Skocz do zawartości
Ulcaster

Radeon 9600 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem posiadaczem wymienionej w temacie karty tj. Sapphire Radeon 9600. Mam z nią problemy głównie w nowych grach. Ten problem objawia się w tym że podczas grania np. w Unreal Tournament 2004 gra co jakiś czas zawiesza się a za kilka sekund odiwesza i wtedy wyskakuje informacja o tym że VPU recover zresetował akcelerator graficzny. Karta jest na gwarancji. Nie wiem czy da coś wysłanie ją na gwarancje bo ten problem dotyczy tylko bardziej wymagających gierek np. UT 2004, Painkiller lub Farcry itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta początkowo miała pasywne chłodzenie, ale teraz zmieniłem je na lepsze z wiatraczkiem i dalej to samo... sterowniki mam w wersji 4.4 inne też próbowałem. Na gwarancje nie ma co posyłać bo i tak mi nie wymienią bo w windowsie sprawuje się bardzo dobrze. A może to zasilacz firmy Magabajt 350W coś powoduje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze oststnia zecz :arrow: weż grafe i idz do kumpla który ma lepszy zasilacz.Z Megashitami miałem juz niemiłe doswiadczenia i byle Codegen jest lepszy od Megashita.

PD

Napisz co wcześniej miałes, jak miałęs jakiegos GForca to zalecany jest formacik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 dni temu dokładnie taki sam problem z tą samą kartą. Najpierw myślałem, że się przegrzewa - niestety nawet po dodaniu dodatkowego chłodzenia i zmniejszeniu częstotliwości zegara, problem pozostał.

 

Okazało się, że trzeba w biosie i w konfiguracji panelu sterowania WŁĄCZYĆ AGP fast writes - przy instalacji nowych sterowników omegi pojawia się sugestia, że niektóre 9600 nie chodzą bez tego.

 

Sprawdź, u mnie pomogło :)

 

Tak wogóle to chciałbym się przywitać - to mój pierwszy post :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie ten sam problem z poczatku myślałem ze sie przegrzewa ale w budzie mam taka wentylacje ze zaraz odrzuciłem tę myśl spróbuje jeszcze wyłaczyc wyłączyc fast writes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestaw w sterach karty z agp 8x na agp 4x

 

I przestaw w biosie napiecie AGP na 1.6

 

Powinno pomócprzestaw w sterach karty z agp 8x na agp 4x

 

I przestaw w biosie napiecie AGP na 1.6

 

Powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zdecydowanie omegi :)

ja uzywam 4,1 albo jak wyjda jakies najnowsze to tych najnowszych ale z systemem zawsze standardowo instaluje 4,1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Tesz mam problem z tym radeonem a mianowicie po zainstalowaniu VIA4in1 z obsługa AGP i zainstalowaniu sterowników do grafa pod XP komp sie nie wlancza (pojawiaja sie 2 białe kropki i reset kompa) w 98se i ME komp sie <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> ale nie przechodzi testów 3dmarka i testów directX(wiesza sie)

co może byc tego przyczyna ???? bez obsługi AGP działa narazie normalnie

sprawdzałem karte i zasilacz (komp tesz był w servisie ale niby wszystko gra). Jest możliwość ze karta gryzie sie z płyta głowną ?? bo jak miałem wczesniej GF chodziło wszystko dobrze

Graf sapphire radeon 9600

płyta gigabyte GA7-VT600 ??

dzieki za kazda pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...