Skocz do zawartości
Storm211

Jak to jest z tym vat za internet??

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o to ze:

Ja biore od tp na firme i place 22% vat do kwoty podanej przez tp, ale potem jak mam swoja siec i userow i chce im sprzedac dostep do neta to oni mi placa vat czy nie bo w tp dla indywidualnych klientow jest zwolniona z vatu tylko dla firm znaczy wszedzie tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jestes uzytkownikiem prywatnym (lub szkola) to masz vat 0%

jesli jestes podmiotem gospodarczym to masz vat 22%

 

po czym poznac jak cie widzi provider ? jesli nie podawales przy podpisywaniu umowy regonu, to jestes prywatny.

 

ja mam DSL'a od tpsa i regonu im nie podawalem, a lacze udostepniam. wiec jestem prywatnym uzyszkodnikiem i mam 0%vatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale jk to sie ma jak podalem nip regon place 22% vatu spoko ale jak to sie ma do luci ktorzy biora odemnie?? Placa vat czy  tylko jak chca go odemnie na firme??

wystawtasz im rachunki ?

 

oni sa odbiorcami prywatnymi, wiec nie powinni placic vatu.

Pytanie czy Ciebie traktuje sie jako providera dla nich ? chyba tak. Wobec tego Ty placisz 22% vat, oni 0%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to sie ma do oplaty instalacyjneJ?? czy od prywatnych uzytkownikow pobieram vat  tak  jak przed wejsciem do uni 22% czy nie

instalacja lacza to nie usluga internetowa. to traktujesz tak jak wymiane okien, czy zamontowanie parapetów :). takie uslugi sa chyba jakos odpodatkowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oczywiscie na zyczenie rachunek moze byc narazie bylem vatowcem

ale chyba to mi sie zmieni skoro nie bede mial z czego tego sobnie odliczyc nie wiem tylko jak jest z oplata instalacyjna to jest inne PKWiU ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...