaga, u mnie nie pomogło :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mi dziala :D :D :D ustawilem w biosie oba porty (wybralem losowo przerwania i adresy) i dodalem zeby mogl zamienic jeden port na IRDE i dziala :D nie wiem jakim cudem ale dziala :D

No to ja też się przerwaniami jeszcze bobawię - ale jak zmieniłem na auto to nic nie dało - spróbuję z innymi ustawieniami przerwań i adresów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OS: WinXP Pro

Phone: Siemens M55

To chyba nForce i windows coś mieszają. U mnie też poszło - ale muszę ustawić w biosie obydwa comy na to samo przerwanie (w windowsie oczywiście pojawia się konflikt) ale wsio wtedy dopiero chodzi. Jak włącze każdy comm na inne przerwanie to znowu telefon nie łapie. Ciekawostka przyrodnicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...