Skocz do zawartości
mikolaj

spadek wydajnosci w fx 5700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ja mam Geforce FX 5700 GIGABYTE GV - N57128D i podaje wyniki:

3d Mark 2001SE - 640x480 - 13199 pkt

3d Mark 2003 - 640x480 anizotropia na 1 - 4128 pkt

 

Powiedzcie mi czy to jest wynik dobry jak na moją konfigurację sprzętową?

Sterowniki mam Force Ware 61.77 i system Windows Xp.

Chyba nie jestes w temacie Wyniki z testow podaje sie na domyslnych ustawieniach (rozdzielczosc i inne:) )

Wyniki cos slabe:) w 3dmark03 na fx5600 na domyslnych ustawieniach mialem 300pkt mniej niz ty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domyślnie mam w 3dmark 2003 3744pkt. To chyba nie jest zadowalający wynik jak na moją konfigurację sprzętową.

Niemozliwe zebys tyle mial za slaby config i grafa. NO chyba ze w 640x480 benchmarki odpala sie na domyslnych ustawieniach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka poprawka, 800x600 mam 3744pkt w 3dmark 2003. sorka za pomylke. domyslnie jest w rozdzialce 1024x768 a testowalem w 800x600 bo akurat na stronie www.benchmark.pl byl test tej samej karty co ja mam w rozdzialce 800x600. Wszystkie ustawienia mam na domyslne. tylko rozdzialka 800x600 i co wy na to zaadowalajacy wynik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vmodów softwerowo to się zrobić nie da :) a co do timingów to myślę że luks_pl jest najlepiej poinformowany :wink:

Wszystko się da zrobiłem pierwszego biosa dla 5700 NU z soft v-modem. Zapraszam do testów. Narazie bios był testowany na 5700 Prolinka na Samsungach 4 ns. Oto rezultaty:

orginalny bios: 480/660

zmodyfikowny bios (1,4V): 540/660

 

Bios 1,35V - jeszcze nie testowany (gdy 1,4V lub 1,5V nie działają prawidłowo to zostaje tylko ten, bo jest robiony na bazie biosa od 5700 i na pewno pójdzie)

http://lu.ks.w.interia.pl/1,35V.rom

 

Bios 1,4V - wyniki powyrzej (robiony na bazie 5700U MSI, taktowania i ustawienia pamięci od 5700 Prolink)

http://lu.ks.w.interia.pl/1,4V.rom

 

Bios 1,5V - jeszcze nie testowany (robiony na bazie 5700U MSI, taktowania i ustawienia pamięci od 5700 Prolink)

http://lu.ks.w.interia.pl/1,5V.rom

 

NIE ODPOWIADAM ZA SZKODY JAKIE MOGĄ WYNIKNĄC Z KORZYSTANIA Z MOICH BIOSÓW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego było trzeba :D Zasysam :twisted:

 

1.4V i 1.5V dla GPU?

Czym najlepiej według Ciebie flashować?

 

Edit: Na forum jeszcze źle zegar tyka :lol:

Najlepij flashować:

NVIDIA Flash ROM utility 4.41 Last Updated 2003-02-08

 

1,4V i 1,5V to napięcie na GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam, ten 5.10 też powinien dać radę. Bo nim był wgrywany ten testowy bios 1,4V. Tylko trzeba było zminiać ID, bo na normalnym nie chciał wgrać. Możesz spróbować najwyżej napisze, że się nie da bo jest inne ID i wtedy będziemy kombinować.

 

Jak chcesz mieć takie samo ID i Sub ID to wyślij mi swój bios na lu.ks@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ID, SubID :arrow: wow, co kolwiek to jest musze sobie coś poczytać żeby mieć w tej materii jakąś wiedze

Wyśle jak nie dam sobie rady, jednak nie wcześniej jak za tydzień bo grafa o której mowa jest w Bielsku gdzie nie mam dostępu do sieci.

Dzięki za wkład, może jakieś tipsy, coś co powinienem wiedzieć -dodam że nie mam pojęcia o zasadach jakie obowiązują w biosach kart graficznych. Może jakiś link z toturialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ID, SubID :arrow: wow, co kolwiek to jest musze sobie coś poczytać żeby mieć w tej materii jakąś wiedze

Wyśle jak nie dam sobie rady, jednak nie wcześniej jak za tydzień bo grafa o której mowa jest w Bielsku gdzie nie mam dostępu do sieci.

Dzięki za wkład, może jakieś tipsy, coś co powinienem wiedzieć -dodam że nie mam pojęcia o zasadach jakie obowiązują w biosach kart graficznych. Może jakiś link z toturialem

Żadnego turtoriala niestety nie ma. W ogóle prawie nic nie ma w sieci o modyfikacji biosa od 5700. Więc sam musiałem do wszystkiego dojść. Wystarczy, że wyślesz mi swój oryginalny bios to odczytam z niego potrzebne mi rzeczy i przeniosę do tego zmodyfikowanego.

 

mój mail: lu.ks@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne się pod temat :D

mam takie pytanie:

Dlaczego moge kręcić karte tylko na sterach 56.72, a na innych już nie? nawet jeśli spróbuje o 1 MHz obojętnie core czy memory (obojętnie jakim programem) to mam drastyczny spadek wydajności!!!! moja karta to asus 9570td czyli 5700 non ultra może wiecie jak ten błąd naprawić lub coś z tym zrobic aby móc znowu kręcić?

też tak maiłem jak chcesz moge ci przysłąc bios który sam przerobiłem ze dziła pod kazdymi sterami tylko podaj też takty karty to ci odrazu wzuce je w biosie mail to like_of_fire@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vmodów softwerowo to się zrobić nie da :) a co do timingów to myślę że luks_pl jest najlepiej poinformowany :wink:

 

Wszystko się da zrobiłem pierwszego biosa dla 5700 NU z soft v-modem. Zapraszam do testów. Narazie bios był testowany na 5700 Prolinka na Samsungach 4 ns. Oto rezultaty:

orginalny bios: 480/660

zmodyfikowny bios (1,4V): 540/660

 

Bios 1,35V - jeszcze nie testowany (gdy 1,4V lub 1,5V nie działają prawidłowo to zostaje tylko ten, bo jest robiony na bazie biosa od 5700 i na pewno pójdzie)

http://lu.ks.w.interia.pl/1,35V.rom

 

Bios 1,4V - wyniki powyrzej (robiony na bazie 5700U MSI, taktowania i ustawienia pamięci od 5700 Prolink)

http://lu.ks.w.interia.pl/1,4V.rom

 

Bios 1,5V - jeszcze nie testowany (robiony na bazie 5700U MSI, taktowania i ustawienia pamięci od 5700 Prolink)

http://lu.ks.w.interia.pl/1,5V.rom

 

NIE ODPOWIADAM ZA SZKODY JAKIE MOGĄ WYNIKNĄC Z KORZYSTANIA Z MOICH BIOSÓWzaden ani ten z 1.5v ani z 1.4 nie chodzi strasznie przekłamania w grafie chyba poprostu pamieci nie pracuja poprawnie bo wersja ultra ma gddr3 ledwo przywróciłem normalnego biosa nic nie widza c na ekranie:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaden ani ten z 1.5v ani z 1.4 nie chodzi strasznie przekłamania w grafie chyba poprostu pamieci nie pracuja poprawnie bo wersja ultra ma gddr3 ledwo przywróciłem normalnego biosa nic nie widza c na ekranie:E

Przecież to jest do non ultra na zwykłych ddr, nie na ddr3. Może poprostu nie pauje do twojej i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaden ani ten z 1.5v ani z 1.4 nie chodzi strasznie przekłamania w grafie chyba poprostu pamieci nie pracuja poprawnie bo wersja ultra ma gddr3 ledwo przywróciłem normalnego biosa nic nie widza c na ekranie:E

Przecież to jest do non ultra na zwykłych ddr, nie na ddr3. Może poprostu nie pauje do twojej i już
nie tylko do mojej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...