Skocz do zawartości
Kasprzak

IrDA i pilot

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytalem topic : [http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=52668&highlight=pilot ]

ale nie znalazlem odpowiedzi...chodzi o to ze mam juz irdę wykonana i dzialajaca (na telefony i z telefonow idzie wysylac wiec dziala :))podpinana pod port na plycie. Chodzi mi teraz o nazwe programu ktory bedzie odbieral sygnaly na tą irdę, bo nie moge znalezc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.Wielkie dzieki.

I teraz mam pilota od PixelView Play TV HD.

Uruchamiam Girdera>edycja>dodaj polecenie> potem w polu wyboru daje na wszystkie i klikam na wczytaj kod...na dole pojawia sie czekanie na sygnal ir czy jakos tak no i nic nie wykrywa, a irda dziala bo sprawdzalem telefonem ze idzie wyslac

 

ps. irde mam pod portem plyty glownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem i z moich testów z IrDą, to nie da się jej skonfikurować tak ( a przynajmniej jak bawiłem się tym nikomu sie nie udało), aby piloty były wykrywane i sterowały. Poprostu cały interaface irda jest wrażliwa na inną częstotliwość, ale większym problemem jest to że sprzęt odczytujący na płycie z niej dane oczekuje sygnału w określonym protokole, zdecydowanie innym od tego co piloty tam sobie modulują. Po walce i szukaniu w sieci olałem sprawę i zmontowałem sobie prosty ir odbiornik podpinany do seriala, z którym Girder działa doskonale.

 

A jeśli cos się zmieniło w tym temacie, to niech ktoś może coś więcej napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...