Skocz do zawartości
kubusPuchatek

Problem ze startem płyty Epox 8RDA+

Rekomendowane odpowiedzi

:) Witam!

Wczoraj kupilem nowy sprzęt, epox 8RDA+,athlonXP2200,pamięc256DDR400-OEM,GF-5200DDR,dyskWD80GB!

 

Uruchomiłem komputer.. wstał.. temp procka ok, dysku nie wykrył, bo niezdazył wyłączył sie! przy kazdym ponownym uruchomieniu wstaje jedynie wiatrak od procka, na diodzie świeci się FF (co w instrukcji opisane jest tylko jako "boot attempt"), hdd.led świeci, dioda powerLed nie świeci sie, natomiast co dziwne.. swieci laser w myszce optycznej i dioda w klawiaturze!

Wszystko zlozone jest ok, procka wkladalem 2 razy, pamieć przekladalem w inne sloty, szukałem różnych kombinacji z kabelkami od power.led,oczywiscie restetCMOS nic nie pomaga, 0 reakcji i akcji :cry:

zasilacz w obudowie Tracer ma 350W, zeby wylaczyc musze przytrzymac przycisc off/on kilka sekund,

pomóżcie.. co robić? co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie na 100 % procesor. Ostatnio cos z moim starym Duronem 1600 sie stalo czyt. nie startowal :P, i mialem identyczne objawy. Na wyswietlaczu FF - wiatraczek chodzil, didody sie swiecily ale zadnej reakcji - black screen. Po zmianie procesora wszystko ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie uwalony bios albo zasiłka, mój Feel300w po zmianie płyty na 8rda+ swoje schodzenie z tego świata zacząl od tego, że nie chciał się wyłącyć (piszesz, że musisz długo trzymac powera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Miałem ostatnio w pracy podobny problem, komp uruchamiał się tak jak u Ciebie tylko na chwile. Myślałem, że spaliłem procka- ale po zmianie wiatraka(był jamicon a teraz coolmaster)na coolerze wszystko poszło jak ręką odją.

Athlon 2000XP

ECS KT600

512 Mb ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi, mysle ze to jednak coś z płytą! wrzucilem procka, grafike i pamięc na płyte AS Rock i wszystko dziala, (pytanie o procka:czy przy zworkach ustawionych na fsb 100, athlon XP2200 bedzie jako athlonXP1500 ?? nie mam instrukcji i nie wiem czy to mozliwe, a moze oszukali mnie w sklepie?)

Takze jutro z płytką do servisu, reklamacja.. a moze jednak ją wymienic? :? :?: :roll:

ps. tyle sie o niej naczytalem.. i co to niby nie jest.. a tu.. upss.. 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taki objaw jak timingi sa za ostre, albo pamiec nie wyrabia przy takiej czestotliwosci. Chociaz w sumie clear cmos powinieni pomoc. Tez mam tak czasami ze komp odpala a na monitorze nic sie nie wyswietla. Pomaga wtedy wylaczenie kompa, wylaczenie pradu przelacznikiem na zasilaczu i parokrotne wcisniecie power'u. Potem normalny start i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Witam!

Wczoraj kupilem nowy sprzęt, epox 8RDA+,athlonXP2200,pamięc256DDR400-OEM,GF-5200DDR,dyskWD80GB!

 

Uruchomiłem komputer.. wstał.. temp procka ok, dysku nie wykrył, bo niezdazył wyłączył sie! przy kazdym ponownym uruchomieniu wstaje jedynie wiatrak od procka, na diodzie świeci się FF (co w instrukcji opisane jest tylko jako "boot attempt"), hdd.led  świeci, dioda powerLed nie świeci sie, natomiast co dziwne.. swieci laser w myszce optycznej i dioda w klawiaturze!

Wszystko zlozone jest ok, procka wkladalem 2 razy, pamieć przekladalem w inne sloty, szukałem różnych kombinacji z kabelkami od power.led,oczywiscie restetCMOS nic nie pomaga, 0 reakcji i  akcji  :cry:  

zasilacz  w obudowie Tracer ma 350W, zeby wylaczyc musze przytrzymac przycisc off/on kilka sekund,

pomóżcie.. co robić? co jest nie tak?

Stawiam w 99% na uwalony bios , mialem to samo wentyl sie krecil dysk startowal i czarny ekran.

Polecam oddac plyte do servisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mialem podobny problem co wy z ta plyta, zawiozlem do serwisu po 10 minutach powiedzieli mi ze wsio dziala, i tylko podbno odmontowali procka i zalozyli jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi, mysle ze to jednak coś z płytą! wrzucilem procka, grafike i pamięc na  płyte AS Rock i wszystko dziala, (pytanie o procka:czy przy zworkach ustawionych na fsb 100, athlon XP2200 bedzie jako athlonXP1500 ?? nie mam instrukcji i nie wiem czy to mozliwe, a moze oszukali mnie w sklepie?)

Takze jutro z płytką do servisu, reklamacja.. a moze jednak ją wymienic?   :?  :?:  :roll:

ps. tyle sie o niej naczytalem.. i co to niby nie jest.. a tu.. upss.. 8O

Zworki nie musisz przestawiac, bo to i tak za bardzo nic nie da - choc zawsze mzoesz tak na wszelki wydpadek. Polecam jednak regulacje FSB w biosie i nie bedzie problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D : :wink: nic nie pomogło.. byłem w serwisie i sprawa rozwiązana, jak to oni określili "płyta jest martwa" :? na szczescie spoko firma i od razu dali mi nową 8) teraz wszystko smiga jak trzeba! :) chyba lepszego zestawu nie bede juz chcial :P hmm.. chociaz.. oj grafa przydałaby sie lepsza ;) pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...